Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

DivX

Inspektor Jacques Clouseau v podání S. Martina se pro mé oko i hlavu zdá být lepším než starší originál. Nevím proč ale je tady více vtipů a "akce". Martin s pomocí J. Rena tento film dovedl k dokonalosti. Stejně hodnotím a přidávám komentář k druhému dílu, který se drží jedničky a nijak jí nešpiní jméno. 80% ()

kinghome

předlohu jsem neviděl a ani vidět nechci. Tahle ulítlá komedie se mi líbí. Českej dabing je luxusní a strašně se mi líbí. Pohodová komedie, která nemá působit na nic jinýho než na bránici. Příběh tady nehledejte nebo nějakej hlubší smysl. Prostě to je jenom film udělanej pro prdel a to se povedlo. ()

Beky

.....bez větších problémů dokoukal jsem Pantera...bez výčitek dávám 3 hvezdičky!!!!....těm, kterým se předchozí růžoviny líbily, buď film budou nenávidět nebo se jim bude aspoň normálně průměrně líbit ( to je problém všech remaků )!!!!...patřim k těm druhým... ()

elle odpad!

Nepropadla jsem ani původní verzi, ale té nemůžu upřít vtip, šarm a výborné herce.Mimoto je to klasika jako Vinnetou nebo Fantomas. Steve Martin a Kevin Kline jsou přímo symboly toho, jak někdo bez vkusu a míry(jen s talentem pro exhibici) může přežívat ve světě filmu, ač neprodukuje filmy ani dobré, ani ceněné a vlastně ani zvlášť oblíbené. I jejich nejlepší filmy jsou průměrné anebo vyjímečné kvůli někomu jinému. Jean Reno je naproti tomu herec dobrý a zajímavý, ale někdy je schopen se upsat prapodivným podnikům, takže jeho účast zdaleka není zárukou kvality. Co se týče tohoto filmu celkem - škoda času (diváků a některých herců v menších rolích) a materiálu. ()

terunka003

Vtipné, praštěné, lehké, úsměvné × nudné, zadrhávající se, bez šťávy. Na starého "Pantera" to nemá, ale i tak v tom novém bylo něco vtipného, pár kousků bylo povedených. Jen mi trochu vadilo, jak mluvil Clouseau. Nepochopila jsem, proč mluvil jako pako. A všimli jste si toho taky, nebo Jean Reno vážně pěkně přibral? Film je vhodný pro celou rodinu, jen na něj nekoukejte moc unavení. "Děvkuju" za přečtení komentáře. ()

lennyd

Celou Francií otřásá tragédie - miláček národa, trenér fotbalového týmu Yves Gluant (Jason Statham) je zavražděn, a je mu ukraden vzácný diamant zvaný Růžový panter. Komisař Dreyfus (Kevin Kline) touží po odhalení zločince, ale aby měl na svoji práci klid, povolá do Paříže nejtupějšího policistu Francie, Clouseaua (Steve Martin), aby na sebe strhával pozornost médií. Jenže Clouseou svého nadřízeného dokáže překvapit - nejen tím, že je ještě blbější než se dalo čekat, ale i tím, že nakonec na vrahovu stopu narazí ... Na novodobého Růžového pantera je třeba se dívat hlavně jako na film, který kromě úvodních titulků s původním nemá nic společného (pokud budete srovnávat, pak je osud tohoto filmu zpečetěn). Pokud ale vezmu film jako takový (a pokusím se na fenomenálního Petera Sellerse zapomenout), tak musím říct, že jsem se chvilkama i docela bavil (stojím si za tím, že se podařil i český dabing - opravdu najít v každé větě slovo, které se dá vyslovit trochu jinak, aby to vyznělo i trochu vtipně, klobouk dolů). Jinak je nutno říct, že naopak spousta vtipů působí prvoplánovitě (čekal snad někdo, že by Nicole po sundání brýlí nenarazila do stromu nebo aspoň nezahučela ze schodů?). Suma sumárum, hodinu a půl jsem se docela dobře bavil, a jak by řek komisař Clouseaou, děvkuju pěkně ()

KitFisto odpad!

Opravdu děsně stupidní film se stupidním Stevenem Martinem v hlavní roli. Zasmál jsem se jednou, když se na scéně objevil Clive Owen , jinak to jsou strašně trapné vtipy a nuda. ()

uiu

Já vám nevím, tahle komedie je fakt jen pro vybrané publikum. Někdy v roce jeho vzniku byli moji kamarádi z tohoto Růžového pantera totálně hotoví. Hlášky typu: To máme ale pěkný počas. Svlečna. Děvkuji. Ženština, Humr - to jsem od nich slyšela denně a jako bylo to vtipné. Jenže to bylo vtipné jen proto, že takhle komolili jen tyhle slova - ne každé druhé slovo ve větě jako Steve Martin jako inspektro Clouseau. K jeho postavě jsem si nenašla cestu. Není sympatický. Není vám ho líto, když ho degradují. Na film jsem se dívala jen proto, že mě fakt zajímalo, kdo teda zabil toho trenéra a ukradl diamant. Jinak to byla vážně přetrpěná hodina a půl. ()

Timak

Nemůžu si pomoct, ale tohle je opravdu jeden z mála předělaných evropských filmů, který Amící natočili snad ještě lépe jak originál. U tohoto filmu se stále bavím, ikdyž ho vidím více krát. Steve Martin je naprosto excelentní a určitě by si zasloužil aspoń nominaci na toho oskara. Nevím proč a čím mě ten film tak dostal, ale řeknu vám, že je to pecka a minimálně pro mě a pro mého spolubydlícího se tento film může stát kultovním, stejně jako například Pulp Fiction. Jsem rád, že jsou tady rozdíly v hodnocení, pač dobrý film by měl vyvolat rozpoluplný pocity. Jsem naprosto unešen!! ()

demented

Filmy o Ružovom panterovi sa mi kedysi páčili. Dnes už ale nemám 15 rokov a preto Sellerovský infatilný humor mi už taký vtipný nepripadá. Každopádne si myslím, že Steve Martin je dôstojným pokračovateľom odkazu Petra Sellersa rovnako ako tento film pokračovaním, resp. remakom série o Ružovom panterovi. Samozrejme sú tu aj špecifiká ako snaha zapáčiť sa americkému publiku, snaha napchať čo najviac atribútov série do jedného filmu a čo ja viem čo ešte :) ()

Compadre

Američani předělávají britskou klasiku...mohlo mě stokrát napadnout, že to nedopadne dobře a taky nedopadlo. Steve Martin nikdy nepatřil k mím oblíbencům, a sem se navíc hodí jako hrom do police...prostě nemožný...některé scény mě sice rozesmály, ale film jako celek vás pobaví fakt horko těžko. I ty 3 hvězdy mi přijdou nadsazené, ale tak za snahu.. ()

JohnSmith

Nikdy jsem nebyl moc velký fanda Růžového pantera. Když jsem zjistil, že bude remake, tak mě polilo, protože jsem se fakt obával nejhoršího. Ve finále to nebylo tak hrozné, ale Martin byl opravdu příšerný. ()

J.Lajner

Tohle není o tom, že Peter Sellers byl jen jeden. Problém je jen a pouze v tom, že jde o nudný film, kde skoro nic nefunguje, což je nejen u komedie značný problém. Zbytečný remake. ()

-ELFKA-

Originálneho Pink Panthera si pamätám len matne, ale aj to málo čo sa mi zachovalo v pamäti stačí na to aby som triezvo posúdila, že toto rozhodne nebola vydarená adaptácia. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)