Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

El Pistolero

6/10. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát lepší tři hvězdičky, nebo čtyři s odřenýma ušima. Místy mi to vzdáleně připomínalo „Gladiátora“, ale opravdu jen místy a dost vzdáleně. Někdy musím zkusit director´s cut, jestli je to opravdu o tolik lepší. Snad „Království nebeskému“ nekřivdím... ()

liquido26

Kdysi hodně dávno jsem viděl dvouhodinovou verzi. V podstatě nic jsem si z ní nepamatoval, což bylo asi dobře, protože jsem si tu rozšířenou o to víc užil. Skvělá atmosféra syrového středověku a rytířství a silný příběh. ()

curunir

,,AKO MÔŽEŠ BYŤ V PEKLE, KEĎ SI V MOJOM SRDCI?" __ No vlastne by to malo byť 3.5*, ale ,,Boh to žiada" takže prilepším. Po snímkach 1492 a Gladiátor a na akom-takom úspechu sandálových eposov sa Ridley Scott snažil vystavať svoju križiacku výpravu, ktorá síce na seba dokázala zarobiť, avšak ku kvalite spomínaných dvoch Scottových filmov sa nepriblížila. Myšlienková bohatosť je rovnako kladom, ako aj záporom snímky, pretože Orlando Bloom je v tomto dosť nevýrazný a celú ťarchu má na svojich pleciach on sám. Herecké osadenstvo je bohaté, nespomínam si na žiaden Scottov film, kde by sa stretlo toľko hviezd, no výkony nie sú ničím výnimočné. Mne osobne sa celkom páčila postava Saladina, ktorú stvárnil Ghassan Massoud a zaujímavý je aj Edward Norton, ktorého pod maskou malomocného kráľa Baldwina určite nespoznáte. Okrem toho spomeniem, že sa tu objavil Brendan Gleeson, ktorý si rok predtým zahral s Orlandom v Tróji (tiež boli súperi). Vo výtvarnom spracovaní snímky sa len potvrdzuje Scottove úžasné vizuálne majstrovstvo, oplývajúce často krajšou farebnosťou než mal už spomínaný Gladiátor. Pekne je napríklad vystihnutý kontrast medzi sychravou a do istej miery zaostalou Európou 12. storočia a Jeruzalemom hýriacim bohatstvom a farbami. Rozhodne nevadí, že za hudbou tentoraz nie je podpísaný Hans Zimmer. Aj keď Gregsonov hlavný motív na mňa pôsobil zo začiatku trocha prvoplánovo i netradične zároveň, hudba sa do filmu naozaj hodí, vie ho umocniť (soundtrack sa rovnako skvelo počúva na CD) a nevadia ani prebraté skladby z iných filmov (Vide Cor Meum z Hannibala pri smrti kráľa Baldwina, alebo Goldsmithova Valhalla z Vikingov). Dá sa teda povedať, že Scott to nijak nepokazil, no rozhodne sa čakalo od neho viac. Určite lepší film ako Trója. __ (25. 4. 2009) 12. 4. ´09 slovenská TV premiéra v podobe rozšírenej verzie, ktorá dáva filmu úplne nový rozmer. Pribudlo mnoho zásadných scén (napr. Sibyllyn syn), film pritom aj napriek takmer 3 a pol hodinám ani chvíľu nenudí, réžia je majstrovská a Director's cut má u mňa jednoznačne 5*. Z Kingdom of heaven to tak robí nielen míľnik v Scottovej kariére, ale tiež i najlepší historický film poslednej doby. ()

PauloZ

Parádní podívaná s dobrým scénářem, skvělou režií i hereckými výkony. Kolem roku 2005 asi nejlepší historický film, který není bohužel doceněný a to je škoda. Nevím z jakého důvodu nejsou lidé spokojeni, snad proto, že tam hraje Bloom, který zde ovšem hraje velice dobře a i s mečem mu to jde :) ()

ConanVJ

Pro mě jeden z nejoblíbenějších historických velkofilmů hned po Statečném srdci. Ve filmu je spousta krásných scenérií, obrovská výprava a parádní krvavé bitvy, i když na nich film rozhodně nedrží. Příběh je pěkně napsaný a postavy věrohodně zahraný. Directorka navíc film roztahuje o doplňující scény, které do filmu nejen pěkně zapadají, ale příběhově ho rozvádí o další osudy hlavních hrdinů. Dalším kladem je výborný soundtrack, který pro mě patří do TOP Soundtracků vůbec. Za mě jasných 100% :) ()

berny2468

Pro mě je to jednoznačně jeden z nejlepších historických velkofilmů. Skvělá kamera. která ukazuje svoje kouzlo prokazuje hlavně v bitvách, které jsou přehledné a reálné. Skvělá Williamsova hudba. Skvělí herci v čele s Bloomem a Ironsem. Kinoverze: 85%. Režisérská verze, ač jsem to nečekal, mění podstatu jednání jednotlivých postav (např. Sibylla). K tomu stačilo přidat jednu jedinou postavu a tou je Sibyllin syn. Tato verze udělala z filmu lepší film, než třeba Scottův Gladiátor. Režisérská verze:95%. ()

Angerr

Ač je film historický, vyjadřuje se k dnešnímu světu. Líbí se mi hrdinovo přiznání před závěrečnou bitvou, že brání nikoliv ideologii, ale pouze vlastní ohrožený život. Právo nemá nikdo, jde jen o přežití. To vystihuje můj pohled na nekonečné spory na Blízkém východě a potažmo vlastně jakékoliv zaštiťování politických cílů ideologií. Pravda, vzhledem k současné módě politické korektnosti v USA nemůžeme v takovéto velkoprodukci útok proti muslimům čekat. Bohužel, co se týče největšího taháku tohoto druhu filmů - bitevních scén, jsou příliš nerealistické a podobné tomu, co už jsme v posledních letech viděli (Pán prstenů). Kde je konec o poznání větší realističnosti, zuřivosti a divokosti středověkých bitev ze Statečného srdce! 6/10 ()

Lokutus

Od tohohle kousku jsem možná čekal trochu moc. Ridley Scott prokázal, že skutečně umí točit poutavé filmy i o neatraktivních tématech a vydolovat ze vcelku chatrného scénáře maximum, a to skutečně vizuálně velmi vytříbené maximum. Kingdom of Heaven je vizuální film jak nejvíce je možné tento termín chápat doslovně. I když tedy obsahuje i velmi kvalitní herce, nenechává jim dostatek prostoru, jakmile se z plátna vytratí Brendan Gleeson a Jeremy Irons, celý film jde velmi strmě od 10 k 5 a zanechává za sebou rozporuplný pocit zklamání. Technickému a vizuálnímu zpracování se nedá nic vytknout - trnem v oku je nejen chatrný scénář motající se v kruhu na téma jak jeden puberták odcestoval do jeruzaléma, tam si zašukal s tamnější princeznou, stal se hrdinou, který navzdory své naprosté absenci čehosi jako charimastu dokázal strhnout do boje i malé děti a starce. Pokud ignorujeme hlavní postavu v podání neschopného Orlanda Blooma, zbývají povětšinou velmi dobří herci vedlejších rolí. Hudební stránka povětšinou funguje až na zcela nemístné použití nepůvodní hudby jako Goldsmithových Vikingů - ke Goldsmithovi se Scott opakovaně zachoval jako neskutečné prase - a smyčky z Bladea 2, která omílá 8x jednu 20 vteřinovou sekvenci.... škoda přeškoda, z podobné látky mohl vzniknout skutečně dobrý film, kdyby bylo lepšího scénáře, hudebního vkusu a především i hlavního hereckého představitele s aspon minimem hereckých schopností. ()

Terminus

Mnoho podstatných myšlenek vztahujících se ke Království nebeskému už zmínil ve svém přemýšlivém a polemickém textu Petr Siska (viz externí recenze - Filmweb). Siska se Scottovu filmu otevřel a posléze si všiml recenzentského opisování (všem "najednou" vytanula na mysli nesmyslná paralela s bitvou o Minas Tirith z třetího Pána prstenů, já přidávám oblíbenou formulaci, podle níž si Liam Neeson /pravda, opět v roli učitele a zasvěcovatele/ "vydělává na nájem"). Dokonce na bezbarvém výkonu Orlanda Blooma (zde opravdu není místo pro kompromisy) našel pozitivum (do jeho tváře si, podle Sisky, divák může promítat "své vlastní vnímání toho, jaký by měl vypadat hrdina"). Ve své vstřícnosti ke Scottovu filmu ("Království nebeské je letní blockbuster za 130 miliónů dolarů, který musí především bavit (rozuměj: vydělat)"), opomíjí jeden zásadní nedostatek tohoto filmu. A totiž ten, že jeho režisér nehorázně podceňuje své diváky. Když ponecháme stranou chatrné scenáristické berličky (když má hlavní hrdina odejít do Jeruzaléma, kde se vezme, tu se vezme vražda duchovního a on musí chtě nechtě na cestu), nelze si nevšimnout doslovnosti, s jakou Scott převádí příběh do obrazové řeči. Když Balian varuje před bojovou výpravou do pouště, kde dojde voda, a tak nastane nevyhnutelné zdecimování vojska, následuje - co jiného - scéna vypodobňující vojáky potácející se v "žízeňvzbuzující" pouštní bouři. Mlhavost v přenosu stěžejních myšlenek (hrdinství a alibismus /církevních hodnostářů/, stále aktuální konflikt na Blízkém Východě, Bůh opustivší hrdinu - znovunalezení víry) spolu s kontrastující doslovností naneštěstí vede k tomu, že nás to, co se stane mezi Balianovým odchodem z kovárny a jeho návratem do ní, nebude příliš zajímat (a už vůbec nás nepoznamená). Ani z hlediska intimního příběhu, ani s ohledem na dějinné události (jejichž vypodobnění ale rozhodně nemá ambici být historickou rekonstrukcí!). Dílčí nápady a suverénní ukočírování výpravy nemůže kompenzovat narativní naivitu Scottova umírněného spektáklu. ()

themic

V tomto filmu byl snad nejhorší Orlando, protože hrál celý film s jedním ksichtem a nedokázal se vžít do role..! Možná kdyby nabítku na hl. roli dostal někdo zkušenější mohlo to být celkově lepší..! Snímek je sám o sobě docela povedený, ale ten Bloom jen odebírá na kvalitě filmu..! Znám jednoho podobného neherce jako Orlando, ale radši nebudu psát jeho jméno, nechci ho pošpinit..! PS: Bloome, máš se ještě co učit, ber si příklad z těch zkušenějších!!! ()

Květula

Zezačátku jsem nevěděla, co si o tomhle filmu myslet. Je to jen další z líbivých trháků, na který za chvíli zapomenu? Po čtvrtém zhlédnutí se mi ale líbí stejně jako napoprvé...dokonce bych řekla, že víc. Nemám tendenci sahat po ovladači a přetáčet některé pasáže, hudba je stále okouzlující a scénář na některých místech opravdu vynikající. A proč odsuzovat Orlanda Blooma? Podle mě jeho výkon nebyl nijak strašný a hlavně jeho role docela seděla k jeho opravdovému osudu... Mladej hezounek, co se shodou okolností přimíchal do něčeho fakt velkýho a teď se s tim musí nějak poprat. Samozřejmě, dělá chyby a občas máte chuť mu nafackovat, ale kdo ví, třeba ten Jeruzalém jednou opravdu zachrání... ()

fannah

Ridley Scott nám opět ukázal, že je víc než perfektní režisér. Tento film byl opět výborně udělaný, má skvělou hudbu, kostýmy a výpravu. Mimo to scénář je dobře promyšlený, je zde nějaká asociace s historií... Scéna s umírajícím králem a píseň Vide Cor Meum je naprosto úžasná. Celkově, hudba, skvostná. ()

baribal

Epičnost na správném místě, to ostatní už moc ne. Bloom nedokáže utáhnout hlavní roli přesvědčivě a naopak si film pro sebe "kradou" Neeson, Thewlis, Irons, Green a především Norton. Evidentně chtěl Ridley sdělit mírové poselství, které mu však nějak zmutovalo do podoby amerického klišé. Kvůli scénáři, kvůli několika nepochopitelným scénám (vyberu například tu z poslední bitvy, kdy se Bloom najednou probudí mezi mrtvolami.. WTF?? toho jako nedodělali, nebo to tam prostě jen tak usnul??..) a možná i kvůli špatně sestříhaným scénám. Na druhé straně je to film, který si možná i někdy pustím, protože něco na něm přitahuje moji pozornost.. a to jsem ateista.. díky bohu. ()

Krissty

Tééda, Orlando Bloom byl KONEČNĚ muž!!! To je asi to hlavní, co mě na tomto snímku překvapilo, protože takhle ho neznám.. Ale on zdaleka nebyl to nejlepší, to by se musel ještě hodně snažit. Mě osobně nejvíc zaujala postava malomocného krále. Ačkoliv vlastně nikdo do poslední chvíle nevěděl, jak přesně vypadá, vyzařovalo z něj něco zvláštního, zajímavého.. Samozřejmě i Eva Green byla skvělá a ty její oči.. Ty jsou uhrančivé! Ale takhle bych mohla chválit i dál, protože se zde objevila spousta skvostných herců (především Jeremy Irons a dokonce i Liamu Neesonovi se tentokrát podařilo mě zaujmout).. Co se týče děje, ten mě do sebe vtáhl a ani na chvíli jsem se nestihla nudit. Ale stejně mi tam něco chybělo, takže je to asi na ty slabší 4* :) ()

agentmiky

Velkofilm Ridleyho Scotta, který se mi zamlouval každým svým coulem. Film by měl podle mě mít daleko lepší hodnocení, než se zde udává. Byla to ve všech ohledech filmová lahůdka, která se opravdu v dnešní době jen tak nevídá. Jako historický film to bylo bez chybičky, samotná křížová výprava zde byla autenticky vyobrazena na jedničku s hvězdičkou. Scott si to pohlídal a vše vypadalo tak, jak to ve 12. století opravdu vypadalo. Herecké výkony taktéž na špici, Orlando Bloom zaválel a předvedl mistrovský výkon. Je pravda, že samotných bojů zde není moc, ale na konci jsem se pořádného a drsného boje přecejen dočkal. A hudba byla opět famózní, tak jako tomu je vždy u Ridleyho Scotta. Jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Za mě dávám 90 % ()

Adasin

Další film, který by si dle zdejší rozpolcenosti publika zasloužil označení "rozporuplný." Já sama se na jednu stranu někdy hodně nudila, jindy se zase královsky bavila při bitvách a vůbec jakékoliv akci - velkolepostí se Království nebeské dle mého klidně vyrovná Ben Hurovi z roku 1959 nebo Gladiátorovi, příběhově nebo postavami mě ale nezaujal ani zdaleka tolik jako zmíněné dva filmy. Podotýkám, že jsem viděla v televizi tu původní "kinoverzi" (kdyby dávali režisérskou, kvůli reklamám bych u televize zřejmě seděla aspoň do jedné do rána), tak možná, pokud se někdy k té režisérské dostanu, stejně jako někteří tady radikálně změním své hodnocení. Zatím tedy takto. 6/10 ()

verbst

Nechápu co všem vadí. A souhlasím s Tosimem: Orlando poprvé něco hraje (i když má pořád stejný výraz v obličeji). A že se někdo nudil? Jeho problém, asi nechápe filmy tohodle žánru. Všechno nádherně podkresluje hudba úžasného Harry Gregsona-Williamse. A navíc po dlouhé době souhlasím s Civalem. Berte tenhel film jako agitku za světový mír nebo ho berte za co chcete. Ale 20%? To už je moc. A komentáře, že by se filmu za 130 mil. nemělo dít tohleto viz "Tom Hardy"? S tím se děte zahrabat, všichni ()

Wysch

[Director's Cut] je o poznání celistvější a kompaktnější, což také znamená hvězdičku nahoru. Kompaktnější je totiž celý děj, který opravdu potřeboval tohle o pětačtyřicet minut delší rozšíření, byť by si zasloužil klidně ještě další hodinu. Protože i tak je kovářův vzestup příliš rychlý, ale markantní a důležitou změnou je linka se Sibylliným synem - tahle linka totiž vysvětluje mnohé, co v kinoverzi jaksi jen tak mimochodem proběhlo před divákovýma očima. Druhá projekce DC pak odhaluje mnohem a mnohem víc a je až překvapivé, s jakými detaily se Ridley Scott vytasil a jak dohromady film funguje. Není to totiž klasický historický velkofilm americké provenience, kde se máchá meči a sekerami, ale vlastně je to ukecané filozofické dílo s dvěma sympatickými bitvami a dvěma ještě sympatičtějšími šarvátkami. Práce s kamerou a scénou jsou neskutečné a nejlépe si to uvědomíte v úvodu, kdy vás film ještě nedokázal do sebe vtáhnout, scéna s pohřbem je učebnicovým příkladem filmové stylistiky, stejně tak scéna odjezdu Liama Neesona. Scenérie a barevné filtry pak v pouštních oblastech dovytváří poetické krásno, které načala zatažená a sněživá Francie; hudba jakoby mimoděk evokuje mnohé z Ridleyho filmů - od Gladiátora k Černému jestřábu. Herecké výkony jsou buď standardní, nebo překvapivě nadstandardní. Překvapuje totiž Orlando Bloom, který mi snad poprvé ukázal, že umí s tou svojí hezkou tvářičkou i hrát a vážná role mu skutečně sedla - strništěm zarostlý a mlčenlivý kovář, který se do Jeruzaléma vydal hledat spíš odpuštění (nejen) svých hříchů než sám sebe; Liam Neeson nedostal bohužel moc prostoru, byť mám pocit, že v DC je jeho charakter i z toho mála víc prokreslený; Jeremy Irons udržel vratkou laťku svého standardu a Eva Green nebo Edward Norton využili svého maxima - ona své krásy, on svého krásného hlasu. Skvěle působí vykreslení dobra a zla, kdy až na dvě výjimky nikdo není skutečně záporný a zase na dvě výjimky skutečně kladný charakter. Balian zabil kněze a hledá odpuštění a snaží se být tím, čím nakonec je; Tiberius nakonec prchne; Sibylla zbaběle zabije vlastního syna... atd. Saladin neváhá konat malé i velké zlo, přesto je stejně čestný, jako král jeruzalémský. Ten tvoří společně s Balianovou (mrtvou) ženou tu jedinou čistě kladnou dvojici, stejně jako Guy a Reynald jsou jedinými skutečně negativními postavami. || Celkem mě mrzí nízká hodnocení i od lidí, jejichž názor obvykle uznávám, protože kinoverze trpí postihem nevlídného studia a když se vám nelíbí kinoverze aspoň na čtyři hvězdičky, necháte si tu režisérskou ujít. A je to škoda. Všechno v tomhle atypickém historickém velkofilmu drží a funguje, byť se občas nepovede trefit historická fakta a byť se občas vytáhne klišé. Příběh díky lince se Sibylliným synem dostává skutečný rozměr a je propracovanější a Balianův vzestup také není tak rychlý [ačkoliv se mohlo naznačit, že Balian svůj Ibelin zušlechťoval déle než jeden den]. I přes svou víc jak tříhodinovou délkou je DC skutečnou perlou v žánru historických filmů a Ridley Scott vytvořil něco, na co by skutečně měl být pyšný. Ne neprávem je Kingdom of Heaven v mém žebříčku nejoblíbenějších filmů. () (menej) (viac)

mustafa

Naprsto uchvacující film. Vážně. Na tenhle snímek jsem se hodně těšil. I když se mi Gladiátor hodně nelíbil a byla to pěkná kravinka. Věřil jsem, že se Scott s tématikou obrany Jeruzaléma popere skvěle. Byla překonána všechna má očekávání. Jelikož jsem vcelku vychvaloval Alexandra - v porovnání (dá se toho porovnávat opravdu hodně, což jsem nečekal) vychází Království nebeské jako bezchybný film, nenašel jsem žádnou vadu na kráse. Bitvy, které jsou ve filmu zachyceny velmi syrovým způosobem, ale zároveň jsou celkem krátké, nenudí a hlavně nejsou příliš dokreslovány digitálními triky jsou tím nejlepším ve filmu. Dále bych vyzdvihl dialogy a hudbu, která je opravdu ohlušíjící a tak nádherné orchestrálky jsem opravdu dlouho neslyšel - naháněla mi husí kůži. Příběh je rovněž skvělý - dala by se snad jen vytknout příliš hrdinská promluva Baliana jeruzalémskému lidu. Co bych ještě mohl pochválit? Orlanda Blooma - konečně není ve filmu pouze na okrasu a HRAJE. Přijemné překonání sama sebe. Výkony vyhaslých hvězd (Ironse, Liama Neesona). Dále momont, kdy je zmasakrována Guyova armáda, aniž by ve filmu byla vidět scéna bitvy. Toto vše dělá z Království nebeského nezapomenutelný historický film.... ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze