Mocní agenti Dennej hliadky bedlivo strážia svetový mier pred Armageddonom. Ich úlohou je udržiavať rovnováhu medzi armádami Svetla a tmy. Keď Jegor, syn agenta Dennej hliadky Antona, prejde k silám temnoty, uvoľní sily nepredstaviteľných rozmerov a osud sveta odrazu visí na vlásku. Ak sa Antonovi nepodarí získať Kriedu osudu, ktorá dokáže prepísať osud každého človeka, môže prísť o syna, alebo o svoju lásku – čarodejnicu Svetlanu... (TV JOJ)

Trellíno

Oceňuju Bekmambetovovu schopnost ukuchtit lasagne jenom za pomoci vody a strouhanky a taky se mi dost líbilo vydařený atmosferický finále v hotelu, ale jinak je to ještě větší WTF než jednička, a to už je co říct. Otázka "Kde se tu sakra vzal ten trolejbus?" z prostředka dost dobře vystihuje celý film. Kde se vzalo toto, jak se tenhle objevil tady, proč jednali takto a jaktože u toho byl tenhle? Prostě jeden velkej zmatek, který asi opravdu ocení jenom čtenáři předlohy, která je doufám podstatně přehlednější. Jestli se pletu a je stejná, tak potom opravdu celý humbuk okolo Hlídek přestávám chápat. ()

Lateef

Příběh je košatější než jabloň v nejlepším věku a podle toho, co jsem si přečetl o knižní předloze, nebylo možno jej zachytit ani ve 140-ti minutové stopáži. Proto je děj chaotický až hrůza a orientuje se v něm strašně těžko. Na druhou stranu, pokud jím tak nějak projdete, budete svědky nevšedního stylu zpracování a ponoříte se do světa, ve kterém by si Neo ani neuprdnul. Přechody mezi realitou a Šerem jsou skvělé, stejně jako vizuální efekty. Nechápu, jak je možné natočit za tak skromný rozpočet obrazy postapokalyptické Moskvy, automobil svištící po kolmé stěně budovy a vůbec všechny demoliční sekvence, včetně ruského kola drtícího setmělé ulice nebo pádu moskevské vysílací věže. Škoda, že se ve filmu a celém příběhu tak moc špatně rozhlíží. Uvidíme, co přinese Šerá hlídka - plánovaný třetí díl. Doufejme, že se pod ní podepíše opět Timur Bekmambetov a završí tak svoji kouzelnou trilogii. ()

666teen

To, že adaptace knížek velmi, velmi zřídka dosahují kvalit originálu, je jasná věc. Tady budou mít diváci, kteří nečetli výbornou předlohu větší problém. Nejspíš totiž vůbec nepochopí která bije. Mám knižní předlohu ještě celkem živou (mimochodem dostala pěkně na frak) a některý dějový linky mi nebyly ani povědomý. Jinak bigger, faster, more expensive. ()

Isherwood

Dnevnoj dozor má na rozdíl od Noční hlídky výhodu v tom, že už od počátku divák přistupuje na tvůrci stanovená pravidla hry a nechává se strhnout ještě zamotanějším příběhem, jenž je zaobalen v ještě běsnějším vizuálním hávu. Střih, kamera, hudba, to vše režisér Bekmambetov ještě zrychlil, aby dosáhl maximálního účinku, kterým je v konečném efektu dokonale zmatený divák. Zvláště, pokud si z předchozího filmu pamatujete minimum. Naštěstí se během sledování dočkáme několika retrospektiv, které mnohé ujasňují. Taky nelogičnost některých nedořečených témat z prvního dílu se nakonec dala dohromady, ale přesto však Dnevnoj dozor zůstal na stejné kvalitativní úrovni jako jeho předchůdce. ()

Tosim

50%. Film se nemusí brát vážně a nadsázka fungovat může, ovšem pokud postatnou část děje tvoří vtipy jak z nějaké crazy komedie, odvádí to diváka od sci-fi, postav i smyslu příběhu. Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, natočené je to velice dobře a většina dialogů neskřípe, i zmatené mi to připadalo míň, než jedička, jen ten divný humor mi tam vadil. Asi ruský :-D ()

• Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)
  • V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (ČSFD)
  • S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)