Ostrieľaný major americkej armády má za úlohu vyslať za nepriateľské línie skupinu mužov, ktorí sú schopní všetkého, na samovražednú misiu. Jej účastníkmi sú tvrdí chlapi, ktorí boli odsúdení na smrť, alebo na dlhoročné tresty. Ich úlohou je pozabíjať nemeckých generálov na prísne stráženom zámku vo Francúzsku... (RTVS)

Mirokukii

Nejodpornější komando zvrhlíků a vrahů. Zkrátka na smrt odsouzených trestanců, kteří si mohou zvolit mezi šibenicí, či kulkou od nácků. Šance tu však je. Velitelem, skvěle hrající Lee Marvin. První půle filmu naprosto skvělá, kdy mě v napětí po celou dobu drželo vzpurné chování jednotlivých vojáků a majorova snaha znich udělat aspoň přijatelné vojáky pro nebezpečnou misi. Poté už se film zaboří do typických kolejí válečných filmů. Výborné. ()

progression

Trochu netradiční válečné drama o dvanácti zločincích, kteří dostali druhou šanci. Skvělý Lee Marvin v roli svérázného majora, hereckými hvězdami se to ve filmu jen hemží a jejich výkony Marvinovi zdatně sekundují. Přiznám se, že se mi daleko více líbila ta část "výcviková" , která obsahovala důmyslný mix situací absurdních, fiktivních, akčních i humorných, metody jak z party vyvrhelů "vychovat" vlastence na mimořádnou válečnou misi byly opravdu skvělé, místy balancovaly i na hraně, což podle mne filmu ještě přidalo na zajímavosti. Divák se výtečně bavil a celá výcviková část (podstatná část filmu) utekla jak voda. Závěrečná akce už byla tak trochu předvídatelná stejně jako u "Sedmi statečných", ale působivost i vyznění celého snímku jen důstojně završila. ()

Aven

Válečné filmy mě nikdy nějak moc nechytly. Tucet špinavců je jedním z těch filmů, které nějakým způsobem nejsou tak docela válečné. Je to dáno tím, že hrdinové jsou dost netradiční a finální scéna se neodehrává na frontě, ale v jakémsi zámečku. I díky charismatickému Lee Marvinovi se mi film líbil, ale ne tak, abych dal víc než průměrné hodnocení. ()

JohnSmith

Lee Marvin,panečku,to byl drsňák.A mladej Bronson,pošahanej Savalas a blboučkej Sutherland a k nim dalších několik špinavců.Moc fajn zábava. ()

yeniczek

Absolutní klasika válečných filmů, kde ale ona válečná část tolik nebaví jako trénink špinavců. Lee Marvin je nehoráznej drsňák. ()

hroubek

O tom to filmu jsem slyšel kdysi a to hlavně souvislosti s Hanebnými pancharty na které Tarantino v rozhovorech často odkazoval.Jen čirou náhodou jsem včera zahlídl, že tento snímek pobeží tak jsem si řek, že se na kouknout abych viděl hlavní inspiraci Quentina.Snímek je moc pěkně natočen a osobně jsem byl navrholu blaha, když se špinavcům povedlo splnit prověrku.Výborný herci,suprový konec a trocha nasilí na nacistech.Hodně pěkná podívana. ()

Master19

Je až s podivem, jak moc je prakticky nezaujatý divák schopný fandit bandě vrahounů a vyvrhelů. Jak moc nechce, aby se jim nepovedl čin víceméně zavrženíhodný. Herecký koncert ovšem korunuje psychedelický Kojak. Mimochodem herecký - často se scény tváři téměř divadelně a kamera staticky - velká škoda. Tím se dostávám k neduhům filmu: tím hlavním jsou komediální vložky, které jsou vyloženě na škodu a závěr Marvina s Bronsonem v nemocnici je vyloženě jako z nějakého špatného sitcomu. Pak jsou divné i "odfláknuté" bojové scény, herci se po zásahu kulkou třepou jako kdyby strčili prst do zásuvky, krvavé rány jsou jak vyválené v kečupu a často se v obětech nelze ani krve dořezat. Podívaná každopádně parádní. ()

drackula

Vojnový film ako remeň ! Má všetko čo by mal takýto film obsahovať : akciu, humor, tragédiu, sociálnu kritiku, napätie, gradáciu, skvelé herecké výkony...atď. Okrem úžasného Lee Marvina sa mi nesmierne páčil aj Charles Bronson a vyšinutý Telly Savalas. Záverečný boj síce nebol zvládnutý na sto percent, ale celkový dojem to nepokazilo ani trochu. 100% ()

Molir

Asi nejlepsi film valecne "dobrodruzne" skoly, kde jde predevsim o to nakopat nepriteli prdel a ne delat psychologicke sondy do dusi jednotlivcu drcenych systemem. Lee Marvin je spravny drsnak (samozrejme se srdcem na pravem miste ;-) ), spinavci jsou spolecnost k pohledani (v jistych ohledech nejvic vycnivaji asi Telly Savalas a Donald Sutherland), chvilky vazne prokladane chvilkami odlehcenymi, film neztraci ani na chvili tah, proste posusnanicko :-)) ()

Styxos

Komentovat tento kultovní film, je stejné, jako nosit dříví do lesa, protože všechno tu bylo řečeno víc jak tisíckrát přede mnou a já jsem rád, že můžu přidat k téhle filmové klasice prošpikované skvělým hereckým obsazením své 1072 hodnocení zdobené 5*. Tento film si je opravdu zaslouží, protože ani po tolika letech nenudí a stále budí svěží dojem. :-) ()

giovanni3

Pro mne osobně jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Ve filmu se stále něco děje - samotný výcvik je skvělou podívanou jak major postupně spojuje tucet psychopatů do bojové jednotky, která nakonec nemyslí na nějaký útěk, ale a společný cíl. Testovací akce s dobytím štábu červeného týmu také stojí za to. A nakonec samotná ostrá bojová akce v Německém týlu se opět povedla... No prostě já se velmi bavil a dávám 5z5. ()

Aqualung

Co k tomu dodat?I ten nejtěžší úkol lze zvládnout.Ale evidentně jen nekonformním způsobem.Tlupa grázlů hnaná vidinou svobody si zašpásuje jak s matkou armádou, a je v tenhle moment fuk, že jde o americkou, tak s armádou německou. Tohle je nadarmádní.A velmi elegantním způsobem se vypořádá s připravenými nástrahami jak vlastních nadřízených, tak, a to je ještě důležitější s německým nepřítelem.Jde jistě o nadsázku, realita by byla asi jiná, ale pobavilo to jistě nejenom mne.Slušný film. ()

Pecival

Výborný Marvin v pěkně napsaném příběhu o tlupě armádních špinavců. Klasickým měřítkem dobře napsaného (zrežirovaného a zahraného) filmu je, že si člověk zapamtuje skoro všechny postavy což se tady daří, protože skoro každý je nějakým způsobem unikátní. ()

sedm.1

Pane jo,já ale asi fakt budu mravenc z intergalaktické lodi Brabenec,co přistál na prapodivné planetě Země.Tohle má být ten slavný válečný film,plný skvělých herců,natřískaný dramatickými scénami,kupou akce,velkolepou výpravou a vzorem pro další válečné filmy?Aha,tak už asi vím,proč jsem si nikdy neoblíbil celkově žánr válečného filmu,když tohle má být klenot.Když nepočítám posledních zhruba dvacet minut,tak naprosto bez jakékoliv akce,opravdu prachbídné válečné efekty(výbuchy,střelba apod.),ultrašílené herecké výkony(snad jedině Bronson se dá unést),celé se to táhne jak smrad,nudné a trapné.To vše i s ohledem na rok výroby mi dává dohromady jeden z největších přeceňovaných blábolů všech dob!Klasika?Hahaha! ()

BMAJTZ

Jak jsem v nějakém komentáři zmínil, přesně tenhle typ válečných filmů s mírnou nadsázkou mám rád. Příběh mi prostě sedl a nebojím se ho přirovnat ke kombinaci Tarantinových Bastardů a Kubrickovy olověné vesty na pozadí druhé světové. K tomu skvělé herecké obsazení v čele s Charlsem Bronsonem který mě zase jednou přesvědčil, že je borec a získáme naprosto zábavnou podívanou. ()

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

07.07.2021

Od pátku 6. 8. až do čtvrtečního odpoledne 12. 8. 2021 nabídne Filmovka cestu historickým, současným a česko/slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi dojde na… (viac)

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

07.05.2020

Akční fantasy hit Bright s Willem Smithem a Joelem Edgertonem zaznamenal na Netflixu při své premiéře velmi pozitivní divácké ohlasy, zároveň s tím se film těšil vysoké sledovanosti, nikoho tak… (viac)

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

10.01.2020

David Ayer (Sebevražedný oddíl, Patrola) je ten typ tvůrce, který má rád prsty ve více projektech najednou. Díky smlouvě s Warnery například mohl natočit dvojku Sebevražedného oddílu, tu ale nakonec… (viac)

David Ayer chystá remake Tuctu špinavců

David Ayer chystá remake Tuctu špinavců

17.12.2019

David Ayer hodlá poslat partu nejhorších kriminálníků na sebevražednou misi. Ne, nechystá další Suicide Squad, tu má momentálně v péči režisér James Gunn (Strážci galaxie). Ayer místo toho napíše a… (viac)