Spin-off seriálu Battlestar Galactica, jehož pilot bude mít premiéru na podzim roku 2008. Caprica se odehrává 50 let před pádem 12 kolonií, zaměří se na osudy ředitele společnosti, která vyvinula prvního cylona a rodin Graystonových a Adamových. Jak je zjevné, všechno se bude točit opět kolem cylonů. Konečně se dozvíme jak vznikla ta osudová chyba, která za padesát let zničí všechny kolonie - jak přišli na svět cylony a začali první cylonskou válku... Jeho formátem už nebude čistokrevná sci-fi jako u BSG, ale něco co by se dalo označit za "sci-fi Dallas". V případě úspěchu naváže na tento pilot seriál, stejně jak tomu bylo u BSG... (Matrinx)

novoten

Nová atmosféra starého světa. Jakmile se začal příběh rozjíždět po kolejích lemovaných robotikou a zároveň určených poctivým dramatem, vklouzl jsem úspěšně tam, odkud mě poslední díl Battlestar nedobrovolně dostal. Do příběhu živoucích postav, jejichž osudy chci vídat co nejdůkladněji a co nejdéle. Velmi naléhavý dramatický oblouk podporovaný stupňující se psychologicko-futuristickou holorovinou povyšuje na nezapomenutelnou jak jinak než Bear McCreary. Jeho omamné bubny sice zní jenom vzácně, protože na boje se Cylony ještě bude času dost, ale krásně se zaplétající vztahové jádro dává prostoru víc než dost. Cesta ke zkáze civilizace ještě nikdy nebyla tak slibně lákavá. ()

bartias

Co předcházelo válce se Cylony aneb úplně jiná Battlestar Galactica. Caprica taková musí být zákonitě, odehrává se totiž více než padesát let před útokem Cylonů na Kolonie. Pilotní film ke stejnojmennému seriálu se nese v cyberpunkovém duchu a nechybějí ani intriky v prostředí mamutích společností. Na to jak je neakční (zvlášť oproti Battlestar Galactice) děj překvapivě rychle odsýpá. ()

Martrix

Jen díky tomu, že měl seriál Battlestar Galactica tak výbornou úrověň, stálo za to přečkat rozvláčné vyprávění o tragédii, kterou začala BSG. Další střípek zapadl do mozaiky, ale dle mého názoru by stačilo vše zhustit do jedné krátké epizody o poloviční stopáži. Občas je těch teologických plků hodně, ale naštěstí je překrývá téměř Frankensteinovská otázka stvoření a ke konci tolik očekávané setkání s prvním cylonem. Ždímání minut z jednoduché pointy, tvůrci nemají zapotřebí, protože se nabízí spousta dějových linií a propojení obou sérií probíhá pouze na úrovni "víme jak to dopadne". Takže jako pilot k seriálu je to slušné, ale doufám že se tato rozvláčnost jednotlivým dílům vyhne. Pokud jste neviděli BSG, odečtěte si z mého hodnocení 1 1/2*. Pozitivní je, že stejně jako BSG bude i Caprika stát na dobrých hercích, budování vztahů mezi postavami a hlavně že se zatím nerýsuje žádná podobně otravná postava, jako byl dr. Baltar v BSG. ()

Petroff

Zajímavé. Docela poutavé. Prima hudba - především ta ve V-clubu... Slušně nahozená virtuální síť. Relativně jsem se snažil přijmout možnost zálohy mozku, vědomostí, vzpomínek synopsí... myšlenkových pochodů, charakteru... a i jsem si to tak nějak odkývnul - jakože se holka řádně nascanovala, a pěkných pár hodin měla hlavu připojenou k síti, aby tam nahrála své ... "alter ego" ... Je tu zmíněn datový objem "člověka" cca 100TB. Já se obávám, že to bude krapet víc... ale kdo ví... každopádně jsem skoro zklamaně odpadnul, když týpek v pohodě zrekonstruuje kámošovu dceru z 300MB. Vtipný a zároveň ohromně smutný je pro mě fakt, že se to evidentně bude hodně zabývat náboženstvími, vírou... a tak... Pro mě je to plus i mínus... Uvidím, jak se s tím poperou. každopádně už v piloty mě pár myšlenek zaujalo, pobavilo... Zoe je teď u naší matky, bohyně Athény, Lacy. Bude o ní pečováno. Bude milována a hýčkána po zbytek věčnosti. Moc to nepomáhá, že? Pravda je, že mně to také příliš nepomáhá. Zoe je mrtvá. A žádné svitky, modlitby, oběti ve chrámech, nic z toho nám ji nevrátí, že? ()

Radiq

Kejvu hlavou. Není to sice ze stejnýho soudku, jako Galactica, takže to sci-fi žánrem nesmrdí, ale určitě dosti zapáchá (aspoň jak tvarůžky, který hrobník objevil v rakvi pod týden starou mrtvolou). Vyvíjí se to zdárně a na seriál čekám jak kočka u mrdu a panic na díru nebo kočka u díry a panic na mrd, ale ono to vyjde na stejno... ()

• Alessandra Torresani, představitelka Zoey Graystone, v jednom interview prozradila, že když natáčeli scénu, při které ji měla Paula Malcomson, která ztvárnila Amandu Graystone, udeřit, tak se Paula tak zdráhala, že ji k tomu museli Alessandra a režisér dlouho přemlouvat. Při samotném provedení scény pak byla Paula údajně tak naštvaná, že dala Alessandře natolik silnou facku, až jí vytrhla část prodloužených vlasů a obtisk její ruky zůstal Paule na tváři po zbytek dne. (Caszidy)
  • Jedinými koloniemi, které byly v pilotu zmíněny, byly Caprica, kde se příběh odehrává, a Gemenon. Ve vystřižené scéně se sestra Clarice Willows (Polly Walker) zmínila i o Sagittaronu a faktu, že je součástí Dvanácti kolonií. (Caszidy)
  • Když Daniel (Eric Stoltz) a Joseph (Esai Morales) sedí na obědě, je přes ulici vidět firma s názvem Yagger´s. Yagger's je v reálu skutečná restaurace/sport bar nacházející se ve Vancouveru v provincii Britská Kolumbie, kde se Caprica a Battlestar Galactica (od r. 2004) natáčely. Původní logo a styl písma na markýze obchodu tak byly zachovány i pro seriál. (Caszidy)