Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiálny text distribútora)

Happens

Jelikož mám východní kořeny, tak velice oceňuji ztvárnění ruského prostředí / undergroundu. Celkový příběh je složitější, než jak je zde vylíčen. Nízké hodnocení je pro mě záhadou. Toto dílo je pro mě jedno z nejlepších fantasy trhillerů. Moje TOP... ()

klerik

Veľmi dobrý film o upíroch, ktorý stojí hlavne na hlavnej postave a hutnom deji. Divák však musí byť pozorný a občas rozmýšľať. Nejde o žiadnu akčnú killovačku, v hlavnej pozornosti je vnútorný boj hrdinov. Dizajn filmu a celkovo obraz je ladený Bladeovsky, ale nejde o žiadnu vykrádačku. Kto sa trochu vyzná vo svete upírov a (aj literárnej!) fantastiky (čiže vie, že ani Blade, Matrix a SW nemajú originálne nápady) sa bude baviť. A tí ostatní môžu len závidieť a tárať nezmysly o vykrádaní. Kvalitná upírska fantasy, aká sa len tak nevidí... ()

Chrustyn

Zklamání. Někde sem četl, že to je taková vykrádačka Pána prstenů, Bladea, Matrixu a bůh ví čeho ještě. To by mi ani nevadilo kdyby se tam něco dělo ale takřka celý film sem se nudil a na konci zapoměl o čem to vlastně bylo. ()

korbitch22

nevim co k tomuhle filmu říct,snad jen kurva cože?nevim prostě se mě to nelíbilo.je to divně natočený a ty ruský herci stojej doslova za hovno. ()

LaciLC

Chladný komplikovaný ruský film, ktorý som pochopil až na druhé pozretie. FIlm má v sebe náznaky nudy, ale prinúti vás rozmýšľať. ()

Jinny

Nikdy jsem si nemyslela, že ruský režisér může ukazovat těm českým, co to znamená "nakopnout film". Můžete zapomenout na (často) vykradené vizuální nápady, na (často) vratkou logiku, ale nikdy ne na hlavního hrdinu a nihilistický konec. "Tys mě chtěl zabít?" ()

anais

Temná a světlá strana udržují těsnou rovnováhu na našem pozemském světě. Tu vak naruší podivný vír Je třeba odhalit jeho zdroj, vyřešit si nějaké ty osobní problémy a ukázat Amíkům, že v Rusku to uměj taky! Vizuálně překvapivé, ale neuvěřitelně překombinované. Možná je to tím, že se jedná o přepis knihy, je tu tedy mnoho nevyřčeného. Pří pohledu na anglosaského Pottera si však musíme uvědomit, že i bichle se dá natočit srozumitelně. Pokud to však nebyl nějaký postmoderní umělecký záměrkdo ví? Je to rozhodně zajímavá variace na Matrix, Bladea, a kdo ví co ještě, ale když jsem měl tři čtvrtě filmu za sebou a pořád jsem netušil, která bije, trochu jsem znejistěl. Konec jak vystřižený z Hvězdných válek mě utvrdil v tom, že chci vědět, jak to celé dopadne. Doufám však, že to bude podáno úplně jinak. Nerad bych u třetího dílu věděl pořád tak malé kvantum informací jako teď. ()

honajz

Musel jsem to dokoukat na několik pokusů a ani pak jsem z toho nebyl dvakrát nadšený. Vizuální orgie, to ano, nápadité záběry kamery, ale naprosto zmatený děj, nesympatické postavy, někdy různé nedivácké podivnosti... ()

SOLOM.

Parádní ruská podiváná, která díky svému velice zvláštnímu pojetí není rozhodně pro každého. Největší doménou tohoto kousku jsou především skvělé speciální efekty, která lahodili mému oku, jako náctiletému jeho první porno film. Přestože je k vidění několik velice chaotických scén a mnohým se nepodaří poskládat střípky příběhu dohromady, tak já se zde ani minutu nenudil a doslova si užíval jako prase v žitě. herecké výkony jsou téměř dokonalé a přestože jsem až do dneška žádného z těch herců neznal, musím před nimi smeknout klobouk, stejně jako před lidmi, jenž měli na starosti již zmíněné speciální efekty. Chci víc takových kousků !!!! ()

ARI50

Mě horor moc nevzal teda je to takové normální no. Může být hodně faktoru super ale samotný film nakonec zapůsobí jednoduše a normálně. ()

JASON_X

Našincům je evidentně bližší a srozumitelnější filmová poetika a filmový styl americký, případně západoevropský, nežli ruský, případně východoevropský. Jinak si neumím vysvětlit zdejší nízké hodnocení tohohle brilantního skvostu. Podobné kousky ale asi nadšeně a nekriticky ocení jen rusofilové, alternativní fajnšmekři, nebo všelijací podivíni. Já tedy do téhle party patřím asi taky, protože Nočnoj dozor považuju za vrcholně pohledný a zábavný biják - dobrý příběh, akcí a skvělými nápady nabitý děj, originální atmosféra, specifické a neokoukané ruské reálie (které v záplavě těch amerických působí osvěžujícím dojmem), nestandardní (nehollywoodská) filmová řeč, pár povedených triků a efektů... Šílený Tatar Bekmambetov tímhle majstrštykem svého času převálcoval veškerou obdobnou americkou produkci a zazářil a explodoval jasně a hromově jako kdysi dávno meteorit nad Tunguskou... T1: Novější HD verze mají jednu malou, ne, VELKOU vadu - na jejich konci nezazní výborná ruská titulní (a titulková) píseň "Ночной дозор" od grupy Уматурман, ale nějaký blivajzní anglicky zpívaný cajdák. T2: Knihu jsem nečetl, a proto nemůžu srovnávat. Ale snad to někdy napravím. ()

Hogun

Dajte do rúk ruským tvorcom lopatku, piesoček, zopár miliónov dolárov (nie moc, okolo 4-och stačí ;)), "vypožičané" holywoodske nápady a počkajte čo z toho vznikne ;) S detskym entuziazmom vám potom vytvoria dielo, ktoré síce vo vašej pamäti dlho nevydrží a časom sa rozpadne, ale na prvý pohľad vás zaujme svojou vizuálnou stránkou. Suma sumárum... viacmenej vydarený pokus ruskej kinematografie popasovať sa s americkou komerciou. 6/10 ()

becki_tu

Ikdyž hodnotím Noční hlídku takhle nízko, nemyslím si, že jde o špatný film. Jen mi připadá, že pan režisér si vypůjčil pár nápadů od některých kultovních filmů a smíchal je tak neštastně dohromady, že jsem v tom měl místy dost velký zmatek. Možná, že bych mluvil jinak, kdybych četl původní knížku. Takhle se ale nemohu ubránit rozporuplným pocitům, tím spíš, že to celé nakonec vyšumí poněkud do ztracena. Věřím ale, že až se Timuru Bekmambetovovi dostane do ruky dobrý scénář na nějakou tu akční, dobrodružnou nebo sci-fi záležitost, tak už tak zklamán nebudu. Možná i proto, že mi svým stylem dost připomíná například bratry Wachowské. 50% ()

Sawy

Výborné fantasy,které sice vykrádá co může,ale dělá to s takovou elegancí a tak stylově,že si ho prostě nejde neoblíbit.Timur Bekmambetov je hodně nadaný akční režisér,který se sice občas nedokáže krotit a stříhá tak urputně,že je pro člověka velký problém zorientovat se,co že se to vlastně děje (přesně tohle totálně pohřbilo druhý díl) ale v Noční hlídce je to ještě na snesitelné úrovni a bohatě to vyvažuje skvělý vizuál (tohle že stálo 5 milionů???),propracovaný svět plný upírů,kouzelníků a dalších mystických stvoření,neokoukané ruské reálie a charismatický hlavní hrdina.Antonovi prostě nelze nefandit.Konec se taky povedl,přesně tenhle nádech osudovosti mě vždycky dostane.Příjemné překvapení. 80 % ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

09.12.2005

Ruský režisér Timur Bekmambetov si získal velmi příznivé ohlasy za svou drsnou sci-fi Noční hlídka. Ta posbírala, kromě řady pozitivních kritik, několika ocenění, $15 mil. i smutný statut… (viac)