Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

shakeXL

Úžas - to je to pravé slovo protože tento film je úžasný. Je mnoho vynikajících pětihvězdičkových filmů ale právě slovem úžasný můžete pojmenovat jen pár. (tanec s vlky, vykoupení z v. sch. apod.) ()

rhodos

Comeback westernové tematiky a pro mne vrcholné režijní dílo Kevina Costnera, které se už později bohužel neopakovalo. Toto dílko ač tři hodiny dlouhé vůbec nenudí, ba právě naopak. Jedním slovem je tento film po všech stránkách dokonalý. A můžete jej vidět stále dokola. ()

T1491625

Zvládla jsem to do konce až na druhý pokus a zpětně mi připadá záhadné, jak se to vlastně povedlo. Jeden z do očí nejvíce bijících problémů je nechutná míra předvídatelnosti/klišé. Takže nejen že je to nesnesitelně dlouhé, ale pokud zapojíte několik málo mozkových buněk i přesně víte, co se během celého filmu stane. Film obsahuje jednu dobrou postavu, tj. Kopajícího Ptáka, který mi sledování usnadňoval. Kevin Costner není moc dobrý herec, jeho postava je trapná, nudná, hloupá, což je všechno dost zlé, vzhledem k tomu, že je velká část filmu one man show. Hudba je úsměvná. Ten vlk je nádhernej. ()

Zumi

Veľkolepý film s príbehom z americkej histórie je v podstate na jednej strane o ľudskom nepochopení, nenávisti ,odmietaní a na strane druhej o priblížení sa človeka k človeku, bez ohľadu na farbu pleti, prerastajúcom do vzájomného pochopenia, hlbokého priateľstva, lásky. Úžasná hudba ako bonus. ()

Muad

Krásný film, který sice možná trochu generalizuje přístup bělochů k Indánům a naopak, ale nezapře poselství o tom, že v první řadě by mělo jít mezi lidmi o porozumění, ne o násilí, nebo pohrdání. Tento film si rozhodně plné hodnocení zaslouží a to především díky výborné kameře, režii i hereckým výkonům. Boužel chápu, že pro dnešní mladší obecenstvo tento film není moc stravitelný, protože v něm každou druhou scénu něco nevybuchuje. Pro ty ostatní, naštěstí je to většina, je to opravdový filmový zážitek. ()

honyy

Na komentář k tomuhle filmy má podíl jedině Kevin Costner, můj oblíbenec, o kterým je celý film. Film o poručíkovi, který žije na západní hranici, spřátelí si psa (spíš to byl vlk) a indiány (nevím přímo kmen) , který mu nejdřív kradou koně. S příchodem bizonu řekne indiánům o jejich přítomnosti a stanou se z nich přátelé, nakonec se chce oženit. Vstoupí do toho vojáci, kteří ho berou za zrádce. Indiáni ho vysvobodí a on uteče se svojí milou rudou pannou. Film o životě indiánu a jejich smyslu života. Krásně zpracovaný film, který i v dnešní době vůbec neomrzí a nenechá mě nikdy chladným. Tenhle film lze hodnotit jen kladně, podle mého nemá žádné zápory. ()

Kubi

Hudba se mnou dělala, dělá a bude dělat divy. A pokud dáte vynikající hudbu k vynikajícímu filmu, vznike z toho něco, co se slovy nedá popsat. A tenhle film je přesně ten případ. ()

Danny71

Kevin Costner ve své životní roli! Nedostižné obsazení, hudba, střih, režie a mnoho a mnoho dalších superlativ. Ze zásady nepoužívám desítku, protože nikdy nevím, co mě ještě může překvapit. Zde však jsem nucen udělat výjimku. Prožíval jsem tento film, jako bych byl uvnitř děje, nenáviděl i miloval. Všechny možné city jsem si prožil, ačkoli jsem se díval podruhé, potřetí, popáté... Tanec s vlky se poprávu může řadit do zlatého fondu světové kinematografie. Vřele doporučuji každému, kdo jej snad neviděl (a věřím, že takových je opravdu málo, neboť filmový fajnšmekr toto dílo prostě musí znát, resp. mít ve své filmotéce). Kevine, díky, zařídil jsi mi pocit, e americká filmová tvorba ještě není na odpis!!! ()

Drslw

Myslím si, že nielen pre mňa, ale asi aj pre celosvetovú kinematografiu znamenal tento film definitívny koniec predstáv Indiánov á la Winnetoua a začiatok predstáv Indiánov ako Indiánov. Nádherné predstavenie, obraz, príbeh, postavy, všetko...! Akurát sa vtedy zdalo, že od tohoto filmu už môže ísť Kevin Costner iba hore...;) ()

Udet

..nevím vlastně jak začít, po tomhle filmu jsem byl tak plný dojmů a emocí jako málokdy.. ..ůžasně podaný příběh o hledání a nalezení sebe sama.. ..osamělý voják který na bojišti hledal smrt jako prostředek k vysvobození a poté v převelení do liduprázdné končiny klid a zapomnění se v nekonečných zelených pláních prérie setkává s indiány kmene Siouxů. Ti se k němu jako k bílému vetřelci sice zpočátku staví krajně nepřátelsky ale ponenáhlu zde nastupuje snaha o dorozumnění. Přestože jsou obě strany o smýšlení k tomu druhému ovlivněny předsudky tak se díky postupnému poznávání jeden druhého stávají bližšími. Díky tomuhle poselství že i z lidí kteří díky předsudkům jsou si vlastně ůhlavními nepřáteli se díky poznání mohou stát ti nejlepší přátelé má film nesmírně silný náboj. ..díky za něj.. ()

Mountain

Jedinečný kousek z herecko-režisérské dílny Kevina Costnera - nádherně lidský příběh zasazený do nádherné krajiny, ale smutné a těžké doby. Určitě není náhoda, že tenhle poetický příběh plný "indiánské" romantiky, ale i drsné reality, posbíral tolik ocenění... Prostě film, u kterého mi (naprosto výjimečně) nevadila ani jeho dlouhá stopáž. ()

DEAR303

tenhle film je jeden z mých nejoblíbenějších ... můžu ho vidět dokola a dokola a pokaždé mi běhá mráz po zádech.. Kevin Costner v plné formě , film tak nadupaný emocemi že snad nemůže existovat člověk kterému by se nelíbil ... *****/***** ()

Nag0

Veľkolepý epos. Pri skoro 4 hodinovom director's cut-e som mal síce problém udržať ten tok výpovednej hodnoty na uzde, no moje pocity po zhliadnutí hovoria sami za seba. Cesta muža bojujúceho za niekoho politické ciele či bohatstvo, k mužovi bojujúcemu za ľudí, ktorých miluje. Iste, niekde medzi tým sa našiel aj ten vysnívaný pokoj a harmónia, no miesto a doba do ktorej bol snímok zasadený, nebola práve skúpa na násilie. Každopádne, toto je jeden zo snímkov, ktorý vás nechá zamyslieť sa nad pravými hodnotami v živote, ukáže vám chyby ktorých sa moderné ľudstvo dopúšťa dodnes, a ktoré ho budú stáť až príliš veľa obávam sa, ale odbočil som. Krásny príbeh, krásne scenérie, výborní herci a budem sa opakovať ale, veľkolepý epos. ()

Macamica

Moje srdeční záležitost, ale až na druhý pokus. Poprvé "jsem byla moc mladá" a film mi přišel zbytečně dlouhý. Teď už tu délku chápu... Krásný příběh, velmi dobře zvolená hudba, krásné exteriéry... Opravdu výbornýCostnerův režisérský i herecký počin. ()

TeachMe

Dokonalý film, o němž tu snad vše bylo již řečeno... Kevin Costner následně přišel asi o mozek, protože vše, co dále natočil, už samozřejmě nemohlo takové laťky dosáhnout, ale bohužel nedosahovalo ani laťky s nápisem "průměrný". Nebo se tento herec a režisér v jedné osobě narodil právě proto, aby natočil tenhle jedinečný snímek plný bolesti, těžkosti břemene a přitom něžného humoru, velkolepých scén, lásky, která má možnost růstu v tak dlouhé stopáži filmu - a tím splnil své poslání na téhle planetě. Herci prostor skvěle využívají a tak hluboká, osobní zpověď za hříchy, které si americká historie nese, rozbolaví snad každého diváka... Myslím, že je jen málo filmů s podobnou tématikou, které by Vás tak rozsekaly na cucky. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)