Už třetí skupina amerických vojáků odsouzených za těžké delikty k smrti má možnost se vykoupit se svých hříchů. Vedeni majorem Wrightem (Telly Savallas) mají ve Francii najít a hlavně odvézt do bezpečí na britské ostrovy skupinu vědců, která nesmí padnout do německých rukou, aby se Hitler nedostal k novým typům zbraní. Opět se rozbíhá náročný výcvik a po něm akce, ve které není prostor na jakoukoli chybu.

Roli šéfa "tuctu špinavců" převzal poněkud nelogicky Telly Savallas a z předchozích dvou dílů vlastně zbyl pouze generál Worden (Ernest Borgnine). Mezi zvučnější herecká jména tohoto televizního snímku určitě patří i Bo Svensson, americkými seriály protřelý Gary Graham a mihne se tu i bývalý Porthos z francouzských TŘÍ MUŠKETÝRŮ a obhájce cti slavné ANGELIKY Bernard Woringer. To vše v režii Lee H. Katzina, podepsaného například pod filmem LE MANS. (Robbi)

Beliel

Sečteno a podtrženo. Bez starého dobrého majora to zkrátka není ono. Děj filmu se opakuje a zejména prostitutky jsou tam zcela zbytečně. Špinavci se tentokrát vydají do Francie a akce je taková nijaká. Jako oddychová záležitost na jedno shlédnutí ano, ale více od toho nečekejte. Kvalita samotného děje a propracování je daleko od ideálu. Nejhorší ze všech dílů. ()

RHK

Největším plusem tohoto druhého odvaru původního filmu Tucet špinavců je Telly Savalas, mínusem je naopak slabý, nenápaditý a místy stupidní scénář. Jak jinak lze hodnotit např. úmyslné odpálení zásobníků s"tajným" smrtícím plynem bez použití plynových masek a v okamžiku, kdy jsou útočící vojáci i osoby určené k záchraně ještě v objektu? Extrakt: http://www.youtube.com/watch?v=OqarAPg2x5o ()

BOURQUE

V podstate prvý film zo známej ságy, ktorý som mal možnosť vidieť. Príbeh klasický ako aj postup, ktorý sme videli v predchádzajúcich častiach. T. Savalas teraz ako vodca jednotky a nie ako jeden zo „špinavcov“. Prvé dielo, kde Lee Marvin bol ťahúňom, zostalo neprekonané. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

buchannon odpad!

Podruhé nastavovaná kaše je v tomto případě neskonalou sračkou a s původním filmem se vůbec nedá srovnávat! Tellík nám opět ožil, nevím, jestli to mám považovat za klad, či mínus. Každopádně mě baví uživatelé ČSFD, pádž tohle "mistrovské dílo" má po mém přesném zásahu celých 46% (huh), avšak některé skvělé filmy (dle mého názoru) zde mají třeba jen 50 - 60 %. Zkrátka, nikdy se neztotožním se zdejší většinou a jsem na to také patřičně hrd a pyšen!!! ()

drankeryth

Dalsia cast z Tuctakov, ktora sa nesie v rovnakej linii ako druhe pokracovanie z tejto serie o tazko zvladnutych trestancov aj ked podla mna boli skor trapni, ako by sa ich clovek mal bat. Znova nudne vyberanie trestancov do specialnej jednotky na zaciatku filmu uz mi fakt liezlo na nervy, ked som to podobne videl po tretikrat. Tentokrat v deji islo o plynove bomby a par vedcov, ktorych trebalo zachranit. Na zaciatku filmu sa odohral, akoze vycvik vojakov, ale nebolo to nic vynimocne, skor take nasilu natocene. Jeden z nich ani dokonca nezvladol plazenie po zemi a skoro to vzdal, co som nepochopil, preco? Dost nezrovnalosti som postrehol vo filme, co sa tyka vozidiel vo filme. Dost smiesne aj vyzeralo to nemecke gulometne hniezdo na tom podlazi v tom byvalom klastore, kde mali nemci americky gulomet a nie typicky, nemecky MG 42, preco? Najprv som si myslel, ze amici asi nemali po ruke nemecky gulomet na natacenie, ale to bol omyl, pretoze pri konci filmu ho aj ukazali, ako aj v strede filmu na tom pancierovom clne. Majora si tu zahral Telly Savalas, co je velka zmena oproti jednotke, kde si zahral vysinuteho typka:) ()

• Film bol natáčaný v Juhoslávii. (andykovac)