Hviezdna loď Galactica - Série 1

(séria)

Chmur

První série se mi líbila. Dějově to zase nějaká bomba není, ale některá témata chování lidí v extrémních podmínkách jsou zpracována poutavě. Hlavní hrdinové nejsou černobíle načrtnuté charaktery a působí zajímavě. Zatím mě nejvíce zaujal Gaius Baltar. Myslím, že James Callis ho hraje opravdu skvěle. Tahle postava mě prostě baví a jsem zvědav, kam se bude dál ubírat. ()

Castrator

O BG jsem hodně slyšel, o BG jsem hodně četl. Jakožto fanoušek sci-fi jsem ze strachu ze zklamání puštění se do seriálu dlouho odkládal. Jako bych věděl proč. Pilotní film byl nudný k uzoufání, ale to je v pořádku, uvedení do děje, seznámení s prostředím, postavami atd. někdy nudné je (dobré knihy, filmy, seriály toto umí zábavnou a poutavou formou), tak jsem film přetrpěl a těšil se, až se začne něco dít. To něco se bohužel nedělo ani v dalších čtyřech dílech první série (to máme přibližně 5 hodin nudy) a bylo mi jasné, o co se v případě BG jedná. Ono to není sci-fi v pravém slova smyslu, ono jde o další kravsky nudnou kecací "space operu", ze které jsou nefanoušci a pseudofanoušci sci-fi paf, protože je to blbé a hezky to vypadá. Tak jsem pár dílů vynechal, pustil si poslední dva díly 1. série, a světe div se, byl jsem stále v obraze, jako by se v té polovině dílů 1. série snad nic podstatného nestalo a nesdělovalo. No a zjistil jsem, že se na další díly koukat už nechci, protože i ty poslední dva díly série jsou stejné jako ten zbytek. Když si přečtete zdejší komentáře, a to dokonce komentáře těch, kteří hodnotí pěti hvězdami a BG vynáší do nebes, dočtete se o obrovském množství dějové a kecací vaty. Takže nejen můj dojem, ale i dojem těch, kterým se seriál líbí. Proč hodnotí seriál s "vatou" pěti hvězdami? Asi proto, že tak hodnotí většina ostatních, jinak si vysvětlit nedovedu. Když jsem u těch komentářů, které jsem pročítal opravdu hodně pečlivě, protože mi nešlo do hlavy, co se lidem na BG vlastně tak moc líbí, je legrační dočítat se o tom, jak je svět BG propracovaný, jak moc velkou roli hraje náboženství atd. Vskutku, svět je propracovaný tak moc a tak do detailu, že kromě lidí a Cylonů (Sajlonů), což je rasa, kterou člověk vytvořil, žádné další formy života nebo rasy neexistují, neexistují žádné další společenské systémy nebo zřízení, prostě nic, co by v promakané sci-fi budoucnosti mělo být. Vědec - génius se chová jako hovado, mluví jako hovado, ostatní jsou nechutnými pánbíčkáři (to je to náboženství) a po vědě ani vidu, ani slechu. Jak se mohla takováto civilizace dostat na úroveň, která je nám v BG překládána, se raději neptám, nebo se otázky někdo chytne a natočí seriál, ve kterém bude tato otázka zodpovězena. A bude mít pět sérií o dvanácti dílech (z čehož bude 58 dílů vatou). BG není dobrý seriál a doporučuji každému, kdo přemýšlí o tom, jestli má s BG mrhat časem, nebo ne, aby si pročetl pečlivě komentáře pěti a čtyřhvězdičkářů a všímal si klasických nolajferských klišé seriálových maniaků typu "jo, je tam dost vaty a půlku série se nic neděje, ale když to vydržíte, budete odměněni parádním koncem," což u seriálu o desítkách hodin znamená, že máte stejně jako oni několik dnů čumět na hovadinu, abyste si pak hovadinu u 24. dílů nebo v závěru jakž takž užili. No jestli kromě čumění na seriály a na filmy neděláte nic jiného, mohla by vám BG pár dnů života dobře zaplácnout a čas zabít, ale jestli patříte mezi ty normálnější, kteří nechtějí u seriálů nebo filmů (či čehokoliv jiného) zabíjet čas, ale chcete se seriálem především bavit, dejte ruce od BG pryč. Opravdu to za to nestojí. () (menej) (viac)

Likan7

I když byly porodní bolesti dost komplikovaný a útrapný, od epizody Z masa a kostí to šlo rapidně nahoru, až jsem druhou polovinu slupnul jako malinu. Doufám, že to tak půjde dál a rozvine se mytologie, která na konci byla hodně zajímavá. ()

• Ve chvíli, kdy Starbuck (Katee Sackhoff) prostřelí výlohu s Apollovým šípem, tak v záběru z pohledu kamery je za výlohou vidět člen štábu (nejspíš kameraman) v červeném tričku. (The_God)