Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

mafianis

Kapitán Jack je spať s jeho najlepším dobrodružstvom v tejto filmovej sérii. Aj ked film v Neznámych vodách zarobil viac než Truhlica, je to moj najoblubenejší diel série. ()

stargate17

Logika děje v porovnání s jedničkou výrazně pokulhává, ale s tím jsem tak trochu počítal. Snaha o co nejpřekvapivější záběry je místy až úsměvná (houpání koule z kostí - jenom tak mimochodem, podle Bořičů mýtů to není možný -, mlýnské kolo), ale ono to funguje! Lepšího záporáka jsem snad ani neviděl a závěrečná sekvence s krakenem vážně zanechá dojem. Vím, že si pět hvězd určitě nezaslouží, jenže když se na to tak krásně kouká! ()

CrashHP

Latka bola nasadená príliš vysoko a druhý diel ju bohužiaľ nepreskočil. To ale na skutočnosti nemení nič, že dvojka na čele s Johnnym Deppom (neviem si predstaviť nikoho iného na mieste Jacka Sparrowa) minimálne drží tesný záves za svojim predchodcom. ()

TheLannister

No takhle,jak tak koukám né všichni jsou toho názoru,ale podle mého je to důstojné pokračování skvělé série.Sic slabší,ale důstojné.Je to možná taky tím,že pokud jde o piráty,tak nejsem moc objektivní,ale hold už jsem takovej.Kapitán Jack Sparrow je zase ve formě,slečna Swannová je pořád sexy,ikdyž trošku podrazačka vzhledem k Jackovi.A Legolas,tedy pan Turner je pořád stejnej hajzl.Na scénu vstupují hned dva záporáci.Na straně "dobra" nová napudrovaná paruka a na té zlé straně chapadlodlak,vůči kterému má Jackie jakísi dluh ze kterého se snaží,samozřejmě za jakýchkoliv okolností,vymanit.Místo kostlivců,je enemy team složen z rybáků + eso v rukávu-KRAKEN.Je to trošku nefér,protože Káčko je krapátek "OverPower".Ale Jack je mistr v improvizaci a samozřejmě si se všemi strastmi poradí.Ať už je považován za boha,kmenem dřeváků,kteří ho chtějí poctít snězením,či konečnej "fight" s Krakenem. - /80%/ ()

Hurikan_mdx

Po velmi povedené, až kultovní jedničce jsem dvojkou značně zklamán. Je ale pravdou, že čisté 3 hvězdy to nejsou, je to tak někde mezi 3 a 4. Děj mě nijak zvlášť neupoutal a konec nebyl o nic lepší. Částečně to nahrazoval Jeniček Vrabec, který ale také nedosahoval svých kvalit z jedničky. Celé to sklouzávalo k dost lacinému humoru a to byl největší nedostatek. Více propracovat by jistě neuškodilo. P.S. Přijde mi tristní, že film, který má 2,5 hodiny v televizi trvá hodin 3,5. To znamená, že každých 25 minut film je doplněno o 10 minut reklamy. Super ne? ()

A_Shearer

První piráti měli šmrnc a nápad s kletbou umožnil hrát si s fantazií, aniž by vše vytrhli z aspoň trochu reálného světa. Druhý díl je nastavená kaše, neuvěřitelná splácanina bez jakéhokoli gruntu, scénáristi si zjevně nedali vůbec práci aspoň trochu vyprecizovat děj. Vše mají zachránit pompézní efekty, které ale jen odhalují zoufalou tvůrčí prázdnotu. Jeden by neřek, jak může být "akce" nudná, když postrádá intelekt i duši. Zoufalá nuda! ()

r3musko

Nezabudnuteľné scény: s guľou, s mlynským kolom, s Krakenom, a nezabudnuteľná hudba robia z toho nezabudnuteľného filmu môj obľúbený diel série. ()

SNCIS

Hlášky: "Ani Jack Sparrow nedokáže porazit ďábla." / Jack Sparrow: "Rybí ksichte hledáš něco, co kalamáre (skutálí se) mám jí přišels vyjednávat ty mizernej slize." / Jack Sparrow: "Proč ten rum pořád dochází?" - 90%. ()

EricNor

Menim na pet. Dvojka je nejlepsi ze série. Krome Jacka maji vsechny hlavni postavy nejaky vyvoj a Davy Jones je správně rozpolceny zaporak. Tuny napadu, vtipu a dve super spica sceny na ostrove lidojedu a od nalezeni truhly dál, kde se misi skvela akce s mlynskym kolem, vtipy piratu a boj o klic i truhlu. ()

darius1706

Až na ty občas nudné a překombinované kecy to nebylo špatné. Triky opět poskočily o generaci dále, sem tam to drhlo, ale vcelku jsem se docela bavil. ()

Lukke32

Opět za pět. Vizuálně podmanivé, triky skvostné, fantastický Johnny Depp i Bill Nighy v roli slizkého Davyho Jonese. Pravda, děj je roztahaný, stopáž dlouhá, ale právě kvůli brilantní vizuální stránce mi to nijak nevadilo. Jízda od začátku do konce. Ostrov lidojedů byl celý super, od nalezení truhly úžasně trhlé přetahování o klíč i o samotnou truhlu, souboj na mlýnském kole (totálně geniální) a i samotná finální bitva Perly s Krakenem neměla chybu. Úžasné pokračování dokonalé jedničky. Jo, přiznám se, že mám slabost pro tuto pirátskou sérii. ()

Rebelka_

Hezký díl Pirátů a musím přiznat, že jsem Elišce ten polibek Jackovi záviděla. "Je to klíč." Jack Sparrow: "Ne. Něco mnohem lepšího. Je to nákres toho klíče." ()

LEFTFLANK

Po skvelej jednotke som čakal aspoň rovnaký štandard aj keď je to len blockbuster, ale toto padlo hlboko. Neviem či zvaliť všetku vinu na scenár, ale prišlo mi to ako varenie z vody. Celý koncept pirátov sa síce opiera o mýty oceánie a mýtycké bytosti s ich schopnosťami atď. ale v tejto časti, navyše zjavne trpiacej dvojkovým syndrómom bez konca ako sa patrí, je tých neuveriteľných odhalení resp. výjavov nadmieru až tak že to škodí. To isté platí pre zvyšok akcie, nie je sama sebou a prakticky mnohé záležitosti sa tak opakujú v každučkom nasledujúcom dieli, až to začne nudiť. Prakticky jediná skvelá akcia a zapamätaniahodná je súboj na pohybujúcom sa mlynskom kolese. Škoda. Pretože jednotka mala určitý drive. A nepomohol tomu ani Zimmer pretože jednotka bola originálna hudobne dostatočne, Hansík dokázal vytvoriť zopár skvelých tém, ale to je asi všetko. ()

Rangifer

Další pokračování filmu o pirátech v čele se šarmantním Johnym Deppem, kouzelným soundtrackem od Hanse Zimmera. O komické scény tu není nouze a digitální triky jsou skvělé, co se týče hlavního záporáka a Krakena. Jen ten příběh není tak docela perfektní, je tam dost mezer a otázek, jenž nebudou zodpovězeny. Ale jestli se vám líbil předchozí díl, tohle vás nezklame. JO HÓÓ ()

kesinaa

Za mě nejlepší díl celé pentalogie. Moc se mi líbily digitální efekty (prokletá posádka porostlá vilejši na mě zapůsobila mnohem více než nemrtví kostlivci z prvního dílu), musím pochválit také Krakena, který ale mohl dostat trochu více prostoru, a celkově dobře promyšlený děj. Jack Sparrow náhodou zjišťuje (díky otci Willa Turnera), že právě uplynulo třináct let od chvíle, kdy pro něj legendární Davy Jones vyzvedl z hlubin moře Černou Perlu, a na oplátku musí zaujmout své místo na palubě jeho lodi, strašidelného Bludného Holanďana. Jack ale pochopitelně nechce skončit jako chodící korál a rak se snaží najít způsob, jak se zachránit, čímž je pouze srdce Davyho Jonese, bezpečně ukryté před světem. Přitom se ale dostane do ještě větší šlamastyky, když se mu díky nesplnění slibu v patách ocitá obrovský leviatan jménem Kraken, který svého pána, Davyho Jonese, poslouchá na povel ... Jak děj plyne, objevují se na scéně nové postavy - kromě již zmíněných Davyho Jonese, jehož digitální animace nemá chybu, a Bootstrapa Billa se tu objevuje Tia Dalma jako bohyně Kalypso v lidské podobě, kanibalové, kteří mají Jacka za boha a chystají se jej obětováním osvobodit z jeho lidské stránky, a v neposlední řadě slizký a bezcharakterní lord Beckett, toužící po ovládnutí Davyho Jonese a vymýcení pirátství ze všech moří ... Na filmu musím pochválit především odsýpání děje a několik vskutku nečekaných zvratů (boj Jacka, Willa a Norringtona o truhlu, Krakenovo zničení obchodní lodi, která vylovila Willa z moře, když prchal s klíčem k truhle, a nakonec závěrečný Jackův osud). Film nepostrádá humorné momenty a hlášky, např. Jackovy urážky provokující Davyho Jonese, jeho "boj" s opicí Jackem nebo chemie mezi ním a Elizabeth, na druhou stranu ale umí přidat do filmu i řádně temné momenty (krutost posádky Davyho Jonese při vraždění nevinných námořníků a vyplácení tělesných trestů, zvuky varhan, na něž Davy hraje za prudké bouře na moři a zničující útoky Krakena na obchodní loď a Černou perlu). Herecké obsazení bylo naprosto skvělé (Depp, Bloom, Nighy a další), filmu nechybělo ani napětí, ani humor, ani temná atmosféra, ničeho ale nebylo až přehnaně moc. Obvykle se mi to nestává, ale tomuto filmu vskutku nejde téměř nic vytknout, snad jen místy poněkud chaotický děj. 95% ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)