Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

Doldus

Až teprve po režisérské verzi jsem přišel snímku opravdu na chuť. I to jednoduché poselství, toporný Bloom a slabší soundtrack jsem teď schopen lépe překousnout, když teď konečně vymizela ona bolestivá zkratkovitost a útržkovitost, která ani nedovolila mé paměti si z kinoverze moc vzít. Máme tu tedy konečně ten slibovaný hrdinský velkofilm, ve kterém jsou postavy přeci jen komplexnější, hrdinova cesta přeci jen plynulejší a film tak konečně funguje jako celek. Kéž by Scott sehnal ještě více peněz na znázorněí bitvy u Hattínu. To by bylo žraso. ()

Flyer

Opravdu bych nečekal, že režisér takových pecek, jako je Vetřelec, Blade Runner nebo Černý jestřáb sestřelen, může natočit film absolutně bez šťávy a nějakého tvůrčího nápadu. Špatný děj, ubohé dialogy a otřesný Orlando Bloom - to vše ještě více umocňuje neskutečné zklámání, které mi tento snímek přivodil. Ač je na tomto filmu téměř vše špatně, je třeba uznat, že Scottův cit pro obrazotvornost je zde znát. Právě díky dobrému vizuálnímu zpracování dávám alespoň dvě hvědičky. ()

otík

Hodně průměrný klasický historický velkofilm, snad o malinko lepší než Král Artuš, ale určitě horší než Gladiátor. Orlando Bloom si svůj part hrdinného kováře odehrál dobře, bojové scény však nejsou žádný zázrak. Celkově působí docela chaoticky. Prostě průměr průměrných historických filmů. ()

zorro

Ridley Scott se nebál natočit ne klasický blockbuster, ale nebál se toho udělat to trochu jinak. Pustil se do Kingdom of Heaven opravdu se vší parádou, kde nechybí velkolepé záběry, výborní herci do konce i Orlando zvládl svou roli na výbornou a nesmíme zapomenout na velkolepé exteriéry. Tento film my trochu připomenul Alexandra (Oliver Stone), kde se sází na zbytek filmu a né jen na velkolepou podívanou plnou sekání hlav a podobně. Ridley se toho nebál a natočil to téměř bez akce, když nepočítám poslední bitvu o Jeruzalém a to se podle mě nelíbilo americkému divákovi, který šel samozřejmě na řežbu a nečekal něco hlubšího, u čeho se musí zamyslet. Podtrženo shrnuto kino verze byla na 90% a Director's Cut na krásných 100%........dnes 23/02/12 videno na blu ray totalni pecka. ()

okkac

3* za kinoverzi, ale 190 minutová režisérská verze je úplně něco jiného 5*. Akorát Bloom je strašné dřevo. Sice tu podává asi nejlepší výkon své kariéry, přesto ho přehrává většina hereckého ansámblu v čele Edwardem Nortonem, jako králem Baldwinem, který hraje celou dobu se železnou maskou (v jeho případě originální zvuk nutností). A to už je co říct. ()

WinnJets

Zase jeden z filmů mého oblíbeného žánru, i když slovo Historický se u Hoolywoodských filmů musí brát s nadhledem a jistou rezervou. Nicméně kamera, výprava i hudba jsou na velmi vysoké úrovni, navíc hlavní hrdina se zde z jeho nesympatické a slabé role z Tróji změnil naprosto k nepoznání. No prostě se mi to moc líbilo a to i přesto, že pro někoho kdo vyžaduje neustálou akci to může být chvílemi zdlouhavá nuda, mě však tahle podívaná sedla jak prdel na hrnec...:) Je však třeba vidět původní nesestříhanou verzi, protože ta je stejně jako třeba u Návratu do Could mountain, určitě někde jinde než onen bezdůvoně zkrácený 144min. trvající nelogický miš maš... ()

E=mc2

Directors cut mení atmosféru filmu a robí z neho omnoho lepší film než ten ktorý bol v kinách odporúčam pozrieť..podla mna co sa tyka zachytenia atmosfery doby,nepoznam iny film ktory by toto obdobie zachitil lepsie..Ako keby letmy skok na blizky vychod a potom spat do europy.. A pritom je dej plny emocii a zivotnych skusok a postojov. Pred Ridleym skladam klobuk.. P.s Odkaz pre TomaHArdyho "Díky všemu, co jsem vypsal, je Království nebeské momentálně tím největším zklamáním letošního roku..." Tak si radsej nemal pisat nic ;) p.s.2 pre KevSpa "radsej nemysli" ;) ()

tom88

Ridley Scott sa predviedol v plnej paráde v ďalšom historickom filme. Výborná réžia, hudba, strih aj kamera, ale tá miestami vadila. 130 miliónový rozpočet bolo vidieť počas celého filmu, ale cítiť ho bolo hlavne v závere, pri bitke o Jeruzalem, ktorá je dychberúca a neuveriteľná. Proste pastva, dokonalosť v historickej akcii. A nech mi nikto nehovorí, že Orlando Bloom je zlý herec. Rozhodne mu úloha padla, vyzeral realisticky a na úlohu sa určite pečlivo pripravil. Ak zle zahral, tak som asi slepý, ale rozhodnutie nezmením. Saladin je ďalší obrovský klad filmu, dobrý herec pôsobiaci maximálne realisticky. Jeho armáda je tiež dychvyrážajúca. Radosť sa pozerať. Naozaj veľkolepá,historická dráma na úrovni. Škoda, že film zarobil iba niečo vyše 200 miliónov, zaslúžil by si určite vyšší finančný úspech. Kráľovstvo nebeské si znovu rád zopakujem. 80% ()

dr.fish

Prodloužená verze perfektně dovysvětluje všechny nedotaženosti v kinoverzi, děj do sebe náhle perfektně zapadá. Sledování na Bluerayi je opravdovou obrazovou lahůdkou. Film se pro mne v mnoha směrech stal kultovním. ()

panMartin

Velký válečný film s obrovským množstvím úchvatných válečných scén, dokonalou dobovou atmosférou a nádhernou hudbou Celkem průměrný na druhou Království nebeské určitě stojí za shlédnutí. Asi Scott chtěl natočit druhého Gladiátora ale jak vidíme to se mu vážně nepovedlo. Podle mě to má strašně velký rozpočet ()

SoolenJV

Ač zde očividně podhodnocené, Ridley Scott s jistotou válcuje oceňovaného Gladiátora a přidává, vedle slušného řemesla, akce a atmosféry, také myšlenky, které jsou v dnešní době sakra aktuální. Pět hvězd samozřejmě patří režisérské verzi - těch padesát minut navíc dělá skutečně hodně - z akčního blockbusteru se rázem stává historická freska s důrazem na detail. A čert vem, že Orlando prostě moc hrát neumí. Zachraňují to další - Neeson, Irons, Norton, Csokas, Thewlis. ()

vesper001

Žádné království nebeské, ale pekelná agitka volnosti, rovnosti, bohatýrství (nebo snad bohatství?). V hlavní roli nakadeřený hezounek, který má lebeční dutinu tak napěchovanou zásadami a ideály, až chvílemi čekáte, že mu polezou i ušima (vám mezitím lezou krkem). Modrookou princeznu, kterou Balian balí, hraje Eva Green, která dokáže předvést i na malém prostoru hodně muziky, zajímavá byla i postava malomocného (= leproidního) krále – nutno podotknout, že ač Edward Norton strávil prakticky celou dobu zafačován a se železnou maskou, po herecké stránce strčil valnou část svých kolegů do kapsy. První velkou slabinou snímku je nepochybně Orlando Bloom, který vypadá jako manekýn pro svaté obrázky, druhou pak obsedantní korektnost scénáristy: padouch i hrdina se najde na každé straně, a i když všichni bojují za svou (svatou) pravdu, náboženství tu ve skutečnosti nikdo neřeší ani neprožívá. A výsledek je – nablýskaná nuda, nuda, řež, rež. ()

URBAN

Ocenuju u tohoto filmu režisérskou práci a celkově svět a příběh, který tento film má, jenomže nejsem cílové publikum, ale ikdyž to cílové publikum nejsem tak mě to zaujalo. Takže pro fanoušky historických filmů je to vynikající. ( 30.10.16/MAC ) ()

kocik1

S Ridley Scottem máme dlouhobý problém. Já ho dvakrát nemusím a on se mě ani nesnaží zaujmout. Ani v téhle pohádce tomu nebylo jinak. ()

Columbus

Ridley co ti Orlousek pekneho udelal,zes ho musel obsadit? A nebyt jeho tak je to stejne slabota, stokrat zopakovane zabery z G., digitalni krev, ktera kvuli nizkemu ratingu vypada spis jako nacervenala hlina, hnusna osudova zena, maly, pataty Orlousek obklopeny vazouny snazici se o presidentsky proslov....ani se nedivim, ze se Edward schoval pod masku,casem bude rad, ze ho s timhle hnojem nikdo nebude spojovat.... mno, radsi si pustim O statecnem kovari nez toto znovu. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze