Mucha

• Česko Moucha (viac)

HolyKeeper

Moucha byl jeden z prvních hororů, co jsem kdy viděl. Dobře si pamatuju, jak jsem v noci vypínal televizi po scénách začínající přeměny Setha na hmyz. Seth je klasický vědec tělem i duší, bydlí bez přátel v prapodivném bytě na odlehlém místě s jedinou touhou a životním snem - sestrojit teleport, který bude přenášet lidi z jednoho místa na druhé. Všechno neprobíhá tak idilicky, jak se na první pohled může zdát a tak po chvíli náš hlavní hrdina musí na vlastní kůži pocítit, jaké to je se proměnit v mouchu. Film má skvělou atmosféru a především část proměny je působivá a dost nechutná. Trochu mě mrzí, že film nemá ještě tak o deset minut víc a neukáže trochu víc život mimo byt vědce. Nutno podotknout, že obsazení Jeffa Goldbluma do hlavní role bylo vynikajícím rozhodnutím. Každý kdo si chce trochu znechutit jinak příjemný večer, měl by tomuto filmu dát rozhodně šanci. :) ()

Scaevola

Uvažuji nad tím, s jakým očekáváním přistupuje divák k této "klasické" záležitosti. Existuje někdo, kdo neví, o co se jedná? Existuje někdo, kdo si nepřečetl synopsi o bláhovém vědci a nebezpečném objevu a z názvu filmu si neodvodí zbytek? Existuje někdo, kdo neviděl simpsonovskou parodii? Pravděpodobně je to má vlastní chyba, leč vše zmíněné se slilo v pravdivý předpoklad, že budu sledovat pád nadějného génia a jeho pomalou transformaci. To mi bohužel nestačilo, ačkoli se J. Goldblum snaží a G. Davis nadějně přihrává. A připočtu-li k tomu můj odpor ke hmyzu všeho druhu (a lásku k pavoukům), ohromen jsem jednoduše nebyl. ()

Rust_Francis

Jeffa já mam prostě rád a vidět, jak se tenhle vysoký sympaťák mění v neskutečně hnusnou potvoru stálo za to. Klasika, která se musí vidět. Mě osobně do teleportu nikdo nedostane, radši se projdu. ()

petr.al

Cronenbergovo dílo se může i s výskytem ojedinělého nesouhlasného pobzukování směle zařadit do top filmů, které Vás mají za úkol trochu vyplašit. Kanadský milovník bizarností ve svém snímku předvedl jak se umě přelétává mezi vztahovou romancí a sci-fi nechutnem. Některé scény jsem viděl vlastně jen jednou, přesto si je velmi nerad vybavuji dodnes. I po letech Vás ,,Moucha" dokáže pěkně strávit, takže strávit s ní večer je fajn. 4,2*. P.S. Tři filozofické otázky. Spolknu-li mouchu při jízdě na kole, budu šlapat rychleji? Jak vychytal mouchy Jean-Luc Pikard, když se chtěl teleportovat na lodi Enterprise? Uspěli by čeští zákonodárci u voličů s hmyzí politikou? ()

Emperor1

Tenhle film mám moc rád a pouštím si jej docela často. Četl jsem povídku, ve které přeměna člověka v mouchu proběhla naráz. Film je naštěstí o přeměně postupné, člověk tak může se znechucením či zalíbením sledovat změny už tak divně (hmyzoidně) vyhlížejícího Goldbluma, a to nejen fyzické, ale i duševní. Hlavní roli tu hrají výborné masky a výsledný muší mutant je věrohodně odpudivý a odpudivě věrohodný. ()

Kybela

Napínavé? Ano. A dál? Nechutné. A nechutné. A ještě je potřeba zmínit, že je to nechutné. Jasně, rok 86, ale proč musí všechny příšery ve filmech být slizké? Copak moucha je slizká? Nebo nádorovitá? A nakonec, po tom všem... to musí být vážně láska jako hrom, když tam ona brečí a odmítá zastřelit tu ohavnost, co se právě pokusila sníst jejího ex a z ní udělat stejnej humus jako je on sám. Pořád jsem čekala, jestli začne kromě cukrovinek jíst taky exkrementy... prostě blbost. ()

Fjera

Ze závěru filmu opravdu mrazí. Hodně. První dvě třetiny byly sice trochu nuda, ale závěrečná půlhodina to kompletně vynahradila. Oscar za nejlepší masky šel bez pochyb do těch nejlepších rukou. ()

Willynka

Zub času samozřejmě nahlodal i tuto klasiku, ale žádný novodobý rádoby horor ve mně nevzbudil stejnou měrou tuto kombinaci hnusu a lítosti. A to vlastně moucha ani horor není. Must see záležitost. ()

buchannon

Není to mezi horory úplná špička, ale jen těsně. Své kvality určitě má. Je celkem zajímavé sledovat, jak se Seth Brundle pomalu mění v Brundlouchu (odpornou sobeckou zrůdu). A nikdy nezapomenu na ten konec s puškou. Jak se asi Brundloucha musela cítit? ()

Kontryhelka

Viděno před mnoha a mnoha lety. Tenkrát pro mně bomba.Byla jsem jak u vytržení, jak je všechno tohle možné. Film dobrej, triky perfektní, Jeff jako moucha odpornej. Maskéři odvedli vynikající práci,stejně jako pan režisér. ()

Pan.Antonin

Moucha se mi velmi těžko hodnotí. Námět i scénář byly na vysoké úrovni, hlavní duo herců odvedlo super práci, ale moje oči a můj žaludek proti některým částem filmu mocně protestovaly. Nakonec hodím tři hvězdy a myslím, že je to tak akorát. Menší počet hvězd by neodpovídal kvalitě snímku, větší počet zase faktu, že jsem měl docela problém jej dokoukat do konce. ()

Peter.Coney

Líp zpracovaný masky jsem neviděl. Film dokáže být nudný, ale to mravenčení pod kůží je všude přítomno a jelikož jsem nesnášel hmyz už předtím, teď mám chuť napsat Muskovi, že budu rád jako testovací subjekt na Mars bez jakýchkoliv zajištění a s vědomím že to bude smrt, hlavně od toho hmyzu být co nejdál. ()

Dvojirakri

Jak jsem jen mohl zapomenout ohodnotit a zrecenzovat něco tak nechutného, jako je Moucha..? Co si budeme, ty masky, tedy, spíše TA maska je vskutku bravurní, celá proměna člověka v hmyz vypadá opravdu reálně, i herec v hlavní roli je myslím vybrán perfektně. Když si pak v jedné scéně vyndá jazyk, o hodnověrnosti toho co sledujeme nemůže být pochyb! Ale stejně, možná by to byl větší mazec, kdyby se snímek jmenoval Pavouk...! ()

Lilith03

Možná to je tím, že jsem fanda spíše novějších hororů, ale podle mě je to prostě ptákovina. Umím ocenit kvalitu, ale tohle je taková blemcanice. Hádám, že tohle bude jeden z hororů, ke kterým člověk musí mít vztah a defakto na tom vyrůstal, pak je to pro někoho nostalgie a filmová klasika. Já to tak nemám, takže asi proto mě to tak nezaujalo. ()

karnifex

Cronenberg a osmdesátá léta - to je téměř jistota dobré podívané. Snímek je opravdu vynikající: podmanivý vizuál a zároveň velmi sugestivní scény hnusu - kam se hrabe většina dnešních hororů! Všechno je tady tak nějak poctivě uděláno - film ze staré školy.. A k tomu ta nádherná parafráze na Čuangův sen o motýlu - i když tady je na místě použít spíš výraz "noční můra".. ()

Fill16

Vynikající horor, který předčil klasiku z 50.let. Výborné masky, výborný scénář – ale – jestli to měl být horor, tak proč jsem se nebál? Samozřejmě že tenhle film je klasika (co si budeme povídat) a jisté kvality má. Ale pro mě to nemělo takovou tu ,,vnitřní šťávu“ :-) ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)