Vražedné čísla

• Slovensko Numb3rs (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2005–2010), 84 h 34 min (Minutáž: 43 min)

David Krumholtz, Rob Morrow, Judd Hirsch, Alimi Ballard, Navi Rawat, Peter MacNicol, Dylan Bruno, Diane Farr, Aya Sumika, Sophina Brown, Michelle Nolden (viac)

Suomi

Moc mě to nechytlo,matematikou na zločin hm no nevím nevím,a matematikou se dá spočítat vše,hm,tak asi jo, tak půjdu a spočítám si co budu dělat zítra.Seriál o tom, jak se dá oblbovat matematickýma vzorečky a poučkami, jinak nic víc.příště by mohlo být jak pomocí dobrého diktátu dopadnout zločince. ()

pe3czech

Tohle není komentář, ale krátkometrážní úvaha: Myšlenka seriálu takového formátu je velmi šlechetná, to bez debat, avšak mě by zajímalo, co na to odborníci? Jak moc se dá vědě aplikované ve vyšetřování věřit? Viděl jsem jeden díl, kde metody použité při práci FBI byly také mým učivem na VŠ a trochu jsem se podivoval nad seriálovým vysvětlením mě dobře známých principů. Samozřejmě, je běžné, že pro člověka zainteresovaného do žánru jakéhokoliv snímku je zfilmování "jeho" problematiky úsměvné, ale tohle je čistý základ seriálu - Využívat vědu a také jí trochu přiblížit normálům. Odborníci, vědátoři, skutečně se to autorům daří? i když se jedná o otázku řečnickou, stejně : odpovědi rád přijmu v poště:-) ()

bloody21

já vždycky tyhle lidi obdivuju, naši bývalou učitelku z matiky z průmky, rychlá jak blesk-zároveň dokázala myslet, psát a povídat:D, a charlese přesně, vraždy prý řeší matematicky správně.., u některých docela hledím, jak je to složitý ()

yaqwsx

Seriál, který se snaží být líbivý - CSI look, sympatický hrdina, kterému z tváře můžete vyčíst: "Děti, podívejte se, proč se máte učit matematiku!" Jinak průměrná kriminálka. škoda, že scénaristé nemají matematické vzdělání - občas pletou jablka s hruškama. ()

borohub

Byly časy, kdy jsem to naprosto žral. Každopádně, myslím že je to neobvyklí seriál porovnáním s ostatníma kriminalistickejma seriálama. Vyšetřovací techniky jsou přinejmenším velmi zajímavé, jsem zvědav jestli by to ve skutečnosti tak opravdu šlo. Bohužel omrzí to, proto jen 4 hvězdy ()

kubilov

Ultraodpornej supernerd a rádoby geniální šprt dokáže vypočítat každej dementní vzorec a každou sebekomplikovanější vraždu. Fakt jeden z hodně zvláštní seriálů, který občas baví svou nereálností a jistým druhem vtipu. Každopádně z lásky k matice bych se na to nekoukal, to fakt ne. ()

MartinTerran

Klasická kriminálka okořeněná trochou té matematiky, takže nic převratné, ale rozhodně ani žádný průser. Některé díly byly dost nápadité. Viděny pouze první 2 řady. Hodnocení: 62/100. ()

Max Q.

Omylem jsem shlédl jeden díl (to když to nasadili ve stejný čas místo House) a byl jsem upřímně vyděšen, jak se mi tvůrci snažili evidentní věci asi tak třikrát až pětkrát vysvětlit. Nepodceňovat lidi, lidi nejsou hloupí! ()

walkingdead

Když hodnotím jen akční stránku, je to OK. Ale když člověk vidí, co všechno se dá vyřešit za použití matematiky, působí to trochu směšně. ()

prochy95

Toto je snad nejlepší kriminální seriál, který jsem kdy viděl. Tento seriál, má mnoho výhod, kvůli kterým by se na něj měl člověk dívat. Zaprvé je podle mě nejvyšší výhodou celého seriálu, že se tam hodně řeší osobní život všech postav. Vzhledem k tomu, že hlavní hrdinové jsou bratři a ještě k tomu tam vystupuje jejich otec, tak se v každém díle najde nějaký rodinný problém, který se musí nějak vyřešit. Dále samozřejmě obdivuji, celkový nápad využívat matematiku a logiku k řešení zločinů. Pravdou je, že všechny rovnice, které jsou zde používány opravdu existují a mají nějaký reálný základ. Jediné co nechápu je, jak mohou všechny ty normální věci z reálného života převést na čísla. Také jsem velmi nadšený z toho, že se nejedná stále o ty samé zločiny. Jsou totiž kriminální seriály, které se specializují pouze na jednu věc, třeba únosy nebo vraždy. Avšak v tomto seriálu se objevují únosy, vraždy, krádeže, finanční podvody a další podobné věci. A konečně musím vyjádřit svůj nejvyšší obdiv nad hereckými výkony jednotlivých herců. Každý herec dostal nějaký svůj charakter ke své postavě a dokázal ho naprosto neuvěřitelně zahrát. Všech celých šest sérií jsem se u tohohle seriálu nikdy nenudil a jsem z něj naprosto unesen. ()

eMeMko

Prvních pár sérií super, pak už dosti otrava. Především Charlieho přirovnání mě od čtvrté série začaly lézt krkem a když se do nich začaly dostávat i další z postav, bylo to už opravdu na hlavu. Naštěstí vše vyrovnal skvělý Judd Hirch a především Peter MacNicol, který pro mě osobně byl nejlepší postava celého seriálu. Ve výsledku se tedy jedná o několik hodin matematiky na pozadí obyčejné kriminálky. Prostě průměr. ()

HAssAN

Dáš si hamburger Charlie? Počkaj: sin uhla dopadajúceho slnka, tlak vzduchu, rýchlo kŕdla vtákov, veľkosť kravy... no je tu 37,5% šanca že mi bude chuti. Tak si dám len hranolky. ()