Vojna svetov

• Česko Válka světů (viac)
USA, 2005, 116 min

Scenárista David Koepp sa inšpiroval slávnym románom H. G Wellsa, ktorého témou je invázia Marťanov na planétu Zem. Jeho príbeh však presunul z konca 19. storočia do horúcej súčasnosti. Robotníka Raya Ferriera (Tom Cruise) trápia problémy v rodine, ktorej členovia si prestávajú rozumieť. Ray sa stane svedkom zvláštnej udalosti, ktorá navždy zmení životy ich všetkých. Akýsi ohromný vojnový stroj na troch nohách sa vynorí z hĺbky zeme a skôr, ako ktokoľvek stihne zareagovať, začne spaľovať všetko vo svojom dosahu. Normálny deň sa náhle zmení na najhroznejší zážitok ich života... (TV Markíza)

Johnnyka odpad!

Pokud by tento film vznikl dříve než Den Nezávislosti, měl by určitě mnohem lepší vyhlídky na úspěch i přes ne zrovna povedený konec. Steven Spielberg to moc dobře věděla proto si dal takovou časovou odmlku od natáčení, ale ruku na srdce neměl to natáčet vůbec. ()

Martor

Právě jsem se dodíval podruhé na tenhle film a musím uznat,že se mi líbil víc než na poprvé.Skvělá akce,neotřelý způsob vyprávění pohledem obyčejného člověk-Tom Cruise:)-,povedené triky a velký talent Dakoty Fanning.Nezbyvá než poděkovat Stevenovi,že umí točit takovéhle filmy. ()

Fill16

Popcornovka, ale zatraceně dobře natočená. Obsahově trošku plytké, ale co na tom. Napnutej jsem byl u toho jak struna. Ten celkový feeling mě dostal. A některé scény se budou ještě dost dlouho parodovat (viz Scary Movie 4). ()

Leníci

Na obálce DVD bylo: "Steven Spielberg v nejlepší formě". Nemyslím si to. Spíš by to mělo znít: "Steven Spielberg tak jak ho známe", nebo "Steven Spielberg co neuráží své fanoušky". Fajn udělaný film, Cruise hraje nadprůměr, a naprosto perfektně zrežírované hororové části filmu. K pěti hvězdám mu ale chybí "TO". Znáte to, takový to co vám tlačí na podbřišek, u čeho vám tluče srdce, případně ukápne nějaká slza, když to skončí. Každopádně - Válku světů by měli pouštět všem studentům režie na FAMU, je to poctivě udělaný film. ()

rudelino

dvě hvězdy jsou jen za efekty, zbytek o ničem. Kdo četl knihu, mi dá za pravdu, že je mnohem lepší. Autor ji napsal někdy na počátku dvacátého století a původně jde o Marťany. film mě zklamal. ()

JQK

Atmosféra jde, i když jsem se necítil být vtáhnut do děje, v mých očích vše zabíjejí nelogičnosti. Proč ufoni na půl miliónu let zakopali svoje stroje do země a neovládli Zemi tehdy, když se tu belhal jen nějaký australopithecus? Snad ne proto, aby se mohl natočit tenhle film? ;-) Rýma jako hubitelka mimozemských invazí, byť odpovídá Wellsově knize, už je taky trochu nudná a nelogická. Když máte technologii, abyste přeletěli půl vesmíru v reálném čase, tedy ne za milión let, tak asi zvládnete i tyto věci. Ale prosím, tady se režisér držel knihy. (A nakonec, jak by jinak vše utnul.) Ovšem jak mohl přežít Cruisův syn, to je mi záhadou. Vběhl prakticky přímo do ohnivé stěny, ale domů došel bez škrábnutí dříve než Cruise, který se dost hnal. (Vykreslení postavy syna, ale i dcery, je třeba ocenit - nemohl jsem se dočkat, až z něj konečně bude hnojivo.) ;-) Ale jeho přežitím se z toho stal jen rodinný cajdák. ()

epsyn5

Okolo filmu a jeho chybach a vsech tehto sra.ckach tady uz bylo napsano dost. Dle mého názoru je hlavní chybou fakt, že film natočil Steven Spielberg, všichni od něj po Jurském Parku a Shindlerově Listu čekají zázraky a při každé kritice jsou nemilosrdní. Stačilo by, aby za režisérským stolkem seděl nějaký mladý oslík, film by mohl být ještě klidně o krapet hůř zpracován, ale stejně jsem si jistý, že by byl míval o klidně 10% víc.... ()

tarzan

co říci sfi-ci mám rád. Slyšel jsem hodně výtek proti tomuto dílu, ale pro mě je dost dobré i když doufám že Spielberg nechá Cruise už být. ()

Vital

Neznám knižní předlohu,ale co mi zde chybí je aspoň nějaké vysvětlení o mimozemšťanech,nebudu se tady dlouho rozepisovat,ale za těch necelých 120 minut jsem se toho zrovna moc nedozvěděl,nejspíš to tak mělo být,snad i ten otevřený konec...ale čekal jsem od Spielberga něco víc,a něco trochu jiného.... ()

Carfait

Úžasný film se strhujícím dějem. Další vydařený film od Spielberga, možná až na ten přehnaně optimistický konec. Ale naprosto po právu 5* ()

TimStar

Tento fim je podle mě nejlepší ve kterým hrál Tom Cruise. Přijde mi ohodně lepší než jeho předchůdce Invaze světů to je totální nesmyslnost. ()

LooX

Vynikající!!Konečně jsme se dočkali filmu,kdy je Amerika a zbytek světa (protže vždy je ve všem Amerika a až pak ti ostatní :-D napadena mimozemskou civilizací která si s námi velice slušně ,,vytírá prdel" a Cruise není chrabrým mužem z lidu,který povstane a založí vlnu odporu plnou Velkých Vynikajících Válečníků (V)Američanů,kteří emzáky (samozřejmě) porazí,oddělají hlavního a tím (opět) zachrání svět (chudáci Amíci,pořád nám jen zachraňují zadek,kde my bychom bez nich byli?? :-).Ne.On je jen zoufalý otec,který se pokouší udržet sebe a své děti na živu a nenechat se oddělat od mimozemšťanů nebo zpsychopatělých lidí.Víc než sci-fi je film slušné a napínavé drama a nejde jinak,než ho doporučit. ()

shinlove

Na to, že moc nejsem na UFO filmy, tak tenhle se mi celkem líbil. Pomocí blesků spouštět pod zem roboty, proč ne? Rozhodně je to další důvod k přemýšlení o tom, že o planetě zase tolik nevíme, ani to, co se může skrývat pod povrchem... Skvělá - jako vždy - Dakota a průměrný výkon Cruise dodávají filmu napětí. 4* ()

Africanus1

Až do chvíle kdy se emzáci vyrojili z podzemí se mi to líbilo, zejména gradované napětí. Ale pak už to byla jenom přehlídka patosu, nelogičnosti a megalomanských, podivně vypadajících efektů. Tady se ti to Stevene moc nepovedlo. ()

Lea.inJuly

Přestože je to většinou lidí opěvované scifi, já jsem se u něj docela nudila. Tom Cruise předvádí víceméně průměrný výkon a některé věci mi hlava nebere. Celý film se tripody snaží prostřílet hysterickým davem a to je krom vizuálních efektů asi tak vše. Mnohem víc mě tedy pobavila neopěvovaná parodie Scary Movie 4. ()

milada008

Nic moc. Když si vzpomenu, jak seriál vycházel jako komiks na pokračování v časopisu Ohníček, tak jsem to hltal ostošest a netrpělivě čekal až mi rodiče přinesou nové číslo. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)