Mucha

• Česko Moucha (viac)

Sadova302b50

Neskutečný zážitek, je to podmanivý horor s tehdy až nezvykle fungujícími efekty, schopným hereckým obsazením a kvalitní kamerou a režií, prostě vším. Na druhou stranu, film jsem viděla dvakrát v dlouhém časovém rozmezí a před dalším zhlédnutím to ohaduji také na pořádnou pauzu. Silné 4* a 84% ()

jericho001

Co k tomu dodat?jen to ze je to vynikajici suprovy nechutny a brutalni film.Jeff proste ta moucha je!jeden z nejlepsich hororu co jsem videl.jo a brundloucha byla husta ()

Ekdahl

Velmi slušná popkulturní záležitost - technicky samozřejmě už místy úsměvná, což ale jinak nejde, nicméně co vždy přetrvá, je kvalitní řemeslo, a to tu je. Je vidět, že to vzal do ruky dobrý režisér: je to dobře odvyprávěné, žádná vata, dobře to graduje. Logika trochu drhne, to je fakt (např. kde a jak si již přeměňující hlavní hrdina opatřuje žrádlo? v supermarketu asi těžko..), ale vychytané detaily uvíznou v paměti. Celkově to s přehledem dá čtyři hvězdy. ()

hevys

zřejmě nejlepší cronenbergův film, urcitě jeho nejvyrovnanější a také nejambicioznější dílo.skvělé masky a perfektní jeff goldblum. ()

nolitimere

Chcelo by to hodne veľkú plácačku aby sa dala ,, zabiť ,, tak obrovská-odporná mucha :D ... na svoju dobu určite výborný film a myslím si teda ak dožijem , že niekedy v budúcnosti sa dočkáme remaku. ()

orionn

Kedysi za komoušov som to videl na ORF. No "videl" je v tomto prípade silné slovo. Väčšinou som mal oči zažmúrené, keďže z tých nechutností mi bolo, ako malému sopliakovi, na grcanie. Nedávno som to videl opäť a môžem povedať, že stále mi to pripadalo nechutné a bolo mi ešte veru dlho potom divno od žalúdka. Ale tak to má asi pri takýchto filmoch byť. ()

J.Trinity

Postava Jeffa Goldbluma, měnící se v průběhu filmu z člověka v hmyz je něco neuvěřitelného. Zvlášť nechutná je nehtová scéna. ()

poola

Tenhle film mám v paměti od malička a stále se na něj dnes i po cca 20-25 letech bojím podívat. Prostě v duchu to pro mě je nejhdnusnější horor co jsem kdy viděl. Takže 5* ()

corwin78

Jeden z prvních hororu, co jsem kdy viděl, dodnes na mě zanechal hluboký dojem a i když se na něj podívám nyní, stále je tento film velmi silný. Podle mě nejlepší film Jeffa Goldbluma. Zkrátka Brundlemoucha je nezapomenutelná. ()

Duffman 97

Skvělý horor se skvělým Jeffem Glodblumen.Jeho přemněna v mouchu je zde znázorněna odporně ale geniálně.Tento film patří k mým nejoblíbenějším hororům.Takhle se má dělat remake. ()

BStone

Dnes už klasické dílko ze zlatého fondu hororů. Cronenberg s Goldblumem to slušně rozjíždí, Gena jim výborně sekunduje. I když spíše než na atmosréru se hraje na morbidnosti. Ty ale k žánru patří, prostě taková kvalitní, nadstandardní Brundlemoucha 70% ()

70s80s90s

Psycho nakladacka od Cronenberga ma v detstve riadno vystrasila. Pulzujuca a gradujuca atmosfera od zaciatku az do konca. Poctive masky a efekty 80ich rokov. ()

ciapok

David Cronenberg, Jeff Goldblum, Geena Davis, osemdesiate roky, klasický, poctivo budovaný príbeh, Howard Shore, Kafkova premena a plnokrvný triller... to je koktail, z ktorého sa točí hlava ()

dubur

Těsně po shlédnutí bych dal 3*. Pak se mi to rozleželo a udělil jsem 4*. Pak jsem se odhodlal, jako správný masochista, podívat se ještě jednou a nakonec sice trochu s dilematem, ale dávám 5*. Film má hloubku na vícero úrovních a komu přijde nudný či plochý, nezlobte se, ale umění dává prostor fantazii, a tady ji stačí zapojit jen lehce, aby jednoho napadaly důsledky experimentální vědy, důsledky odloučení smrtelně nemocného, důsledky lásky. V podstatě parafrázuji to, co již přede mnou v komentářích vyřkli jiní a já se tímto podepisuji. Ač je film místy vpravdě kentus hrubého zrna co se vizuálu týče, tak vlastně i to humusoidní je zde k pochvale, geniální práce herců a především maskérů, ale to bych opět omílal známá fakta. Přestože se na tento film asi mockrát ve svém životě znova nekouknu, přestože místy působí dost béčkově (ale tak osmdesátky, a přesto ta odvaha, bitch please), je to stále vysoká kvalita, akorát ne pro každého. ()

monika_cz

Úžasné...žádné super efekty a to o víc to mělo větší efekt...Jeff Goldblum jako vždy podává úžasný výkon...změna v mouchu je naprosto dokonalá, byť naprosto nechutná ()

Ulfursdottir

Ten film je fakt skvělá věc, o to nic. Ale nemůžu dát pět hvězdiček, protože jsem se u toho malém pozvracela. Film, který je takhle nechutný, se hodnotí špatně. Zvlášť takový, který je ve své podstatě mistrovské dílo. Mistrovské dílo, ze kterého se vám obrací žaludek. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)