eXistenZ

• Česko eXistenZ (viac)

Jedna z nejlepších programátorek počítačových her Allegra Geller testuje novou hru ve virtuální realitě. Na začátku je napadena fanatickým zabijákem, který používá podivnou organickou zbraň. S pomocí přítele Teda se jí podaří uniknout a ten s ní zůstává jako její ochránce. Přistroj, ve kterém je uložena jediná verze programu eXistenZ je poškozen a tak Allegra přesvědčuje Teda, aby si nechal zavést port přímo do svého vlastního těla a mohli tak pokračovat ve hře. Události směřují k rozhodujícímu souboji, ve kterém se dvojice dostává do podivného nebezpečí a již není schopna rozpoznat, kde je hranice mezi skutečností a virtuální realitou. (oficiálny text distribútora)

bombit

Věděli jste, že výkřik „Moje konzole!" má v různých částech světa různé významy? Zatímco v bohatší části světa je řeč o PS2, v rozvojových zemích se bavíme o záclonách. Tak strašně nesympatičtí jako hrdinové tohoto filmu nejsou ani staršinové z českých bolševických kriminálek! Jedna hvězdička za surrealistickou rozborku sborku. ()

virus5161

pecka, s trochou diethylamidu by to musela bejt ale jízda.... pět je z dnešního hlediska moc, tak čtyři, ale nerad. viděno před 16 lety. ()

isterion

Zamotaný dej netypického príbehu mi akosi nesadol. Na jednej strane sa profiluje ako sci-fi, no v ére organických konzol a zbraní sa jazdí na starých autách. ()

Bobby_Fisch

Trochu nadsazené, ale celkem zemité zobrazení světa hráčů. Myslím, že z některých "her" mají podobné sny na blití, nebo ne? Herecké výkony se mi vůbec nelíbily, bohužel ani hlavní role, spíš mě bavila ta myšlenka, že by mohlo k něčemu podobnému v budoucnosti dojít. Jakože virtualita nás plně zdeformuje... ()

burg odpad!

Technologie úchylné, jako celá rasa Yuuzhan Vongů, dialogy stupidní jako z Růžovky (po prostřelení hlavy jedné postavy "Bože! Vypadá to, že je mrtvý!"), nápad na scénář mi silně připomínal Lepší než Život z Červeného Trpaslíka, akorát tak tisíckrát překombinovanější... Ani se vlastně nedivím, že se jedná o největší Cronenbergův propadák.Prostě děsivý shit, takže tohle dílo fakt znova ne. A pokud jsou ostatní Cronenbergovic filmy takovéhle skvosty, do dalších fakt už nejdu. Na druhou stranu - J.J. Leigh je (resp. ve své době byla) fakt k nakousnutí ;) ()

MaxBodycount

Cronenbergov "dobový" update Videodromu je napriek svojej takmer televíznej identite vydareným príspevkom nielen k autorovej mimóznej kolekcii, ale aj k vlne realite sa rúhajúcich paranoidných filmov neskorých deväťdesiatok /Matrix, Dark City etc./ Neustála pochybnosť o skutočnosti videného odkazuje na tvorbu P.K.Dicka, videné je potom vintage Cronenberg so svojou záľubou v organicko-technologickom bizáre, v ktorom slušné obsadenie iba sekunduje. Záver možno neprekvapí, ale neubránim sa dojmu, že tentokrát šlo viac o tú cestu k nemu ... ()

Richard768

Stále som rozmýšľal, odkedy sú vlastne v tej hre, lebo to bolo už od začiatku akési divné, napr. tie bioporty.... Takže rozuzlenie v závere bolo celkom pochopiteľné. Tie herné vnorenia mi pripomínali sen vo sne. Za to tá tretia hviezdička, lebo inak to bolo dosť slabé: bezduché dialógy, dej o ničom. Napätie sa dosiahlo jedine zabíjaním, čo vôbec nie je originálne. ()

TylerD.

Pominu ty jeho obvyklé nechutnosti typu biologických slizo-krvavých kaší a análních děr doprostřed zad do kterých se připojuje pupeční šňůra - nevím, jestli se v tom vyžívá opravdu nebo jen proto aby měl nějaký "podpis" - a budu hodnotit jen film. Ten se mi moc líbil. I přesto jak je přímočarý. Párkrát jsem se neubránil srovnání s Matrixem - tohle bylo zábavnější. Teda ale že dám někdy Cronenbergovu filmu v hlavní roli s Jude Law čtyři hvězdy bych nečekal :) ()

Hollywood podle Cronenberga

Hollywood podle Cronenberga

07.02.2006

Intriky a výstřednosti všeho druhu v americkém filmovém průmyslu budou stěžejním tématem připravovaného tragikomického dramatu kanadského režiséra Davida Cronenberga (Dějiny násilí), MAPS TO THE… (viac)