Mucha

• Česko Moucha (viac)

Jekyl

Sugestivní sci-fi horor, který mě určitě nenechal klidným. Celé to působí neskutečně autenticky, z čehož až mrazí. I po těch letech si tenhle film stále drží špičkovou úroveň a to nejenom z hlediska triků. Herci v čele s Goldblumem se překonávali. Celá přeměna těla i duše je famozně podaná. Co se týče práce maskérů, tak ti zaslouží obrovské absolutorium. Vynikající práce. Pro fandy žánru určitě "povinná četba". "Be afraid, be very afraid." - "Help me, please, help me." ()

ajaxx

Nejnechutnější scény přeměny v hmyz jaké jsem kdy viděl. Maskéři opravdu odvedli skvělou práci a zaslouží si po právu ocenění, kterých se jim dostalo. 100% ()

Frank2

Za mě moc povedený film, který znám již od útlého věku. Jako dítě mě sice trochu děsil ale vždy mě moc bavil. I po letech se na něj rád podívám znovu, vždy tak cca po 2 letech. Jeff Goldblum ve filmu exceluje, jeho přerod z roztržitého asociálního vědce v monstrum je uvěřitelný a skvěle zahraný. John Getz zase skvěle zahrál slizouna, který se postupně ukáže nebýt tak špatný, stane se oporou a nakonec i zachráncem. Nebojím se film označit za nadčasový protože věřím, že se z něj již stala hororová klasika. ()

matous20063

Jediné co z tohoto filmu dělá horor jsou dialogy a extrémní nechutnost při které se vám chce blít. Film působí dojmem podprůměrného B Filmu. Jediné co se dá ocenit je Goldblumuv herecký výkon. A závěr? Jednomu X-menovi ustřelí Genna Davis hlavu po tom co se dozví že s ním čeká dítě. Ale co se děje potom, to zkrátka nevíme. Za mě velké zklamání 35% ()

Bogrant

Tento viac než štvrťstoročia starý horor so skvelým Goldblumom, ktorý sa dostal do nezávidenia hodnej situácie má všetko to, čo je potrebné na kvalitný film z tohto žánru. Má hustú atmosféru, originálny nápad a jeden nečakaný zvrat, ktorý z jeho druhej polovice robí strašidelné vydarené predstavenie. ()

nikhaj

Velmi slusny pocit na svoju dobu. Respekt. Aj ked mucha? dinosaurus poliaty kyselinou. Gore styl citit pravdepodobne preto ze tam je vsetko real a ziadne pocitacove triky. Moznoze aj hej ale tento oldschool je fakt stara skola :P ()

Feacher

V podstatě vše už tu bylo řečeno.. Výborně vymyšlené, zahrané, namaskované, zfilmované... Dobrá práce s příběhem, napětím, hudbou apod., ale je to prostě hnus... Opravdu něco odporného, co bych možná přirovnal ke znechucení po třeba Lidské stonožce, oproti které je ale tento film o mnoho kvalitnější... Ale proto, že takto hnusné to být mělo, tak musím zhodnotit, že se to opravdu povedlo, takže 5* ()

Colomba666

Na to, o jak "starý" film se jedná, bych se ho nezdráhala označit za jeden z nejvydařenějších hororových snímků všech dob. Postupná metamorfóza hlavní postavy je fascinující, jak z pohledu změny fyzické, tak mentální. ()

Mr.Jokker

Naprosto geniální a přitom příšerně odporný a smutný body horror. Skvělé herecké obsazení. Příběh jednoduchý ale strašně mocný díky tomu že jako divák vidíme kompletní transformaci z člověka na monstrum a konec hodně zabolí. Každý by měl alespoň jednou v životě tenhle film vidět. Tleskám ()

Unrealik

5 hvězdiček, protože si i po desítkách let aspoň útržkovitě na film vzpomínám. Někdy se na něj podívám znovu. Tak jsem se teď (8. 6. 2022) podíval na film znovu. Hodnocení si zaslouží, připadá mi, že nezestárl. ()

Stinger78

Dostal jsem chuť na nějakou hororovou klasiku a Moucha nezklamala ani po těch letech. On to horor vlastně ani dlouho nebyl, jednalo se o poměrné komorní záležitost několika postav, hororové grády to dostalo až po začátku transformace. Zlomená ruka u páky to načala a naprosto geniální masky to dokonaly. Na to, že je to takřka 40 let starý film, tak triky i masky dokonalé, atmosféra fajně mrazivá, prostě skvělý snímek. ()

Holly_Molly

Díky absenci prasáckýho devadesátkovýho CGI, maskám, hercům i specifickym nechuťárnám se na Mouchu pořád kouká skvěle, ale na rozdíl od Carpenterový Věci, postrádá jakkoliv dusnější nebo tíživější atmosféru a prvek znovukoukatelnosti...Další hororovej restík odškrtnut a ač to bylo svižný a nenudilo, zároveň ani extra nenadchlo. Zkrátka klasika, která už byla překonána :-) ()

Destoroyah

Najstrašidelnejšie/Najnepríjemnejšie Filmy Ktoré Som Videl: Fuj, ale inak geniálne. Veľmi podarený horor, hnusné, nechutné ale aj cez to sa mi to naozaj páčilo. Casting výborný, výkon Goldbluma bol jednoducho skvelý a premena na takzvanú muchu bola na tú dobu úžasná. Pár krát som sa fakt ľakol a zatváral oči ale film som si náramne užil. Film som videl už dávnejšie tak to neviem veľmi popisovať ale jedným slovom poviem že sa jedná naozaj o hororový zážitok. HODNOTENIE: 8/10 ()

Zu.Kr

Velice povedený horor s fantastickým Jeffem Goldblumem, který sám odtáhl film odehrávající se v podstatě mezi dvěma postavami a v jednom skladišti. Čekala jsem rozhodně míň, brakový námět si v mých představách ujížděl na hromadě kečupu a já samu sebe viděla jako smějícího se diváka bečkového hororu z osmdesátek a dopadala jsem jako krčící se divák, kterého smích rychle přešel. Dobrá práce se scénami, niceho tam není příliš, málo krve, málo slizu, málo hnisu ale zato hnusu, to tam bylo požehnané. Prostě když v roce 2023 musím říct FUJ na horor z roku 1986, tak to musí být masterpiece. Nehledě na to, že pojem mám špatnou plet posunul Goldblum na úplně jiný level. Dojem z filmu i fobie z tohoto vlezlého hmyzu určitě přetrvá. ()

Bohdy67

Jedna z klasik, která už dneska asi nezaujme, ale kdo to tenkrát viděl, pro toho to může být příjemná vzpomínka...Je fakt že na muší blitíčko sem zapoměl :D 65% ()

Damnsinead

Jeff Goldblum se pro tuhle roli snad narodil. Jako člověk sice hraje dost prkenně, ale jako moucha válí. Maskéři se vážně vyřádili .Problém je, že ta fujtajblová metamorfóza probíhá jaksi divně. Je patřičně nechutná, ale je dost těžké poznat, že to oslizlé monstrum je výsledkem proměny právě v mouchu. Stejně tak se mohl měnit na kus zkaženého masa.  A myslím, že s tím blitím kyseliny tvůrci překročili mez, kde se ze solidního hororu stala fraška, která se nedá brát vážně ani s rezervou. Škoda, námět byl vážně zajímavý. 60% ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)