Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Konopilka

Je jenom pár filmů ve světové kinematografii, které vidíte po 151., u kterých víte přesně, co bude následovat další vteřinu a přesto se té vteřiny nemůžete dočkat a těšíte se z ní jako malé dítě z prvního jízdního kola, a tohle, filmový pámbu mi odpusť, je přesně jeden z nich... Howgh ()

Guly Guly

"Jste jako ten vítr, co zavane nad krajem a zmizí..." Prostě westernová nádhera!!! Kdybych si ještě mohl vypůjčit a pozměnit závěrečnou starcovu řeč, tak vyhráli hlavně milovníci dobrých westernů a filmů vůbec .-) A za mě je největší frajer Yul Brynner. ()

Pythonator

Nejspíš ten nejlepší americký western všech dob. Je to sice jen taková akční pohádka bez větší hloubky, ale zato nádherná pohádka. ()

Nobunaga

Klasika všech klasik s hvězdným obsazením, která je víc než důstojným následovníkem svého o 6 let staršího bratříčka Akiry Kurosawy ()

the_weaver

Rozprávka o siedmich uvedomelých pištoľníkoch, ktorá sa neberie až tak vážne.↵  Vďaka zopár recesistickým hláškam a scénkam z toho nie je čiernobiely prvoplánový heroický western, ale odľahčená rozprávka, v ktorej sa síce mnohé veci ťažko veria, ale ľahko prijímajú. Trebárs pohrebná scéna, slúžiaca v tom čase na idylické vyrovnávanie sa s rasistickou minulosťou. Či pochybnosti skúsených nájomných pištoľníkov o tom, či by ich viac nenapĺňala práca na farme. Ale najmä veľkodušné konanie hlavného záporáka, ktorým si pod sebou píli konár.↵  Základom úspechu je ale neskutočne charizmatické obsadenie všetkých siedmich statočných v čele s trojicou Yul Brynner (Chris), Steve McQueen (Vin) a James Coburn (ostrý ako Brittva). No a samozrejme nezabudnuteľná ústredná melódia Elmera Bernsteina. ()

jenspifa

Western, kde příběh je tak trochu ohraný, který je předělávkou japonské klasiky z roku 1954 pana Kurosawy, ale za to skvěle obsazený, s krásnou výpravou a scénářem, ktery nijak nezdržuje. Charles bronson válí. 85% ()

teckax

Tak a je to jasný - jsem normální předpojatá arogantní pejča! Soudit filmy než je uvidím, co to má za význam?! Je pravda, že to překvapení v podobě skvělého filmového zážitku za to stojí... nejvíc se mi líbilo, že to na mě vlastně nepůsobilo jako western ale jako takový klasický hollywoodský příběh zasazený zrovna do prostředí divokého Západu..., perfektní příběh, přehlídka charakterů ala každej má dobré srdce, hudba (legendární).... fakt se mi to líbilo a jsem v šoku jak moc. Snad jen... očekávala jsem, že se sedmkrát zamiluju, bohužel a s přimhouřenýma očima tak maximálně čtyřikrát! ()

Marieta18

Nezabudnuteľný western, podľa mňa jeden z najlepších, aké boli natočené. Hviezdne obsadenie – na placi dokonca prebiehal „boj" o zaujatie diváka medzi Y. Brynnerom a S. McQueenom. Každý sa chcel čo najviac presadiť v strhnutí pozornosti na svoju postavu. Nezabudnuteľná prvá scéna so zapaľovaním zápalky o podošvu topánky. Pamätám si ju ešte z detstva. Mladíček H. Buchholzt, ktorý je zlatý svojou zbŕklosťou a túžbou dokázať to, čo starší pištolníci. Úžasné výkony „sedmičky" a nielen ich. Vtipné hlášky: „Budeme Ti nosiť na hrob čerstvé kvety" a k tomu silná hudba. Nezabudnuteľný zážitok. ()

Jarda68

Legendární western..."JEĎTE A JÁ VÁM PAK ZBRANĚ VRÁTÍM,JÁ VÍM,ŽE JE NEOTOČÍTE PROTI MNĚ,JENOM BLÁZEN DĚLÁ STEJNOU CHYBU DVAKRÁT" 100% ()

Tezuka

Nemám řeči. Něco tak perfektně zahraného a bravůrného není třeba komentovat slovy. Stačí to cítit, když to sledujete, jak vám to nahlodává šedou kůru. Jediné co řeknu, že Yul Brynner je ten nejcharizmatičtější a nejlepší kovboj, jakého jsem kdy viděl a Steve McQueen a spol. byla nejlepší parta, jakou jsem na plátně kdy viděl. Parádní námět, výborná hudba, atmosféra a prostě pokud to chcete sami pocítit, tak si to pusťte, protože se to vážně nedá popsat. Zaslouženě ohodnocen a jsem zvědavý, jak mu budou konkurovat další dva megalomanské westerny - Tenkrát na Západě a Hodný, zlý a ošklivý. ()

RoyBatty444

Klasika vychádzajúca z ešte väčšej klasiky Shichinin no samurai (1954) s nezabudnuteľným hudobným doprovodom a niekoľko krát znásobeným bojom dobra zo zlom. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)