Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

dawe04

Na televizní film špičkové triky i výprava, čím ale Galactica převyšuje ostatní tv, ale dokonce i kino produkci, je výtečný námět a skvěle napsané charaktery. Plechoví záporáci jsou dostatečně hroziví i sexy a posádka vypadá přibližně třikrát tak schopněji, než v jiných podobných scifi projektech. Přesto není úvod do Galacticy bez vad. Režie, kamera i střih jsou hodně průměrné a někdy vytváří dost podivné situace, kdy postava něco řekne, aby vzápětí provedla něco jiného nebo se zatvářila jakoby poněkud na událost jiného druhu. Herci, především ti nad padesát jsou ok, mláďata bude třeba ještě herecky cvičit. Příběh mě dost nalákal a nemůžu se dočkat samotného seriálu. ()

noriaki

Po všech stránkách brutální seriál. Od námětu, přes děj, postavy, až po vizuál. A zároveň konečný důkaz že dělat remaky má smysl, pokud ovšem přidáte něco svého. Zatímco původní Battlestar Galactica je ploché dobrodružné sci-fi plné černobílých postav a atmosféry prodchnuté patosem a naivitou, tato nová verze je emocionálně vyčerpávající, drastické, psychologické a labilní drama ve kterém se z hrdinů stávají svině, z podrazáků spojenci, a z idolů odporní lotři bez špetky sympatie. Vyberte si komu budete fandit, garantuji vám že víc než pár dílů vám tato volba nevydrží, a vy budete dělat kompromisy, budete hledat omluvy, a přijde čas na relativizaci pevně daných jistot. Snad v žádném jiném seriálu jsem neměl takový pocit opravdovosti postav. Zapomeňte na to znáte, tohle je BSG a lidé tu skutečně žijí, rvou se s osudem, trudně živoří, zarputile odmítají přijmout svůj úděl, či postupně rezignují na humanitu. Každý podle své těžce zkoušené osobnosti. Ale hlavně musí pokračovat dál, protože jediná další alternativa je smrt v boji s nelítostným nepřítelem. BSG není lehké sledovat, vtáhne vás, přetvoří podle svého, a vyplivne trochu jiného. ()

Redswif

Cyloni, 40 let je od nich pokoj a pak nás překvapí:D Njn tak je to vždycky. Tentokrát tomu však někdo pomohl i když neúmyslně, ale jeho ego mu vlastně nic jiného nedovolovalo. Celkově to vyústí v situaci, kdy postoj všemi označován za zpátečnický, vlastně zachrání aspoň část lidské civilizace, ale i zde se musel odehrát velků duševní souboj jestli poslechnou příkazy vojenské nebo morální. Jestli má cenu vyrazit v možná marnou ochranu svých domovů a nebo se soustředit na ochranu těch co přežili a tak se pokusit zajisti nejistou, ale budoucnost. Jenže vče není tak jednoduché, nepřátelé jsou jim v patách, ale co hůř oni je infiltrovali a možná i připravili sabotáže. Jediná battlestar se musí postavit přesile, aby umožnila utéct bezbranným civilním lodím a pokuď možno nakonec uniknout sama. Vynikající technické zpracování, skvělé herecké výkony a nádherné grafické provedení včetně hudebního podkladu. ()

higuain

Pilotní filmy bývají všelijaké, ale jejich základní úkoly jsou vždy stejné; uvést diváka do děje a přesvědčit ho, že navazující seriál bude stát za čas strávený jeho sledováním. V případě Battlestar Galactica nešlo na seriál navnadit už o moc víc. Inteligentní hardcore sci-fi, které má v podstatě jen dva nedostatky, pro které ale existují argumenty, jimiž se dají z velké části omluvit. 1) Možná trochu přepálená stopáž 180 minut už nezní tak přepáleně, když se na to dá dívat jako na dvoudílnou minisérii. 2) Nepříliš velkolepá vesmírná akce je v tomto žánru určitě důležitým nedostatkem, ale vyčítejte to filmu, jenž oproti klasickým blockbusterům vzniká za poměrně skromných podmínek televizní produkce a navíc je mimo to takřka dokonalý. 90% a doufám, že úroveň seriálu bude minimálně na stejné úrovni. ()

DaViD´82

Prolog, který funguje skutečně pouze jako prolog a nikoli i jako „samostatná jednotka“. Prolog, který v tří hodinové stopáži nabízí dvě hodiny kvalitního materiálu a hodinu vaty. Prolog, který se i přes zajímavá a kontroverzní témata příliš bojí zabrousit i pod povrch. Prolog, ve kterém je nejzajímavější a nejlépe napsaná postava zcela zabita hercem, který ji svým „hereckým“ výkonem spíše karikuje. Prolog, ze kterého nesálá beznaděj zachycující cca čtyřiadvacet hodin během zániku lidstva a všeho co civilizaci jako takovou definuje; naopak to působí jako by se to vlastně nikoho ani netýkalo, jako když si v novinách u snídaně přečtete o hrůzách páchaných kdesi v Africe... I přesto všechno především prolog ke sci-fi, která svým „anti space operovým“ potenciálem a aktuálními tématy rozhodně navnazuje na hlavní chod; a tedy svůj účel ve výsledku plní. ()

• Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)
  • Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (viac)