Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

Kangaxx

Ak je Pán prsteňov mojím najobľúbenejším fantasy filmom, Bourne zastáva prvú priečku v kategórii akčných filmov. Slušný scenár a vynikajúco natočené akčné scény si ma skutočne získali. Film sa uberá v porovnaní s knihou iným smerom, čo však na rozdiel od iných diel nie je na škodu. Autorom sa podarilo ideálne zmixovať knižnú myšlienku s vlastnými nápadmi a výsledok je hodný 5tich hviezdičiek. ()

ssfan

Pro mě relativně zklamání. Film má sice celkem zajímavý příběh, který je celkem ojedinělý a napínavý, ale filmu velmi podlamují nohy veletrapné souboje, kdy není vůbec díky debilnímu střihu nic vidět. Tudíž je jasné, že Matt Damon se nepral. Maximálně 70%. ()

Almásy

akoze dost v pohode film, taky na kvalitnejsiu sobotu vecer. matt damon vtedy este hrat nevedel, konverzacnym pasazam som vobec neveril, ale franka je super. a btw, mal som v tom od zaciatku strasny misung. ()

Philoun1

Výborný akčňák. Kampak se hrabe James Bond, Jason Bourne má lepší styl. Tohle bylo nekompromisní a mělo to zajímavej děj. Kratší stopáž a nebál bych se jít na plné hodnocení. P.S. Franka Potente je dokonalá. ()

Vercinix

Perfektní špionážní kousek s výborným Mattem Damonem, skvělou hudbou do Mobiho, super scénářem a pěknou Prahou:)! Agenta bez minulosti jsem si vzal jako domácí úkol v rámci filmového sebevzdělávání a ikdyž jsem na něj slyšel jen chválu, tak mě více než mile překvapil (což u filmů na které slyším chválu rozhodně nebývá pravidlem a máte to tak zřejmě i vy. Proto ten podiv.)! Již se nemůžu dočkat zítřka a dalšího dílu a pokud bude alespoň z poloviny tak dobrý jako tento první díl z trilogie (a hodnocení zde na csfd tomu tak napovídá), tak si to pokoukáníčko pěkně užiju!:) ()

Styxos

Parádní old school s dobrou akcí (držková v pařížském bytě vede). Liman sérii skvěle rozjel a to i přes fakt, že toho zabijáka jsem Damonovi poprvé nevěřil ani na dvě minuty. Každopádně jeho vztah s Frankou Potente funguje skvěle a Powellova hudba graduje. ()

Ironfood

Po přečtení knížky jsem si říkal, no žádná velká sláva to sice není, ale určitě by se z toho dal natočit prima film, takový moderní Den šakala. A vzhledem k vysokému hodnocení Agenta bez minulosti jsem také naivně předpokládal, že se tak stalo. Bohužel se ukázalo, že filmaři si z knihy vzali v podstatě pouze název (v českém "překladu" vlastně ani ten) a hlavního hrdinu a vymysleli si vlastní akčnější a přiblbější příběh. Takže místo nového šakala tu máme další pitomost ve stylu Mission Impossible. Děj nudný, napětí žádné, akční scény působí většinou komicky. Jednu hvězdičku dávám v podstatě jenom pro případ, že se v film v druhé polovině, kterou jsem neměl sílu dokoukat, nějak výrazně zlepšil. ()

Casablanca

Jsem nějak přesycena superagenty, kteří jsou v mrazu schopni udržet se na konečky prstů na okenní římse, běhají jak Etiopani, stříli jako Vilém Tell a prostě jsou nemsrtelní... Možná v jiný čas by mě to ohromilo. ()

Aqualung

Je to už nějaký čas, co jsem tenhle parádní akční film viděl.Teď zrovna koukám na druhý díl o B.mýtu.Myslím, že jde o velice solidní příběh, který se v uvedeném žánru naprosto vymyká tomu, co již bylo natočeno.Jakási skupina zabijáků byla vycvičena k jedinému...projekt se zvrtnul a CIA začala uklízet.Někdo ale vyklouzl a začal jít vlastní cestou.No na tuhle jednoduchou osu se podařilo režisérovi a také Mattu Damonovi navléci výborné akční scény snad z každého šuplíku. Takhle nějak asi vypadá americký superman.Velmi slušný film. ()

venca163

Asi bych mohl najít 10 důvodů, proč tenhle film nenávidět (motivace postav, cheap look, chatrnej příběh...), ale nakonec když vypnu mozek a sleduju, jak starej dobrák Will rozdá pár ran před pražskou putikou Die Zwei Hunde, zamiluje se do Loly a úspěšně se vypořádá s bejvalym vojákem, kterýmu je z těch zatracenejch teploušů na blití, tak to celkem bez újmy dokoukam až do tý lame pointy. (70%) ()

Melios

Jednoduchý nápad prevedený na filmové plátno za všetky peniaze!! Matt Damon je skvelý herec a nedokážem o ňom povedať ani jedno krivé slovo (skoro o nijakom jeho filme). Jeho frajerka Niki bola tiež veľmi dobrá a chémia medzi nimi funguje naplno (a navyše to bola sexy ňemka :D ). Hlavní záporáci sa veľmi podarili i keď ma moc neprekvapili a sú trochu klišé (ani jejich mená som si nezapamätal). Finálne rozuzlenie sa dalo dôvtipiť s príbehu (ikeď tá scéna s deťmi ma trochu dostala) - akovždy je toto jediné mínus filmu. 97% Nemám čo dodať. Film prešiel rýchlo a záživnosť neutíchala ani po dopozeraní. ()

jefff

Není to taková pecka, v jakou jsem doufal, ale slušný thriller určitě. Damonovi role sedla a filmu nejde upřít spád. Finále jsem ale čekal intenzivnější. ()

Smileface

Slušná napínavá zábava.Skvělé bojové scény,dobře vymyšlená kamera a v neposlední řadě také Matt Damon který dokázal že zvádne i role akčních hrdinů. ()

3 AM Code

Knizni predloha se dockala vice nez dustojneho zpracovani. Bourne identity je chytry spionazni thriller, ktery ma promysleny pribeh, tempo, kvalitni a verohodne akcni sceny a dobre herecke obsazeni. Matt Damon me jako akcni herec opravdu prekvapil. Kamera a hudba umocnuji zazitek a ja tak nenachazim jediny duvod proc nedat 5 hvezd. ()

solskjaer

Skvělá akční podívaná, které nejde vůbec nic vytknout. Perfektní honičky, střílečky, promyšlené bitky a bezchybná Franka a překvapivě vynikající Matt Damon do kterého bych to nikdy neřekl. Naprostá spokojenost! ()

lewwin

Vcelku povedený thriller o agentovi, který se jednoho dne probudi, a neví nic. První stopy vedou do banky, kde hrdina zjistí své jméno, ale kromě jména ještě zbraně, hromadu peněž a několik pasů. A pátrání začíná.... ()

Arius

Rozhodne som cakal poriadnu pecku, zial nedockal som sa. Stredobod pozornosti casto vypinal a nepresnostou nametu vyzeral zmatene a casto nevdel co ma vlastne hrat. Franka Potente svoje zahrala slusne a moj stvrty najoblubenejsi herec Clive Owen sa mohol vykonom pribliezne vyrovnat aj ked toho priestoru dostal podstatne menej ako Mr. Damon. Neviem si pomoct ale moj nos na akcne filmy opat zacitil vela chyb a podalsi krat sa velmi odlisuje od hodnoteni inych uzivatelov CSFD. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav