Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

hyde1987

Super remake, super obsazení, meganesympatický záporák Eli Wallach a pleš Yula Brynnera mě od chvíle, co jsem tento film spatřil, oslňuje na slunci dodnes. Přes to všechno ale Kurosawův originál o samurajích stavím ještě o ždibec výše, ale jen tak tak.. ()

Alister

Důkaz, že i remake může být lepší originálu. Film o tvrdých chlapech. Každý ze sedmi je z jiného těsta, jediné co je spojuje je jejich hrdost. Film je kvalitní a absolutně neodvážný. Jen mě nemůže nenapadnou paralela na ústřední motiv filmu s dneškem. I dnes jsou koneckonců zváni pravicový extremisté do měst, aby nahradili ruku zákona vlastními "efektivními" metodami, a zbavili tak zoufalé občany lidí, kteří se jim nelíbí. Je snad Cris a spol z dnešního pohledu bandou nácků, jež jednají ve jménu ideové spravedlnosti ? Když opomenu poněkud zcestné ideové hledisko filmu, tak je velmi kvalitně natočen a zahrán. ()

Sindymindy

Pamatuji si silný dojem, který jsem z filmu měla, když jsem byla o hodně mladší. Po druhé už se ten dojem ani nepřiblížil, dokonce jsem se ani nedodívala do konce. Ten přitroublý mladý vrabčák mě přiváděl k šílenství. Přesto nemám to srdce výrazně snížit hodnocení. Je v tom hrdinská velikost. ()

Linsang

Slavnou hudbu z tohoto geniálního westernu mám jako vyzvánění na mobilu. Co víc svědčí o mé velké náklonnosti k tomuto filmu??? PS: Yula Brynnera si na záda tetovat opravdu nenechám :-)))) ()

TOPmoovie

uz som odchovavec modernejsich filmov. ta naivita, nulove triky, v dnesnej dobe to pripomina studentsky film robeny na dvore. ale to iba co sa tyka techniky a kvality a ostrosti, scen rucnych bitiek a zasahoch po gulkach. chcel by som povedat, ze rad by som si pozrel moderny remake tohoto filmu. ale tu sme prave pri koreni veci, ..ta atmosfera, herci, ich a celkova charizma. mozem zabudnut, nikto uz lepsie 7 statocnych nenatoci. (to co ja chcem, su tito herci ktori opat natocia tento film v studiu GAUMONT..nie v hollywoode..aby sa dodrzala myslienka a autenticnost:)) ()

montel

Jedna malá vesnice zvaná Ixcatlan obývaná sedláky, je pod tlakem zákeřného a nelítostného bandity Calvery (Eli Wallach), který krade vesničanům téměř veškeré jídlo pro sebe a své muže. Obyvatelé vesnice už mají krádeží celé bandy dost a tak se rozhodnou nakoupit zbraně a svou vesnici bránit. Jdou tedy shánět zbraně k hranicím, kde však narazí na muže jménem Chris (Yul Brynner), který jim nabídne svou pomoc. Najme dalších šest skvělých pistolníků a těchto sedm statečných se společně s vesničany rozhodnou vesnici bránit...Klasika všech klasik s plejádou skvělých herců. Pro každého filmového fanouška nutnost. 75% ()

sajez

Jeden z nejlepsich westernu nejen drivejsi,ale i dnesni doby.Hvezdne obsazeni a dokonala hudba delaji z filmu klenot kinematografie.Film na ktery se nezapomene ()

chicotomas

Královsky jsem se bavil. Jednak je to zábavné, je to perfektně natočené a hlavně je to skvěle zahrané. Pokud je nějaký film úchvatný, pak tento. Western s velkým W. ()

Otan

Myšlenka toho to westernu je neodiskutovatelná,pravda tento film ji jen převzal.Ale celkem se to podařilo.Některé výkony mi přijdou dosti skromné,ale tehdy se tak asi hrálo,je to z některých filmů podobného ročníku cítit.Na westy moc nejsem,ale tohle jsem skousl.82% ()

ricky4

Klasika. Western jak má být s klobouky, pistolemi a koňmi. Když se k tomu přidají herecké legendy, zajimavý příběh a parádní hudba, vznikne takovýto kultovni film a otec pozdějších westernů. Co bych ještě vyzdvihl? Je to asi souhra náhod, ale 3 roky před natočením sedmi statečných byl natočen další veleúspěšný film, 12 rozhněvaných mužů, který si také mistrně pohrává s charakterem a vlastnostmi postav. A to oceňuji, poněvadž dnes se více hledí na jasný obsah, než na nedořečené prvky a skrytý význam. 85% ()

vratik7

Pro mě rozhodně nejlepší western a zároveň nejlepší film vůbec. Když jsem ho viděl prvně v nějakých deseti letech, vůbec mě nezaujal, nicméně o pár let později jsem ho viděl znovu a úplně mě nadchnul. Koukal jsem na něj pořád, v dobrém i ve zlém, v nemoci i ve zdraví. Při dnešních cenám benzínu mám asi přehnaně vysoké nároky, ale myslím, že už tento film pro mě nic nepřekoná. :-D ()

judy

Před shlédnutím Sedmi samurajů, bych Sedm statečných chválila do nebes. Dnes musím konstatovat, že Sedm statečných je jen slaboučký odvar japonské klasiky - kterou všem vřele doporučuji shlédnout. Tři hvězdičky za film, čtvrtou za nostalgii, neboť s tímto westernem je spjata vzpomínka na mé dětství. ()

Dunno

Jste jako ten vítr, co zavane nad krajem a zmizí... Vždycky jsem miloval černý oblek, nahou hlavu a gesto, jak si škrtne sirku o podrážku zaprášených bot a zapálí si doutník... Proč?... Znal jsem chlápka, co si sundal šaty a skočil mezi kaktusy. Taky jsem se ptal proč... No a?... Asi se mu zdálo, že to je dobrej nápad... Nádherná legenda... Adios... ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)