Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

alienemo

V prvej časti ma prekvapila hudba. Chvíľu trvalo, kým som si zvykol ale teraz ju hondotim ako nezabudnuteľnú. Skvelá akcia, pribeh, herci a výkony a perfektne spracované postavy. Presvedčivé interiery lodi. Trošku sa mi zdalo, že tretia séria sa mení v nasilu nadstavovanú kašu ale našťastie sa mi to nepotvrdilo. ()

Respex

Seriál, na kterém opravdu ujíždím a semnou velké množství dalších fanoušků. Nejlepší sci-fi posledních let a možná jedno z nejlepších sci-fi vůbec. Přináší neuvěřitelný svět plný zkázy, nadějí, emocí a napětí. Každý okamžik je jako sledování dokumentu. Budete věřit. Svět je opticky rozdělen na dvě, na smrt se nenávidějící strany, ale časem se ukáže, že je vše mnohem komplikovanější. Za mě 5*. ()

druhaveta

Zvláštní kombinace: na jedné straně netriviálně nejednoznačné situace, mrazivě neuhlazená atmosféra a žuloví veteráni Olmos a McDonnellová, na straně druhé hysterické vytěžování příliš chtěných zvratů, komicky naivní představy o erotické manipulaci a armáda zuřivě přehrávajících herců, kteří nonostop vzlykají, přerývaně šeptají nebo si blaženě nechávají ožužlávat ucho imaginární přítelkyní. ()

vovarano

battlestar galactica práve drtí 4. sériu a mňa spoločne s ňou, ak som predtým tvrdil že BG ma vie ohromiť asi tak v priemere iba každou treťou časťou, ... tak momentálne to absolútne neplatí a spád každej časti 4. série si zaslúži úplne absolutórium. Naozaj je radosť sledovať seriál, ktorý časom zreje a nie ako iné seriály, ktoré časom iba hnijú ... (viď heroes, prison break, friends, ....). Už teraz sa teším na dokonalý plod, ktorý si odtrhnem na konci (definitívnom) série. fracking good BG ()

artuš

Když jsem viděl provní díl, tak jsem se musel přemáhat, abych se podíval na další díl, ale po třech dílech mě to nadcho a než jsem se stačil rozkoukat už jsem měl přehranou celou druhou řadu. Tohle je Sci-fi, které člověka strhne ke sledování, sice ze začátku se zdá, že se bude vléct, ale za dvatři díly to člověka pohltí. Je, a to říkám s těžkým srdcem, lepší než Stargate. Vřele doporučuji všem, kteřímají rádi Sci-fi a příbuzné žánry. ()

hlína

Přes doporučení tohoto seriálu od kamaráda jsem po nějaké době náhodou narazil na DVD která začla vycházet v levné edici, aneb pade za kus žvance... Po shlédnutí úvodní minisérie sem si říkal: "Hmm hodně dobře voňi, slušný Sci-Fi, zajímavej námět, no kouknem jak to bude pokračovat....". Během pár dalších dílů mě to naprosto chytlo, vyrvalo mi to z těla srdce, mozek i koule (watch #6), smíchalo je to dohromady, protáhlo všemi mými tělními otvory a usadilo zpátky do těla. Co na tom záleží, že jinak, než byli původně. Každý týden, kdy vycházeli další díly mi naskakovala z nedočkavosti vyrážka... Ten seriál má prostě všechno i něco navíc, než co můžete od sci-fi chtít. Skvěle napsaný charaktery postav (některý si zamilujete, jiný vás budou neskutečně s**t, málokterý vám budou lhostejný). Námět je zpracovaný precizně, scenář tak svižný, že sem se za celý seriál (asi 60 hodin) nepřistihnul, že bych snad na chvíli nevnímal, co se děje. Je fakt, že některé díly jsou jen tak "pro doplnění času" a hlavní linii příběhu nikam neposunou, ale komu na tom záleží, když je to takový žrádlo? Výteční a perfektně sehraní herci a ta lahodná perektní hudba (díky Bear McCreary). Co ale na tomto seriálu zaujme nejvíc? Dle mě to je perfektní skloubení dvou zásadních řekněme "linií". 1) Skutečného lidského života a problémů celé lidské civilizace koncentrované na omezeném prostoru, kterou je malá populace přeživších lidí. Události zde se odehrávají ve všech rovinách které si dokážete představit, od politiky přes náboženství a válku až po rovinu obyčejných lidských problémů. 2) Druhou linií je pak ona Sci-Fi linie souboje lidské civilizace s Cylony (nechci používat zde degradující slovo robot či stroj), kde již naplno nastupují všechny Hi-Tech prvky apod. Další úchvatná věc je úžasně živá kamera zejména ve všech externích (rozuměno vesmírných) scénách, troufám si říct, až převratná věc. No a na závěr snad už jen sci-fi fanatikům lahodící design. Pohled na vesmírem plující Paegasus či Galacticu je prostě parádní, stějně jako Cylon Basestar, Colonial One, Vipery atd atd. No děti, závidím těm z vás, kteří seriál ještě neviděli a ještě poprosím, abyste tento seriál nesrovnávali se Star šTreky, Star Warsy, Star Gejty a podobnými seriály (který mám taky rád), protože nejen že to je jiná liga, ale je to asi i trochu jinej sport... :) ()

E lan

Tenhle seriál stojí zato. Hodnotím to zatím po první sérii, jejíž vyvrcholení v posledních dvou dílech sahá dokonce k *****. Bohužel několik dílů v shlédnuté sérii je docela nudných. Přesto pozitiva převažují: super kapitán Olmos, povedená (ne)politička McDonnell, skvělá hudba, vynikající triky a fantastický námět. Bojím se ale, že to bude neúnosně zdlouhavé. Uvidíme... Právě jsem se dodíval na poslední díl a nechávám to za ****. Poslední řada byla bohužel pěkně zdlouhavá, ale nakonec bylo rozuzlení docela obstojné, mírně překvapivé. Jsem rád, že jsem to viděl celé, teď mi to občasné sledování bude chybět:-( ()

Karp

Stručně: Nošení pěti hvězd do lesa... Ano, komentář by měl být bohatší a lépe vystihující, ale v BSG najdete prakticky vše: napětí, hrdiny, zápletku, sex, lásku, romanci, intriky, střet dvou kultur, sci-fi a dobré herce... Snad jedině pokud nejste fanouškem sci-fi a nemáte sílu překonat delší první díl, můžete být BSG zklamáni. V opačném případě běžte vyhlížet svého prvního cylona:-). ()

Slimakovec

Musim říct, že času strávenýho u tohohle seriálu vůbec nelituju. Proč? Protože tohle bych zařadil k nejlepším scifi, který jsem kdy viděl. Herecký výkony jsou tam takový, že těm postavám člověk věři a z nejlepšího přítele se tam stane největší nepřítel a naopak, stejně jako v normálnim životě se to může stát. A vyzdvihnout tu musim 3. sérii, ta se mi líbíla asi nejvíc, tam je dokonale vykreslená bezmoc lidí při jejich putování vesmírem a jejich touha najít konečně zemi. ()

Black-star

Sci-fi to je moje!!! A tohle je opravdu povedené. Skvělá zápletka. 3koda jen občasných "vyplňujících" dílů. Přesto si vás seriál získá a doslova vás vtáhne do děje a vy budete chtít vědět co bude dál.... najdou Zemi? Zvítězí nad Cylony? ()

Shrekito

Nejlepší sci-fi seriál a tím samozřejmě 1. v mé TOP sci-fi seriálů. Sympatické, přesto nečernobílé charaktery( snad jen Helo si občas hraje až moc na dobráka), zajímavé zápletky, ve většině případů lidstvo ukázáno ve své pravé zkažené podobě a hlavně to multižánrové spektrum. Best postavy: Tigh, starouš Adama, Romo Lampkin a Number Six. 1.řada/**** 2.řada/***** 3.řada/**** 4.0/**** 4.5/***** ()

Carolyn

Ale jo. Seriály tohoto typu obvykle nemám moc v lásce, třeba SG1 už vyloženě nenávidím, zvlášť když to na Nově v odpoledním vysílání běží už po stopadesáté, ale toto... Mám plán. K Vánocům chci Cylona! ()

Shakaar

Seriál prakticky začíná identicky jako jeho starší bratr z roku 1978, tedy pádem kolonií. I to ovšem velmi dobře nastartovalo tuto serií. Po dvě řady jsem se královsky bavil. Nevadila mi ani ta hodně depresivní atmosféra, která mi připomněla DS9, tedy předchozí Mooreovo dílo. Od třetí řady viditelně šel seriál z kopce, i zde se sice našlo pár dobrých epizod ale postavy mě začali mnohdy vyloženě vadit. V tom z části pokračovala bohužel poslední 4. řada. Vůbec nedosahovala kvalit jako ta předchozí. Hlavním důvodem bylo podle mě velkolepý rozjezd který seriál měl a proto mi nepřekvapovalo že seriál pomalu ztrácel dech. Zabýval se věcma které přestávali být zajimavé...spíše ohrané, jako je nekontrolovatelné téma náboženství, který seriál prakticky přehltili, což je trochu škoda protože mnohdy ze seriálu dělali víc a občas zapomínali že se lidi mají bavit. Závěr byl sympatický farewell nejen seriálu, ale všem postavám. Přesto tu zůstává menší pachuť, podobná jako u Lostu že byl divák nějak okraden. Ono totiž do něj člověk investoval nemálo času a najednou tohle. Moorovi to nemám za zlé, zpětně když se na to podívám nešlo to vzhledem k tomu co se událo v seriálu zakončit jinak. Dnes je to po více jak 10 letech považovaný za nejlepší seriál po roce 2000. Pod to se podtrhuji a ikdyž s některými věcmi mám v seriálu problém, za mě to jsou trochu horší 4* a když člověk má náladu, určitě se na to znovu podívám. ()

dessa

Celé se to dalo zkrátit na pár dílů, koukat čtyři série kvůli solidnímu poslednímu dílu čtvrté série, jehož pointu tušíte zhruba od půlky druhého dílu mi ale přijde moc... BSG mi přijde jako hodně nafouklá bublina, znám mnohem lepší sci-fi seriály bez pitomých patriotismů typu "so say we all" a bez přitrouble formulovaných náboženských motivů. ()

newer_more

Nepřekonatelné. Absolutní scifistický vrchol. Až se dozvím, že to někdo bude chtít za 20 let remakovat, tak se zastřelím. Seriál má smysluplný děj, postavy jsou prokleslené a napětí trvá až do posledního okamžiku, a to doslova (SPOILER: tvůrci mně pěkně nakrkli tím, jak neřekli, co je Kara zač). Čest tvůrcům, čest BSG, čest admirálu Adamovi. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)