Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

Torimmer

Až mě mile překvapila síla příběhu, a to, jaké důležité otázky se otevíraly. Hororové prvky s tou generic hororovou hudbou vlastně nebyly potřeba. To bude možná dobou vzniku. Ale jinak. Yes...tohle otvírá debatu. ()

cab

Cekal jsem, ze mi pujde mraz po zadech, ale misto toho jsem se po skonceni ptal sam sebe na radu podivnych otazek... Toto drama je o nemocne (posedle dablem), vysoce verici vysokoskolacce, ktera na doporuceni kneze ( Wilkinson) prestane brat predepsane leky (stejne nepomahaji) a podstoupi nabozenskou kuru (exorcismus). Nanestesti ani ta nepomaha a nebohy knez konci u soudu pro nedbalost s nasledkem smrti. Jeho obhajoba je vedena zkusenou ateistkou (Linney). Behem soudniho preliceni se deji udalosti, ktere vyzdvihuji spolecne s hereckymi vykony tento nevsedni film do lehce nadprumernych vysin. 65% ()

Teg

Celkem příjemné mysteriózní drama ze soudního prostředí. V ničem nevyniká, ale taky neupadá. Sází spíš na pomalu se vkrádající nejistotu a strach, než na lekavé okamžiky. Kouká se na to celkem příjemně, i když konec jsem čekal trošku klíčovější. ()

MareT.

Celý film je hodně zavádějící, je to především soudní drama, ale hororové vsuvky jsou paradní i přesto, že je jich hodně málo. Ale film je zvládnutý velice dobře, nenudí, budí ve vás zvědavost a zájem. Je to 3 a půl a to proto, že hororových momentů je tam na horor málo. ()

Scytale

Bohužel až příliš orientováno na soudní argumentaci vymítat ano x ne. Jako soudní drama s kontroverzním tématech je to docela zajímavé, ale jako horror to propadá na celé čáře. I když pár znepokojivých momentů se tady najde. ()

dopita

Temnej a nehezky vypadající film. Byla Emily Roseová posedlá démonem, nebo jen nemocná? Nechal otec Moore Emily umřít, nebo se mu jen prostě nepovedlo vymítit démony? To je to oč tu běží. Z něčeho, co bych spíš chápal jako horor či thriller, se vyklubalo soudní drama s pěknými (a sugestivními) flashbacky. Průměrnej film, kterej asi stojí za to zkouknout, ale taky mu radši moc nepodléhat. Kdo chce věřit, ať věří… ()

Litvicek

Přišlo mi to hodně potrhlé a absurdní. Nevím proč film z roku 2005 není doplněn lepším vylepšením příběhu a efekty. Čekal jsem, že se budu bát a že si klidně i poseru trencle, ovšem nic z toho se nestalo. Já se nebál a prádlo zůstalo čisté, to něco vypovídá o tomhle "hororu" s hodnocením 75 procent. Za sebe to nemohu ohodnotit tak vysoko ale nuda uplně to nebyla, každopádně chyba filmu je v tom, že je to celé prostě tak absurdní, že to člověk prostě sežrat nemůže. Slabé 2 hvězdy. ()

ChrisBa

Chápem, že film je o exorcizmu mladej dievčiny a preto prirodzene to všetci porovnávajú s Friedkinom. Ale až tak to porovnávať nemôžme. Áno Friedkinov Exorcista je famózny. Ale tam Friedkin mal voľné ruky, chcel šokovať, desiť a škandalizovať. Tu Derrickson je predsalen trochu obmedzený námetom a snaží sa ho naopak podať, síce takisto hororovo, ale pri tom aj čo najvernejšie podľa predlohy, a síce skutočnej udalosti. A tu je najväčšie plus tohoto filmu. Derrickson nám spojil súdnu drámu s hororom a výsledkom je vynikajúci film, ktorý vás donúti premýšlať, ale aj báť sa. Samotný akt exorcizmu je veľmi, ale veľmi znepokojujúci..Navyše ak sa zamyslíte, že táto udalosť sa naozaj stala a je aj zaznamenaná na magnetofónovej páske.. Celý film pôsobí veľmi uveriteľne. O hereckých výkonoch ani nehovorím. Jennifer Carpenter je desivá. To sú plusy tohoto filmu, ktoré na mňa pôsobia ešte viac ako Friedkinov Exorcista. Po exorcistovi som mal skvelý zážitok. Po tomto filme som si dokonca začal hľadať o prípade Emily Rose(v skutočnosti Anneliese Michel) viac a bol som zdesený ešte viac. Skvelá Derricksonova robota so znepokojujúcimi faktami, ktoré nikoho nemôžu nechať chladnými.. ()

ruhebitte2010

Není to klasická lekačka, ani o efektech, mnohem více jde o duchovní rozměr a mne osobně donutil film přemýšlet. Přitom po první polovině jsem si říkal, že je to jen přůměrný film. ()

aquiver

Když horor staví na atmosféře a dobrém scénáři, je vždy lepší než ten co staví na krvi a lekání diváka. V moci ďábla je naštěstí ten první případ. 75 % ()

Drc

Přestože se nejedná o klasický horor, mrazivé atmosféry i několika lekavých okamžiků si zde užijete dost. Určitě je kladem, že oproti většině ostatních hororů se nejedná jen o bezduchou akční splácaninu, ale vše je založené na vcelku kvalitním soudním příběhu, čímž se toto dílko blíží běžnému filmu. Ten je pak doplněn právě o zmíněné mrazivé tajemno. Zpracování je na velice dobré úrovni, hudba a zvukové efekty (které jsou základem každého hororu) opravdu pomáhají, výkony herců bych označil za standardní. Pro všechny, kdo se rádi bojí nebo jim aspoň není proti srsti troška hutnější atmosféry to bude určitě velice dobrý film. ()

unagi

Jeden z mála hororov, ktorí je nepríjemne desivý vďaka samotnému príbehu a jednotlivými scénami(veľké percento strachu dodáva pravdivá udalosť ). Každá scéna s herečkou Jennifer Carpenter (výborne až geniálne zahraná úloha posadnutej) je tak skutočná že divák sa dostáva do filmového deja, akoby by tam sám stál pri Emily. Perfektná dejová línia sa prelína so súdnym procesom a výpoveďami svedkov, ktoré sú retrospektíva. Mysteriózny horor sa líši od ostatných hollywoodskych “trhákov“ a práve jeho jednoduchosť sa stáva dokonalosťou. ()

Radim

Sice to není film, který by se mi vryl do paměti, ale v rámci žánru určitě nadprůměr - skvělá filmařina, hudba, herci. Abych to nepovažoval za filmovou jednohubku, chybělo mi v tom něco hlubšího. ()

shimpy(CZ)

Velice slušně zpracovaný snímek, který bohužel díky hlavní dějové linii (soudní přelíčení) ztrácí na temné atmosféře. Ale samotné scény s posedlou Emily jsou slušně děsivé. Takže celkem 3 hvězdy. ()

iampatrik

80% Nápadité smíchání dramatu ze soudního prostředí s duchařským hororem, i když za tímto duchařským hororem se vlastně skrývá "jen a pouze" náboženství. Další střet ateistů a věřících, kde divák sleduje napínavý příběh, mapující poslední dny života Emily a odsouzení či sproštění kněze, který tento příběh vypráví. ()

Teabag

"Vymítačské" horory mě nikdy moc nebavily. Dodneška jsem nepochopil, v čem tkví "hororové" kouzlo The Exorcist (1973) a jeho následovníků. A tak mě vcelku překvapilo, když se při sledování The Exorcism of Emily Rose dostavoval onen vzrušující pocit mrazení v zádech! Užil jsem si obě roviny filmu - proces i flashbacky do minulosti. Přišlo mi to krásně vyvážené a koneckonců, vždyť v tom hrála Laura Linney, tak to špatné být prostě nemohlo! Velkou pochvalu zaslouží i Jennifer Carpenter, neb byla opravdu působivě "posedlá" (?). ()

matyflus

Tento film by byl dobrý, pokud bych se samozřejmě nedozvěděl, že je podle skutečného příběhu. :D Působil na mě zvláštně, dokonce tak, že jsem si musel o tom i něco přečíst. Pěkný „horor,“ myslím, že můj první, ve kterém se objevuje exorcismus. Z důvodu zvláštního dojmu, kterým na člověka působí, dávám 4 hvězdy. :) Skvěle udělaný film. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)