Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom

• USA Battlestar Galactica: Blood and Chrome
Z nakrúcania 2

Blod and Chrome je další spin off populárního seriálu Battlestar Galactica. Děj se odehrává v prostředí 1. Cylonské války, tedy zhruba 50 let před událostmi původního seriálu. Hlavním hrdinou je nováček koloniální armády poručík William "Husker" Adama, který usedá do kokpitu starého Raptora jménem "Lasička". (Scarecrow4)

Z nakrúcania 2

M.Macho

Do světa Galacticy to vnáší nové prvky - větší detaily než třeba ty, které se objevovaly v Razor Flashbacks (podobnost náhodná - zasněžený svět atd.). Zároveň tvůrci propojují vychytávky nastavené Capricou do světa BSG. Některé nápady nejsou vůbec špatné - člověk v tom cítí lásku k BSG i Hvězdným válkám. Na rozdíl od jiných webizod je možná BaCH lehce znevýhodněný - mezi všemi předešlými minisériemi byla řada známých faktů, které rafinovaně dopracovávaly a osvětlovaly řadu motivací. v hlavní linii. Tady je to jaksi okleštěné, ale pořád se na to hezky kouká. PS: Za Triciu Helfer tradičně děkuji v jakékoliv formě. ()

Martrix

Kdysi jsem seriál zkouknul a rád se k němu zase někdy vrátím, protože určitou kvalitu má. Na TV produkci, měla Battlestar Galactica vcelku slušné triky, fajn postavy i zajímavý děj. Tento spin off nic z toho nemá. Je jakoby vytržený z kontextu, zápletka je epizodická a ne na celovečerák, postavy jsou nesympatické a kvalita triků velmi kolísavá, od slušných, po hrozné. J. Pate a M. Taylor nejspíš dostali zadání, aby vytvořili za rozpočet dvou epizod celovečerní film a přesně to udělali. Akorát tentokrát se neměli oč opřít, nač navázat, protože celé to battlestarovské universum, stojí na dost chatrných základech. To, co seriál zdobilo, totiž nebyla originalita námětu, ale vztahy, intriky... . Nic z toho Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom nemá na úrovni, která by inteligentního diváka mohla zaujmout. Ve skutečnosti ho mnohé momenty spíš urazí. ()

ConanVJ

Já viděl tento seriál jako celek a hodně se mi to líbilo. Je zde hodně akce, skvělé obsazení, pervektní efekty a pěkná hudba. Zasazení seriálu do první Cylonské války se hodně povedlo a klidně by to mohl být i pilot k novému seriálu, který by se točil okolo W. Adamy. Narozdíl od Web seriálu z prostředí Halo, má Blood and Chrome svižné tempo a hodně povedenou akci. Navíc když jsem viděl opět Galacticu, byl to parádní pocit. Víc takových počinů z Universa Battlestar Galactica. Za mě 90% :) ()

JohnCZ

Zhlédnuto ve formě celovečerního filmu. Velice zajímavá (bohužel) jednohubka z První Cylonské války z pohledu mladičkého Adamy. Trochu mě mrzelo, že se nevrátil Nico Cortez, který byl rozhodně lépe zvoleným hercem ve spojistosti s mladým Billem Adamou, ovšem ani Luke Pasqualino neodvedl špatnou práci, jen ta podoba byla nulová. Triková stránka je hodně rozporuplná, na jednu stranu se mi všechny ty barvičky nehorázně líbily, celé to působí trochu jinak a vcelku i nadupaně, na druhou stranu občas ta digitálnost všeho strašně bila do očí a měl jsem spíše pocit, jako kdybych sledoval (hodně dobré) animace k nějaké počítačové hře. Rozhodně bych ubral na CGI efektech a přidal pevné kulisy. A co mě potěšilo úplně nejvíc byl návrat Beara McCrearyho k hudební stránce Galacticy, bez jeho hudby bych si jeho svět nedokázal vůbec představit. ()

filmmovier

Byl jsem dost překvapen, jak dobré to bylo. Je z toho samozřejmě na první pohled vidět, že je to websérie, ale jako celovečerní film je to fakt dobré. Akce je parádní, atmosféra je místy poměrně dost temná, vizuálně to prostě vypadá parádně, děj není nijak béčkový a herci jsou také více než slušní. Ano, hnidopiši jistě budou namítat něco o hnusných efektech, ale o tom žádné filmy nikdy nebyly. Zásadní je příběh, a ten je super a celou mytologii velice slušně rozšiřuje, i když na druhou stranu zase nejde o nic zas až tak objevného. Pro fanoušky BSG rozhodně povinnost, ti, kteří BSG zatím neznají, ať se na to podívají taky - ale radši až po seriálu. 70%. ()

• Projekt měl být původně seriál, ale nakonec z plánů sešlo a vznikly webepizody. (ExpertAsie)
  • Na konci 10. webepizody "Blood and Chrome" je možné vidět Viper "Husker", která je Williama Adama (Luke Pasqualino) a se kterou později letěl i jeho syn "Apollo" v seriálu Battlestar Galactica (od r. 2004). (ExpertAsie)