101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Roger (Jeff Daniels) navrhuje počítačové hry, Anita (Joely Richardsonová) navrhuje luxusnú módu v salóne démonickej Cruelly De Vil. Bez pričinenia svojich psov by sa tí dvaja v obrovskom Londýne nikdy nezoznámili. Rogerov dalmatínec Pongo sa však na prvý pohľad zamiloval do Anitinej dalmatínky Perdity, a hoci jeho vzplanutie spočiatku prinieslo majiteľom niekoľko roztomilých nepríjemností, ako napríklad jesenný kúpeľ v jazierku uprostred parku, všetko sa rýchlo na dobré obrátilo. Zaľúbenie v sebe totiž našli nielen dalmatínci, ale aj Roger s Anitou. Je po svadbe. Kým Anita je ešte len tehotná, Perdy už povila kopec roztomilých šteniatok. Vtedy do ich pokojného života razantne vstúpi zradná a diabolsky zlá Cruellla (Glenn Closeová). Už dávno stratila zdravý rozum a namiesto srdca má pravdepodobne kus chladného mramoru. Od istého času je posadnutá zvrátenou túžbou po kožuchu z jemných kožtičiek šteniatok dalmatíncov. A keďže Roger s Anitou jej odmietli novo narodených miláčikov predať, poslala Cruella svojich dvoch prihlúplych poskokov, aby fľakaté omrvinky uniesli priamo z pelechu. Diabolská Cruella má teraz už deväťdesiatdeväť šteniat, čo jej bohato stačí na kožuch aj s vlečkou. Kým si hrôzostrašný zabijak brúsi nože na šteniatka, aby im zodral kožu, zasneženým vidiekom sa medzi domácimi zvieratami nesie zúfalé SOS. Predsa nenechajú povraždiť svojich roztomilých kamarátov... (TV JOJ)

Daae

Je těžké se divit mé lásce k psům, když si uvědomíte, že jako malé mi pouštěli dalmatiny, Beethovena, Neuvěřitelnou cestu anebo Lady & Tramp. I nadále v tomto filmu vidím dobrý nápad, dobré herce, některé dobře vypointované scénky a celkově krásnou pohádku. Glenn Close se určitě zastávám, protože její Cruella je perfektní, a taky dvojky Laurieho a Williamse (aneb jak by to vypadalo, kdyby se House a pan Wesley dali na zločin). 101 dalmatinů je super film pro děti a milovníky psů. Rozhodně doporučuji původní znění - ty jejich britské přízvuky a nadávky jsou tak kouzelné! ()

Wishkah

Taková klasická disneyovská zábava. docela sem se u toho bavil.Z celého filmu mi v hlavě utkvěla hlavně trojice padouchů v čele s excelentní Glenn Close, která si to nejspíš hodně užívala a dvojicí ňoumů Hugh Laurieho a Marka Williamse ()

Prochy38

Když se na to podívám s odstupem. První zážitek +/- 10 let = paráda, druhý asi 15 let = hrůza a děs a dnes (24let) = celkem dobré! Když se podíváte na tu sestavu! Glenn Close včele, pohodová dvojice J. Deniels a J. Richardson a do toho pan Weasley :) a dr. House :). No řekněte, co tomu chybí. zábava průměrná. Pséci hezky vycvičení.Já nemohu dát míň. :) ()

DannyBoy80

Americká pohádka, trochu navazující svým stylem na Sám doma. Ale jinak je to o úplně něčem jiném. Nejlepší jsou tam psi a štěňata. Jinak je to průměr. ()

lucijelucije

Já můžu tento snímek vidět tisíckrát, ale stejně mi bude děsně protivný. Vadí mi na něm snad úplně všechno. Hloupý, triviální a rozhodně ne-vtipný film, který stojí se žalostnou duchaplností tváři v tvář. ()

Phillo

Môj malý detský kult, pri ktorom spomínam na časy, keď som na tom bol v kine asi tak 4 krát. Pripomína mi to obdobie, kedy som asi jediný krát v živote chcel mať psa, až kým som sa nedozvedel, že dalmatínci sú zlí a kúšú (ťah rodičov?). Skvele vykreslený záporák Cruela, ktorá si to na konci zlízla a mne len tak zabúchalo srdiečko. Moja rozprávka detstva, tak ako je Mrázik rozprávkou detstva mojich rodičov. ()

Emzet

Natahovaná a nudná pohádka, s nechutně klišovitým příběhem a přehrávající Closeovou, založená na tom, že se titulní množství titulních čoklů stále někde hemží. Ale děti se asi bavit budou... ()

j0nathan

Jako sedmiletý harant jsem díky tomuto filmu chtěl psa. Glenn Close zahrála velmi náruživou paničku, které byste při setkání s ní dali nejradši facku. ()

Hyger

Sice jsem to viděl jako hodně malý kluk, ale Cruella byla opravdu ukrutná a Hugh Laurie v roli neschopného pochopa taky pobavil. ()

mls

Málo kedy si zapamätám meno hlavného predstaviteľa vo filme. Možno tak vo filmoch ako je Forrest Gump.:) O priemerných filmoch akým 101 Dalmatíncov určite je ani nehovorím. Práve preto je zaujímavé, že meno Cruela Devil si pamätám dodnes aj po X rokoch. Ak máte náhodou menej ako desať rokov, tak tá teta na vás hlboko zapôsobí. Ono totiž nie každý vám chce pozabíjať všetkých 101 dalamtíncov, ktorých si počas filmu tak obľúbite a osvojíte. ()

Prolog

Ty tři hvězdičky jsou z naprosté nostalgie! Když jsem byl malej tak jsem na tom byl v kině a totálně si na tom ulítl... Včera jsem to viděl po letech znovu a přišlo mi to docela stupidní. Ale ta nostalgie tam je pořád. Navíc mě dostalo, že tam hraje Hugh Laurie asi jeho nejhorší roli v živote. To se prostě musí vidět :) ()