Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

kpt.Marťas

Viděna a hodnocena prodloužená verze. Scottův Robin Hood semi líbil. Ale vedle Království vypadá jako chudá televizní inscenace. Království je historický film se vším všudy. S královským rozmachem, pomalým vyprávěním, úžasnou výpravou a kamerou (takhle krásně se nekoukalo ani na Gladiátora) a atmosférickou hudbou. Prostě historická epika jak má být. Každá scéna má dostatek prostoru, aby si ji divák mohl vychutnat, prožít, procítit. Všechny postavy mají svoje místo a jsou skvěle zahrány (ano včetně té hlavní. Bloom je možná trošku prkno, ale tady to přesto, že skoro nesleze ze záběru, nevadí.) Ale především je na tom kousku vidět, že ho pevně drží v rukou režisér, který film vede od začátku do konce. Čekal jsem se zhlédnutím dlouho, ale byl jsem královsky odměněn. Právě díky takovýmhle filmům miluju Hollywood. ()

Mr.Lordi

U tohohle filmu je hodně cítit zažité role herců. Prostě pro mě je O. Bloom zažitý jako Legolas a pirát, nesedí mi v téhle roli příliš. Ale abych se dostal přímo k ději, převážně se jedná o řežbu, krev a chladnou ostrou ocel, tudíž nic co by extra zklamalo diváka lačnícího po masakru. podle mě je to zajímavý film, který stojí za shlédnutí. 70% ()

P@\/EL

Lehce nadprůměrný historický film z dob křižáckých výprav. Abych řekl pravdu, tak jsem byl velmi zklamaný dějem, který je jen zdlouhavou nudou táhnoucí se od ničeho k ničemu. Vše trochu zachraňuje až velkolepá bitva plná vizuálních efektů, které musely stát jistě hodně peněz, v závěru celého příběhu. ()

marekm030

Krasny pribeh o hladani svojho miesta pod slnkom. Velkofilm s uzasnymi myslienkami. Vynikajuce herecke vykony, obzvlast "vedlajsie" ulohy, cize klasicky vyborni su Neeson, Greenova, Irons, Csokas, exceluje aj menej znamy Massoud v ulohe Saladina. Mierna skoda zlahka toporneho Blooma, ovela lepsie by hlavnu postavu pravdepodobne zvladol Reeves. Podcenovany film, vhodny hlavne pre hlbavejsie povahy. ()

Antonymi

Scott je skvělý režisér, ale tentokrát to neukočíroval. Film začíná slibně, dokonce to vypadá, že Bloom nakonec předvede víc, než Legolas look, po dvaceti minutách nicméně přichází zklamání - film se rozpadá, scénář nejde do hloubky, namísto řešení skutečných konfliktů zvítězila náboženská korektnost a co je nejhorší, postavy nejsou dobře prokreslené a jejich motivace člověku často unikají. Ve výsledku tak máme jednoho mimořádně otravného rytíře s tváří neodpustitelně špatně obsazeného Blooma, který chodí sem a tam, řeže kolem sebe, sám pořádně neví, co vlastně chce, a nezjistí to za celý film. Vrána k vráně sedá, podobně otravným dojmem působí i hlavní kráska filmu Eva Green. Nezajímavější jsou tak postavy vedlejší, které tu nedostávají mnoho prostoru - Norton i za kovovou maskou předvádí více herectví než Bloom za celý film, dokonce i Irons ve svých asi deseti minutách na scéně působí značně živěji. Bojové scény jsou nepřehledné, hudba rovněž nestojí za mnoho a celkový dojem je tak akorát vypěstovaná averze k představiteli hlavní role. ()

Motyuek

Už jsem si zvykl na fakt, že hollywoodští filmaři ve snaze natočit poutavý film, totálně přehážou historické skutečnosti. Proto jsem byl překvapen, že v tomto snímku figurují skutečně osoby. Což mi imponovalo do té míry, že jsem scénáristům odpustil fakt, že Balian se ve skutečnosti narodil v Ibelinu ve svaté zemi, tzn. s vesnickým kovářem měl asi tolik společného co trakař s vesmírnou lodí Enterprise. Naopak Renaud de Chatillon je vykreslen naprosto historicky věrohodně. Respektive, ve skutečnosti to bylo daleko ohavnější zvíře. Jistou perličkou tedy je, že tento bídák byl pradědečkem českého krále Václava II. Ale zpět k filmu. Je to pokus o historický velkofilm a pokus úspěšný. Nicméně něco málo mu chybí. Přemíra historických faktů je rozvržena neuspořádaně a neznalý člověk se v tom ztrácí. Vykreslení toho, že v té době křesťani byli barbaři a muslimové ti civilizovaní je znát, ale taky trochu nedůsledně. Prostě byl zde potenciál na pět hvězdiček, které uděluji vyjímečně, ale potenciál zůstal nenaplněn. ()

romanz123

Viděl jsem režisérský sestřih a ten je podle mě hrozně dlouhý a místy zbytečně roztahaný. A v hlavní roli bych si představoval spíš někoho, kdo je trochu menší hezounek a trochu větší drsoň. Na druhou stranu je to zajímavý příběh, který dává i prostor k zamyšlení, a je to pěkné po obrazové stránce (no aby při tom rozpočtu nebylo, že), takže celkově mírný nadprůměr. ()

sysoj psojic

Film, který vás pohltí zpracováním. Film, který ukazuje svět v nadčasové rovině. Vždyť náboženské střety a boj o moc je tématem dnešního světa. Scottův film je vlastně takovou parafrází dnešní doby ve středověkém balení. Film, který poukazuje na nesmylsnost náboženské války, na úskalí cti a slávy. Film, který nemá záporných postav. Každá z nich jedná z nějakého důvodu, každá z nich má svou vlastní představu o spravedlnosti. Film, který neukazuje muslimy jako bezduše vraždící kulturu, nýbrž jako národ jednající za svou pravdu a čest. Narozdíl od plochého a popcornového Gladiátora, film, který má hloubku. Nejen hezké kulisy. A možná proto je tak nedoceněný. (90%) ()

DVCAM

Poprvé jsem tento film hodnotil jako nadstandartní, ale podruhé jsem ho ani nedokoukal. Stupidní americká agitka, kterou nezachrání ani dobrá režie. Pro mě osobně velké zklamání a důkaz, že Bloom má charisma jako bluma. ()

majuus

možno sa vo filmoch nevyznám tak ako vy ale podla mňa tento film bol proste svetový.... proste herci, scenár, réžia hudba bola teda fakt na 100% úžasná.... ()

desnik

Osobně mě tak trochu mrzí, že tady Království nebeské nemá vyšší hodnocení, protože patří mezi moje nejoblíbenější historické filmy. Jako jeden z mála tenhle film není "slátanina", ale je to vážně dobře zpracovaný film po všech stránkách. ()

pokeandrew

z pohledu historických událostí je to hovadina. K tomu si připočtěme jako vždy naprosto matného Orlanda Blooma, který mi pije krev už od dob pána prstenů a od slabého hodnocení už to nemůže zachránit ani Jeremy Irons. ()

Andy.222

Viděl jsem film v kině a nutno říct, že mě vůbec nezaujal. Co si z něj pamatuju nejvíce, bylo duralové (nebo z podobného materiálu) kopí v šermířském souboji Orlanda a to, že krátce (z diváckého hlediska) po povzbudivém projevu o tom, jak se nevzdají, tak vítězoslavně přichází s tím, že domluvil kapitulaci a všichni jásají. Přišlo mi to zkrátka jako pěkná blbost a asi už se na to podruhé nepodívám a to mám filmy podobného rázu docela rád. ()

Mrtvobog odpad!

Tri dôvody prečo ma film neberie: 1. križiacke výpravy a exotika ma nenadchýnajú, 2. nestačí len vizuálna stránka (veľko)filmu, 3. samotný Legolas (ten sa totiž hodí tak do LotR-a alebo do Pirátov Karibiku). A okrem toho to bolo sakramentsky dlhéééé. ()

Linsang

Velmi solidní filmová výprava do Svaté země. Orlando mě celkem mile překvapil, ale je pravda, že ho ostatní herci svými výkony hravě zastínili. (A to třeba Edwardu Nortonovi po celou dobu ani nebylo vidět do tváře...) Velké bitvy, vznešená slova a ideje, epická hudba a pár témat k zamyšlení. To vše v atraktivním balení na kterém se rozhodně nešetřilo. Já jsem spokojena. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze