Vojna svetov

• Česko Válka světů (viac)
USA, 2005, 116 min

Scenárista David Koepp sa inšpiroval slávnym románom H. G Wellsa, ktorého témou je invázia Marťanov na planétu Zem. Jeho príbeh však presunul z konca 19. storočia do horúcej súčasnosti. Robotníka Raya Ferriera (Tom Cruise) trápia problémy v rodine, ktorej členovia si prestávajú rozumieť. Ray sa stane svedkom zvláštnej udalosti, ktorá navždy zmení životy ich všetkých. Akýsi ohromný vojnový stroj na troch nohách sa vynorí z hĺbky zeme a skôr, ako ktokoľvek stihne zareagovať, začne spaľovať všetko vo svojom dosahu. Normálny deň sa náhle zmení na najhroznejší zážitok ich života... (TV Markíza)

esmoke

Drama spatneho otce, s povedenym zvukem, uzasnou kamerou beznymi hereckymi vykony. A triky ze kterych si na zadek rozhodne nesednete.Mohlo to byt lepsi, ale i horsi. ()

emilkac

Príjemna pripomienka starých sci-fi 70-tych rokov kde ešte nevládla videoklipová kamera a umely obraz bez hercov. Maly komorný príbeh a zároveň veľkolepá ekšn! Pecka roka! Ďalši prírastok k 5hviezdičkovým Spielbergom ktorý si takto skvele napravil reputáciu po slabšom Terminály...Odporúčam všetkým fanúškom sci-fi a Spielberga! ()

Sowa

No, dvě věci mi naprosto zkazily celý film. Podivní a přehnaně "vykreaturovaní" ufouni a ten nehorázný konec, který jsem nejdříve nepochopil a poté nevěřil, že to režisér myslí vážně. Jinak Cruise byl skvělý (po Collateral jeho druhá pro mě stravitelná role). ()

shark05

Válka světů sci-fi mám rád a ještě ke všemu je to od Spielberga, který skoro vůbec nepoužívá počítačovou techniku do filmů a pohraje si s tím. Tom Cruise se do filmu hodně hodí a režisér ho vybral dobře tento film je velice dobře natočen a má skvělý děj, u kterého není možno nudit se. ()

Little

Film jsem si po dlouhé době pustil na DVD a rozčarování, které jsem měl při odchodu z kina, se nedostavilo. Co "hůř", film se mi líbil. Čím to? Stevene, co to se mnou hraješ za hru? ()

_Irbe_

Až na jednu naprosto úchvatnou scénu je pro mě War of the worlds naprostým zklamáním!Chudak H.G.Wells by koukal s vyplazeným jazykem co s jeho knižním veledílem Spielberg provedl.A co ta hudba??No to je otřesný.Spielberg přece musí vědět že hudba k válce světu už dávno existuje..a neni to nic menšího než veledílo Jeffa Wayne..tam kde se v knize a při poslechu Waynovi hudby člověk třese strachem a napětím(Otevírání poklopu,Thunderchild,scény s Ogillwym) tak tady se jenom trapně pousměje!A k výkon Toma Cruise?...:))Škoda,škoda...jednu z nejlepších sci-fi takhle pokazit. ()

gédé

Kdyby si dali se scénářem tolik práce jako s triky, byl by to parádní film. Takhle mi nezbývá než konstatovat, že technologicky nadřazená mimozemská rasa je jako obvykle úplně blbá a používá horší vybavení než naši hasiči... ()

gu-staff

Já jsem se bohužel nebavil jako u knížky. Obrazy a hlavně zvuk skvělej, Cruise, no co k tomu říct - já ho nemusim, ale docela ušel. Holčička na mně byla příliš uřvaná a hysterická. Triky ušly, stroje byly uvěřitelný. Celkově se to povedlo, ale nic oslnivýho, co bych od adaptace díla takovýho věhlasu čekal, se nekonalo. Potěšil Morgan Freeman coby vypravěč, jeho hlas se nedá splíst. Pro mně 60% ()

Kmotr.r

Teda ackoliv film obsahuje spousty nelogicnosti a dialogy jsou nekdy dost "plasticke" musim se priznat, ze jsem se na tenhle film dival vic nez v malem mnozstvi. Steven Spielberg drazdi moje filmove ego velmi chytre a ja se tomu jen bezmocne poddavam. Dakota Fanning je vyborna Tom Cruise prumerny. Zvuk troubiciho tripodu mi nahani kuzi a prvni okamziky v Ogilvyho sklepeni jsou taky dost dusne. Celkove davam 4 apul, plnych pet si film nezaslouzi z duvodu vyse uvedenych. Na to jaky Steven Spielberg je "pan" reziser by si opravdu mohl davat pozor na nelogicke ulety bijici do oci. ()

ElFifo

Tak to byl slabší čajíček a bohužel se mi ho dostalo zrovna od mistra řemesla Stevena Spielberga. Ehm..co napsat více..kniha je moc fajn, filmu jsem dal šanci jak v kině, tak poszději doma a jako adaptace je pro mne zklamáním. Nejedná se sice o nějaký vyložený propadák, ale za ten scénář bych nejradši někomu nafackoval. Přijde mi, že pokud scénarista o knihu vůbec zavadil, tak maximálně jako o comix někde při školní přestávce na popcorn a colu. Film totiž spíš funguje jako holywoodské rodinné drama, než jako depresivní scífko o invazi mimozemšťanů na naši modrou planetu. A tomu všemu vůbec nepomáhají podprůměrné herecké výkony a to bez výjimek. 6/10 ()

Dexter666

Po dva a pol roku od premiery pisem komentar. Pacilo sa a musim povedat, ze velmi. Je to naozaj akcna pecka. Vadili mi iba dve ukecane sceny, pri ktorych mi tiekla voda zo zubov. Premyslal som nad tymi tzv. nelogicnostami, na ktore sa tu niektori stazuju. Kazdy nadava na Den nezavislosti a pritom mi z tychto komentarov vyplyva, ze po niecom ani nebazite. Mam po krk filmov, kde je hlavny hrdina bud americky prezident alebo genialny vedec, ktory nahodou objavy efektivnu protizbran proti neznicitelnym emzakom. Stale som pocas filmu rozmyslal, ako by som sa ja zachoval v masovom sialenstve, ako by som utekal, kam by som utekal...Presne tak to ma byt! Vizualne efekty su uzasne, John Williams ide na plne pecky. Dakota a Tom su takisto skveli (a taktiez Tim Robbins). Kratka stopaz sa mi pozdava, ma to spad a nie su tam ziadne prestoje. Skoda chybajuceho mostu medzi vidiekom a vstupom do Bostonu. Povodny film som zatial nevidel a knihu tiez zatial necital, ale urcite tak v buducnosti urobim a mozno doplnim tento moj pohlad na vec. ()

Pute

Třikrát jsem na to koukal a třikrát jsem u toho usnul. BTW Tom Cruise by v tom hrál možná i zadarmo, UFOuni ničící zemi - to je přece námět jeho "církve" ne? :-D ()

cactiforme

V tomhle žánru se jistě nevyznám natolik, abych mohla být dobrým kritikem, moc tohle téma nesleduji, ale myslím.. nic tu nezklame, ale ani nepotěší.. některé scény, při kterých, oceňuji, jsem se i dokázala bát. Ale některé až typicky americky dojemné a sladké.. A už jen ten dojemný konec.. to je trochu nepravděpodobné, ale co. Seč bych tomuhle filmu nedala víc než tři * , kdybych to brala objektivně - dávám mu čtyři, protože pro mě má obrovský význam a na okamžiky, kdy jsem ho sledovala, vzpomínám nejraději ze všech okamžiků, které jsem prožila. Takže 3 objektivní a navíc jedna super-subjektivní hvězda. ()

DonFrolimo

Spielberg se u me touhle kejdou uz opravdu definitivne odepsal. Tu hvezdicku davam za to, ze jsem se vydrzel koukat az do konce. Mozna kdyby se pan reziser alespon malinko drzel predlohy neco by z toho vykresal, ovsem treba podotknout, ze kazdy kdo ve Wellsove dilku vidi predlohu pro megafilmy, vubec nepochopil jeji zanr anzto zamer. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)