Mucha

• Česko Moucha (viac)

penegal

Tohle byl jednu dobu jeden z můj nejoblíbenějších hororů. Parádní scéna je např. ta, kde je vidět opička obrácená "naruby". Jsem milovník zvířat nepleťte se (taky sem jedno) :-) ale tahle scéna mě vždy dostala. Jsou tu slušné efekty, dobré herecké výkony, fajn atmosféra a zamyšlení nad technologií a kam to všechno může vést. Pokud máte chuť na horor co Vám nezkazí náladu, pak tohle je to pravé. ()

Phillippus

Primerane nechutné, atmosféra naozaj hustá, aj tie masky dnes ešte presvedčia, hlavne v scéne, kde sa Brandmoucha definitívne zbaví ľudského mäsa. ()

JaySpartan

Oscarové masky, stabilné herecké výkony všetkých zúčastnených, brilantná réžia, podmanivá hudba. Miestami pomerne jednoduchý scenár vyniká vďaka skvelým nápadom a hlavne jedinečnému psychickému vývoju troch ústredných postáv. Z nich je najzaujímavejší, samozrejme duševný rozklad mladého vedca. Mimoriadne zaujímavé momenty nastávajú vo chvíli, keď stále sa meniaceho Setha navštevuje jeho láska a divák sa sám seba pýta ako ich stretnutie dopadne a ako sa zase vedec Goldblum zmenil a v najlepšom vidíme dotiahnutú filmovú chémiu krásky a zvieraťa. Esá ťahajú scenáristi(Cronenberg, Pogue) vo chvíli duševného výlevu muchy Brundle svojej milovanej v závere. Nechutná, napínavá aj dojemná. Takáto je hororová klasika, ktorá v mnohom určila trend pre celú dekádu. ()

pavont

Pokial mi nejaky film nedal spavat tak tento. Proste nema chybu. V danom zanri absolutna spicka od hercov po atmosferu a skvely aj po rokoch. Niektore efekty trosku zostarli ale strhavanie nechtov a utrhnuta sanka je proste nezabudnutelna. Milujem to. ()

Ladas6

Dle mého skromného názoru asi vůbec nejlepší sci-fi horor, který byl natočen. A to hlavně díky Goldblumovi, který snad strávil pár let života pozorováním života much. Vynikající herecký výkon, který je podporován skvělými maskami a hlavně výborně předloženou proměnou člověka v cosi opravdu odporného... Goldblum se zde zviditelnil a ukázal, že je to pan herec. Na druhou stranu to asi byl i poslední podobný výkon. Geena Davis mi tam nějak moc nesedla, ale vyloženě nevadila. Chcete-li se na tento film někdy podívat, neberte si k tomu jídlo, jelikož by se vám lehce mohlo stát, že byste vrhali stejně jako právě Goldblum (spíš už nějaké jeho zbytky) na konci filmu... ()

smely

Tak tenhle film jsem necelý viděl poprvé asi v osmi letech a to proto,že rodiče nebyli doma.Pak jsem ho viděl celý asi v desíti celej a řeknu vám ,že jsem byl pos*anej týden a možná i déle.Naposledy jsem ho viděl asi dva roky zpátky a měl jsem z toho stejnej pocit. ROVNÁ SE? Je to jeden z nehrůznějších,nejhnusnějších,přitom dramatických horrorů co jsem kdy viděl.Zapoměl jsem něco?Ano!Nejlepších horrorů co jsem kdy viděl a i když nechci! Chci to vidět zase!!! Moucha je kult a povinnost každého horrorového fanouška vidět. Jeff je opravdu neskutečnej a masky na tu dobu geniální ..uff,ani dnes večer kdybych to viděl..nechtělo by se mi na záchod a ještě k tomu po tmě. 5 hvězd a to bez debat !!! ()

Bodega_Bay

Můj první film shlédnutý na videu...Seděli jsme u zazobanýho strýce na koženkovém gauči asi v deseti lidech a čuměli na kazetu, kterou daboval jeden člověk. Dospělí ukusovali tyčinky, tvářili se světově a já zírala na mušáka vskutku nadživotní velikosti. Je to vlastně další z šíleností, co jsem viděla fakt malá. Nechápu, proč se máti dneska diví, že se bojím tmy. Bacha na mouchy, lidi. ()

Cor-Angar

Ikdyž jsem film poprvé viděl až 26 let od jeho vzniku, tak musím říct že pravděpodobně neztratil nic ze své působivosti. Aspoň na mě zapůsobil a to tak že hodně. Po celou dobu perfektně padnoucí atmosféra a Jeff Goldblum, ten mě potěší vždycky a tady byl opravdu výborný. Jeho přeměna ve vzhledu i v chování, to je vážně radost se dívat. Jeden z těch filmů, u kterých je označení ,nestárnoucí klasika, opravdu na místě. ()

Andy.222

Nápad je úchvatný, Goldblumův výkon nepopiratelný, ale přesto jak to nakousla Galadriel: je to příliš odporné, než aby se mi to opravdu líbilo. Nikdy jsem netoužil vidět to podruhé, ale pro fanouška scifi mohu jen doporučit. Nicméně jíst k tomu popcorn (nebo cokoli jiného) bych asi nedoporučil. Po tomhle přejde chuť k jídlu leckoho. ()

enzo_cz

Tady se naprosto nebojím použit termín "geniální záležitost". Jen těžko lze něco zásadního vytknout. Vlastně je tady jedna věc, a to ta, že jsem se na ten film díval jen dvakrát v životě. Navzdory opravdovému nadšení z filmařské preciznosti některé dosti reálné scény špatně snáším. ()

fratros

Když vezmu v potaz to, že stroj pracuje na atomární úrovni, tak jaktože spojil Jeffíka zrovna s mouchou a ne s ostatními mikroorganismy? Ale kdo by nechtěl počítač se kterým může zacházet jako s osobou? Film je samozřejmě o maskách, jejíž skutečné podoby by museli způsobit tolik bolesti, že by se zmutovaný doktor na konci ani nepohnul. Ale myšlenka je to praktická, logická a myslím, že by s tímto problémem měli budoucí vynálezci teleportačních zařízení počítat. ()

Suchic

,,Ty si neviděl Mouchu?,, konfrontovali mě jednoho krásného letního večera rodiče. Samozřejmě jsem se na to hned ten večer musel podívat! Co jsem viděl byl prostě dokonale natočený sci-fi romantický horor, který měl takový spád, že člověk skoro ani nedýchal. Bohužel, na tenhle film se už v životě nepodívám. A to ne z důvodu, že by to byla jednoduše stará blbost, ale z důvodu zobrazení kompletního rozkladu těla přímo před vašima očima a dalším prostě dost nechutným scénám. Tehdejší efekty a masky mě mnohdy děsí daleko víc než dnešní moderní příšerky. (Takový krásný příklad je třeba i Věc 1982) Masky a efekty na tu dobu úžasné (Oscar právem!) a v životě bych neřekl do Jeffa Goldbluma, že by něco mohl tak perfektně zahrát. ()

BlackVelvet

Tenhle film mohl dopadnout velmi spatne nebyt dobre rezie, hercu a maskeru, takze je jen dobre, ze celkovy vysledek je uzasny. Je to tedy hodne dlouho, co jsem film videla, nicmene si na nej velmi dobre pamatuji a vybavuji si nefalsovane pocity hnusu, litosti, odporu atd. ktere ve mne vyvolal. Nevim jak se jim povedlo neco, co mohlo vyznit fakt levne prevest do takove podoby, ze je z toho kultovni horror, ale rekla bych, ze to bude hodne sparvnym nacasovanim, tempem filmu, kdy postupny rozklad fakt hraje na nervy a hodne clovek strasi na uplne zakladni urovni. Ja jsem si u toho i pobrecela, zvlast u naruby telepodovaneho pejska, a jak tu jiz nekdo psal, tohle je z kategorie filmu ktere jsou na mne moc a znova je videt nemusim. Jednou stacilo. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)