Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

BONOBON

Costnerovo zlaté dítě. Po všech stránkách nádherný film a podle mého názoru zároveň jeden z mála, který si svůj velký oscarový triumf 100% zasloužil! ()

Shadow

Když jsem ten film viděla poprvé, byla jsem překvapená. Dnes se na něj zase ráda znovu podívám. Příběh muže hledající své pravé já. Procítěný, příjemný, ale přeci jen mám pocit, že by měl být kratší, protože místy je zdlouhavý. Přesto Costner se role hlavního hrdiny i režiséra zhostil dobře. Škoda jen, že totéž se už ale u následujících filmů nedá říct. ()

Alexis

Nehrdinský hrdina John Dunbar Kevina Costnera v pomalém a dnes již legendárním antiwesternu, vyprávějícím o krásné přírodě, o jedné kultuře a jedné genocidě. ()

Ywec

Krásný film. Pocta americkým indiánům, jejich způsobu života, nalezení smyslu existence. Zároveň však memento největší genocidě v historii lidstva. ()

Arakasi

Epickému příběhu dlouhému skoro 4 hodiny špatný konec docela sluší, místama pomalé tempo společně s hudbou vytváří pomníček americkým indiánům. Sice se ten pomníček potácí na kraji propasti kýče, ale občasným moralizováním se snaží udržet stabilitu. ()

vincbenet

Hezký, výpravný film. Mile mne překvapili indiánští herci, kteří byli opravdu perfektní. Scény americké krajiny jsou krasné. Stejně tak úchvatná je scéna s bizony. Je to určitě pěkný film a spousta lidí si ho zamiluje, já však nemůžu dát plný počet. Chvílemi jsem si už říkal, kdy bude konec.. ()

Nataniel

Mistrovské dílo. Kevin Costner , který se ujal režie , tak i hlavní role , vytvořil nevídaný film , který se zapsal do historie kinematografie. I přes tři hodiny dlouhý snímek, jsem se ani chvilku nenudil. Tanec s vlky patří mezi mála filmů , na které se můžu dívat stále dokola každý rok . K tomu výborná hudba Johna Barryho oceněná oscarem . Škoda jen, že i další Costnerovi filmy nemají takovou kvalitu, ale o to víc si tohoto filmu vážím. ()

sun.eagle

Neskutečný filmový zážitek. Kevin Costner si mě tímto filmem navždy získal. Nádherný příběh o pozvolném překonávání barier a postupné zbližování veterána občanské války s indiány. Indiáni narozdíl od mayovek jsou tady lidmi se svými emocemi, zvyklostmi, strachem z postupujících bledých tváří, a plní nejistoty z budoucnosti. Je opravdu zážitek sledovat to pomalé otukávání a překonávání počáteční vzájemné nejistoty, a pustupné zbližování až nakonec vznikne přátelství na život a na smrt. Divák je ohromen tou indiánskou charakterovou čistotou a schopností užívat si život takový jaky je. Sonda do života jednoho kmene který chtě nechtě kráčí vstříc nevyhnutelnému. Na druhe straně ve vás probudí vztek a bezmoc ta nadutost postupujících bílích, kteří indiány berou s předsudkem jako divochy které je potřeba vyhubit. Film zdobí nádherná krajina, tak nějak si předtavuju périe, a dokresluje ho vynikající hudba. Celý film je dokonalý a když už si myslíte že nic lepšího už nemuže přijít tak konec vás vyvede s omylu. Konec je vyvrcholení celeho příběhu a probudí ve vás vlnu emocí. Tohle je vybroušený klenot celé historie kinematografie, takový film vznikne jednou za 100 let, a možná ani to ne. ()

Ros_tik

Dokonalý film, dokonalé vše......film plný emocí a.......je to prostě dokonalý film. Kdybych mohl dát víc jak pět hvězd, tady je dám. ()

soud90

Parádní film s pořádným a silným příběhem. Sedm oskarů bylo uděleno právem. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Costnerem spolu s Robinem Hoodem. ()

Nickkk

Tak takhle to asi nějak opravdu vypadalo v USA za občanské války.Je to tak realistické, že si nedovedu představit jak tam stojí chlápek s kamerou a ostatní to jenom hrají a to se mi často nestává...Málo je takových filmů, které zanechají tak silný a nevšední dojem! ()

pepito25

Dielo, do ktorého Costner vložil svoju dušu a tým sa takpovediac „minul“. Je to príbeh vypovedaný v dlhých troch hodinách, kde ani minúta nevychádza nazmar, kde súlad hudby, exteriérov a kostýmov ide ruka v ruke s jemne vyprofilovanými postavami. Svet, ktorý sa pominul zachytený tesne pred tým, ako sa to stalo. ()

9HK

Nikdy to nezvádnu dokoukat celý...pokud se to zlepší v druhý polovině o 300 procent tak jsou mý tři hvězdy málo....pokud ne...tak moc... ()

dadiak22

Krásny film. Síce dosť dlhý a miestami dosť nudný ale film s krásnou myšlienkou. Keď sa k tomu pridá Kevin Costner tak ide o veľký filmový zážitok. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)