Caprica

Kanada / USA, (2009–2010), 13 h 57 min (Minutáž: 43–92 min)

Hudba:

Bear McCreary

Eric Stoltz, Esai Morales, Paula Malcomson, Alessandra Torresani, Magda Apanowicz, Brian Markinson, Genevieve Buechner, Polly Walker, Panou, Scott Porter (viac)

Děj se točí kolem rodiny Graystonových a Adamsových, kteří žijí na mírumilovné planetě zvané Caprica. Brzy dojde k průlomu ve vědeckém vývoji a světlo světa spatří první robot s umělou inteligencí - Cylon. Nikdo nemá ani tušení, že by vše mohlo vyústit v nepředvídatelné následky, které mohou ohrozit celé lidstvo. Caprica je spin-offem seriálu Battlestar Galactica a představuje nám dění před 58 lety, než nastal "Pád dvanácti kolonií". (Fallen_One)

JM87

Tady ani není potřeba znát Batllestar Galactitu. Pokud ji neznáte, něco bych si zjistil, pokud ano víte do čeho dete. CCA 50 let před začátkem cylonské války vyrábí jedna firma roboty a snaží se jím dát život.. v podstatě je to trošku podobnej motiv know now Terminatora, Matrixu a podobně, prostě stroje ovládnou svět. Jenže tenhle svět není ten kterej známe, je to fiktivní planeta ve fiktivní soustavě atd atd... Oproti BSG to má dost temnou atmosféru, Caprica má styl anglickýho podnebí, do toho hodně zvláštní melancholickej soundtrack a celkem zajímavej scénář. Virtualní svět, realnej svět, náboženskej fanatismus, mafie, touha po výrobě Cylonů... tenhle serial není VŮBEC špatnej. ()

Ilhan

Caprica měla dva zásadní problémy. Zaprvé se ubírala směrem, kterým málokdo čekal a to směrem pomalejším a méně zajímavým, zadruhé to bylo občas opravdu velmi vláčné tempo vyprávění. Očekával jsem děj mnohem více zaměřený na cylony, na jejich postupný vzestup zakončený jejich rebelií a válkou. Jenže děj se mnohem více zaměřil na náboženské tahanice, které mě osobně nijak významně neberou a ikdyž děj nabere v druhé půli slušné obrátky a poslední díl je, až na rychlokurz v závěru, velice slušným finále, nedivím se, že i přes silnou fanouškovskou základnu BSG se Caprica neudržela a byla ukončena. Těším se BSG: Blood and Chrome a doufám, že se nám dostane pěkného uvedení do děje než skočíme nohama do první války se Cylony a dočkáme se opět trochu akčnějšího pojetí. Za Capricu dávám 69 %. ()

novoten

Neskutečně opojné. Setkání nefalšovaných kmotrů z Tauronu s vyšší společenskou třídou Capricy je plné emocí, zvratů, ztrát a cylonské atmosféry v každém kroku. A promyšlených, uvěřitelných a plných hlavních postav. Nejlepšími vedlejšími aspekty byli zprvu Vojáci jednoho (v čele s famózním Barnabasem v dokonalém podání Jamese Marsterse) a komplexní New Cap City, ve kterém by alespoň jedno odpoledne chtěl strávit snad každý. Postupem času ale hlavní slovo definitivně přebral nejkomplexnější hrdina seriálu Daniel Graystone. Nakonec i původně silně nestravitelná sestra Clarice získala svoji pevnou roli a její intriky se staly atraktivním pojítkem děje. Proto je obrovská škoda, že jsme nemohli vidět více. Závěrečná pětiminutovka uzavírá a zároveň naznačuje hodně. K dokonalému propojení s BSG chyběla jedna sezóna. ()

Toj

Ošklivý a chudý mladší sourozenec seriálu Battlestar Galactica... Navzdory tak strašně nízkému rozpočtu, že se divák cítí až trapně za příšerné CGI animace, se podařilo vytvořit seriál, který jde dál než seriály jiné. Tématizuje etickou a náboženskou problematiku, otevírá zcela nové perspektivy a k různým problémům se staví, tak jak si to může dovolit jen seriál z vlastního vesmíru. Geniálně je zde budovaná vlastní mytologie, inovativně se pracuje se stylem, pestře jsou vybírány motivy a témata.... Smutné je, že seriál kvůli nepříliš vábnému povrchu a komplikovanému jádru se stal nezkousnutelelný pro diváky, nedostal víc peněz, ale byl zrušen. Na druhou stranu potěší, že závěrečný díl docela šikovně uzavírá celý seriál.. ()

Pidzey

Sledoval jsem to čistě ze zvědavosti. Chtěl jsem vědět jak vlastně Ciloni vznikli. Seriál střídá dobré a horší pasáže(většinou ty za Adamy) či díly.Má to slušný začátek, řekněme tak prvních pět dílů. V prostředku mě připadlo že to stojí moc na jednom místě a děj se příliš neposouvá, ale skvělé závěrečné tři díly a kulervoucí finále to všechno zachránilo. Celí seriál jsem měl problém si oblíbit nějakou postavu (všechny mi byli spíše nesympatické ), přesto jsem tak nějak fandil Graystoneům, už jen proto že právě kolem nich se nejvíce točila otázka Cilonů. Taky mě moc nesedlo že je to ve stylu 50 let. Porovnávat s Battlestar je holí nerozum, Caprica na ni nemá ani omylem, ale je to příjemné doplnění příběhu který jsem si moc oblíbil. Ti které sjem si nakonec trochu oblíbil: Zoe Graystone, Sam Adama, Lacy Rand ()

• Hlavním tématem seriálu je pátrání Daniela Graystonea (Eric Stoltz) po duši/avataru jeho dcery Zoe (Alessandra Torresani), která zemřela při pumovém atentátu. Graystonea ztvárňuje Eric Stoltz, který hrál i ve filmu Zabít Zoe (1993). (Caszidy)
  • Národní hymnu Capricy v seriálu zazpíval Mark Donnelly, který ve skutečnosti zpívá kanadskou hymnu na zápasech hokejového týmu NHL Vancouver Canucks. (Caszidy)
  • Jazyk Tauronců je ve skutečnosti antická řečtina. (Caszidy)

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (viac)