Tanec kostlivcov

• Česko Tanec kostlivců (festivalový názov) (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný / Komédia
USA, 1929, 6 min

V tejto strašidelnej Silly Symphony na strašidelnú hudbu Edvarda Griega (v úprave Carla Stallinga) z cintorína vyjde živé kvarteto kostlivcov, ktorí sa chcú zabávať a pretancovať celú noc. V nápaditej animácii Uba Iwerksa sa používa veľa cintorínových gagov so zvieratami a kostlivcovým xylofónom. (Disney+)

kaylin

Krásně se tady ukazuje, že Walt Disney měl i na to, aby točil něco méně komerčního, něco méně podbízivého. Je tu patrný styl studia, ale přesto jsou zde momenty, které jsou skutečně hororové, ať už díky zvuku nebo díky obrazu anebo díky jejich splynutí. Krátké, zábavné a na svou dobu skvěle animované. ()

Aelita

Smích a nadhled je nejlepším prostředkem proti bolesti. ___ Dokonalé spojení hudby, pohybu a legrace tam, kde se spíše brečí - na hřbitově. ()

majo25

1. diel sisnyovskej série Silly Symphonies - škoda, že kraťas nemá žiadny príbeh, je postavený čisto len na hororových prvkoch, ktoré so sebou nesúvisia. Pohranie sa z kostlivcami a tiež súzvuk s hudbou boli asi na vtedajšiu hudbu niečo nové. 55% ()

eye candy

Jó jó mrtvoly.. chodily jako stvoly, té noci temné kdopak si to zodpoví :)) Ub Iwerks - tanec kostlivců aneb něco málo z necro dance flooru ()

rudeboy

Namiesto komentáru citát z Dejín Filmu od Patalasa: "Najslobodnejšie rozvinul Disney svoju fantáziu v raných „Silly Symphonies“ napríklad v snímke „Tanec kostlivcov“ („Skeleton Dance“, 1929). Na hudbu „Dance Macabre“ od Camilla Saint-Saénsa tancujú kostlivci v hodine duchov morbídny balet na dedinskom cintoríne. V týchto „Silly Symphonies“ ešte vôbec nebola sentimentalita, ktorá kazila neskoršie Disneyho filmy, vyznačovali sa suchou absurdnosťou nemých grotesiek, od ktorých sa Disney učil dramaturgiu gagov." ()

gjjm

Nevím proč, ale staré disneyovky nemám nijak zvlášť rád. Nesoulad, nebo spíš kombinace zároveň naivistické a vyumělkované kresby a primitivní, ale i vzhledem k době vzniku nezvládnutá, skoro epilepticky trhaná animace na mne působí docela skličujícím dojmem. Tohle navíc nemá ani děj, ani nějaký jednotící prvek či vtipnou myšlenku. Nějaká sova, nějaká černá kočka, nějaké lebky, infantilní poskakující kostlivci, kolový tanec, hraní si s hudebními nástroji. Atmosféra je přes kresbu, jejíž styl je mi velmi vzdálený, celkem zdařilá a některé pasáže jsou docela vtipné (xylofon) a konec připomínal téměř Happy Tree Friends, většina z nich je nejen špatně graficky ztvárněná (sova, z níž létá peří), ale především zoufale nevtipná a křečovitá. Hudba byla v některých momentech docela slušná, v jiných orchestriónovitá a hrozná - přitom původní Griegova skladba (jmenuje se Pochod trpaslíků) není nijak zvlášť špatná, jen v tomhle filmu je špatně použita. ()

PELC

U nás je znám tento film pod názvem Tanec kostlivců. Jedná se o první experiment ze série filmů SILLY SIMPHONIES! ()

Rozjimatel

[3,5*]     Pri mojich potulkách pravekom kresleného filmu som naďabil aj na toto sympatické dielko, v ktorom sa dozvieme, čo sa deje na takom cintoríne po odbití polnoci (čo iného, ako poriadna party, že?). Táto "hororová disneyovka" má štýlovú animáciu, výbornú hudbu (môj obľúbený skladateľ Edvard Hagerup Grieg) a takú skoro až burtonovskú atmosféru. ()

Rejže

To už je snad dvacet let, co jsme se u toho smály i bály s kamarádkou ve družině :-D přitom tradice sahá až do roku 1929!!! ()