Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiálny text distribútora)

tukan008

Snad až příliš dramatický, emocionálně silný film s nádechem mládí, objevování sebe samého a toho, čemu se říká láska, erotika a sex. Jenže když zjistíte, že raději držíte za ruku ne sousedovic Máňu, ale jejího bráchu Pepíka, vymkne se vám spousta věcí z rukou - a tady je to vymknutí krásně vidět. Zmatek ve vlastní hlavě přeměněný symbolicky do silné letní bouřky a úplný konec filmu mi vyloženě sedl. Nehledě na to, že mi připomněl mé vlastní potíže... Čtyři hvězdy, protože do těch pěti zbývá přejít z (ne)vážné "komedie" pro puberťáky na drama s melancholickým podtextem, kam tento film vlastně směřuje. ()

Adolf47

Výborný film o coming outu. Trochu idealizovaný, ale ne nereálný. Na to, že jde o evropský film, se nejedná o žádnou otravnou agitku, ale čistě film pro zábavu. Hudba výborná, na Němce až moc dobrá. Rozhodně jeden z nejlepších filmů (nejen) s gay tématikou, co jsem viděl. ()

lapatata

Snímek oslovuje zejména svým krásným zfilmováním. Hudba společně s režií mu dodávají neuvěřitelnou sílu. Přitom to všechno spočívá v jednoduchosti. Režisér odvedl výbornou práci. Krásná kamera, příjemné herecké obsazení. ()

teseth

Vcelku dobře zpracovaný film o hledání vlastní identity a sexuality. Bohužel příběh naráží na mantinely režisérovi představivosti a chutě k přehánění dílčích dějových částí. Místy nelogicky vygradované chování je naprosto utažené za vlasty. Škoda toho, protože jinak by tento film byla jedním z nejlepších, který se takovéto tématice věnuje. ()

benedikt28

Vynikajicí snimek na citlivé téma, kde nespočetněkrát tvúrci mohli šlápnout vedle a vše by se rozsypalo, vše najednou působilo směšně a "tahalo za vlasy". Kupodivu se tak nestalo ani jednou! Fakt sqělé!!! ()

DonGiovann

Hrozný film! Dialogy neuvěřitelně pitomé a scény, při niž se člověk cítí trapně za postavy... Myslím, že Surfaři je úplně jiná liga, ten film má atmosféru, což se u tohoto filmu absolutně říci nedá! Trapnost střídá prvoplánovitost... Navíc hlavní postava je absolutně nesympatická, což se rozhodně nedá říci o těch sexy holkách! ()

Missfit

Ač některé věci byly hodě zvláštně vykreslené, tak film dokázal držet celou svou dějovou linii v určitém poklidu. A i když se dokážu vcítit do pozice hlavního hrdiny (ono, když si vyměníme pár postav, tak podobně to bývá i v běžných vztazích ne ? :)), stále se mi zdá, že režisér možná odkryl to hlavní ale musel na to použít hóódně dlouhou cestu - nějakých 65 minut. Celkově ale, na to že nejde o žádný holywood, tak je ten film docela fajn :) ()

P/\/EL

no, tak o nic extra nejde, přišlo mi to jako film, který je určen mladým lidem (v Čechách byly pro zmatené dívky třeba Pusinky..pak možná i něco málo pro kluky..ale...), aby jim pomohl se možná trochu zorientovat, pak zase trocha osvěty, boj proti homofobii, já nevim, dřív se toho točilo víc (teda, né sice o tomhle, to bylo tabu, ale víte, co, pro mladý o mladých lidech....o problémech, žádnej art, mega zábava, ale...), komedie je to decentní, nenadchne, neurazí, tady jde prostě o osvětu: že to jsou také lidé atd. atd. .. letos sem viděl ještě něco kanadskýho...jo, Imaginární lásky ..ale to bylo v podstatě velice podobné, teda jen nepříliš časté téma, pak taková vlastně obyčejnost (hodně lidí to nemá rádo, když je to ze života... :), když film, tak pořádná pohádka, hehe, no, tenhle film nepůsobí nerealistický, jen je lehce stylizovaný...jinak film nemá špatnej vizuál..hlavní postava hraje slušně, zbytek je nevýrazný...ale...ten film si určitě nehraje na nic víc.....dokonce bych řekl, že v lesčem jsou ty Němci dál (jasně, že jsou, až na pár...taky maj svoje potíže, ale otevřenější společnost :), bohatší a liberálnější, koukám, že vlastně tohle napadá více uživatelů....tak...v poho...nebuďme burani..ale jasně...i tady se pár buranů najde, ten film jim moc nepomoh..zbavit se předsudků...hehe, hoši budou asi z vesnic (ačkoliv, když si vemete kolik titulů má třeba Bátora, Klaus, za jakého génia je mnohými považován, no, tak česká mohla nasadit v rámci Prague pride více pořadů, filmů apod., řada lidí pořád žije v iluzích, vychází ze starých pol. nekorektních anektod, né, tak prostě, nemá smysl vysvětlovat, hoši se prostě bojí o prd*l..), maj rádi vojenský filmečky, to je jasný, padnout za vlast :), každej máme nějaký předsudky..filmů o buranech moc neni, ale...nevim, asi se těhle předsudků..o jejich hlouposti a omezenosti a zbytečnosti jen tak nezbavim (samozřejmě pro někoho můžu bejt buran i já)__je to zajmavý, že má někdo rád třeba Schindlerův seznam, ale nemá rád bu..buz**..vs. bur** :), ale to bude asi kvůli tý brutalitě vůči Židům :), né, jakože by byly nějak humanističtějc založený....)........no..nevim...Holki to chtěj taky, tak tohle je ještě celkem vkusný........jo, jinak, škoda, že se netoší vkusně víc věcí, v ČR, když se něco kutí víc o současnosti a životě a současnejch problémech, tak je to většinou televizní shit (čt tv inscenace, au, seriály....brrr....čt, nova, prima, podejte si ruce...fujtajxl..), řemeslo humáč, když už - tak zase poloreklamní kýč vizuál (to lidi rádi, bléé), no a jinak se jede furt nějaká nostalgie (ostalgie, to maj vlastně v Německu, ale...).. blackie.jean **** - ano, jo, zároveň je ale spousta témat, příběhů, osobností, co by stálo za to filmovat, ale příde mi, že se v ČR filmujou samý zbytečnosti...Lidice, Kájínek :) ()

Daf

Na film jsem se koukla s očekáváním něčeho vcelku dobrého, ale bohužel zklamal. V tom filmu se prakticky nic neděje, celý je to o klukovi, kterej je smutnej z toho, že neví, kam patří. Žádný drama, žádný emoce, vrcholem je hádka Tobiho s Achimem v chatě. Vcelku nezajímavej scénář, kterej příliš neosloví. Na druhou stranu hercům se to docela povedlo. Nebylo to teda tak úplně nejhorší, mám za sebou i horší filmy. Ale tohle mělo na víc. ()

Kristián12

To hodnocení nemyslíte vážně . . . . jsem teplej, ale mám vkus. . . . . film, kterej by naprosto propad, kdyby se jednalo o heteráky, jako nudná teenagerovská komedie, kde se každá druhá scéna tváří jako začátek LACINÝHO soft porna . . . . když už někdo prahne po "queer cinema" ať se podívá na Vojákovu dívku, Hedwig, nebo Shortbus, případně i C.R.A.Z.Y. . . . . tohle byla naprosto zbytečná hodina a půl, kterou mi už nikdo nevrátí . . . . ()