Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

cab

(Kevin Costner) jako John Dunbar stvoril nejlepsi hollywoodsky opus o nestastnem osudu severoamerickych indianu. Od scenare pres hudbu, herecke vykony, kostymy (ukazkovy indiani) az k rezii jsme svedky neceho vyjimecneho, kteremu se neda skoro nic vytknout. Jen delka tri hodin je i na takovy majstrstych dost. 95% ()

lonewolf

Co dodat? Snad jen zopakovat co už padlo: pro mě je tento film nádherným dojímavým znovuzkříšením tohoto žánru. Omlouvám se, že konstatuji to, co už tady padlo, ale nenalézám trefnější slova. ()

Sgt.Pepper

Velkolepé dílo Kevina Costnera..krásný lidský příběh kvalitně zrežírovaný, skvěle zahraný a vykreslen přenádhernou hudbou Johna Barryho..mnoho fascinujících scén udržují stále divákovu pozornost, aby se nakonec podivil, že u filmu seděl 3 (nebo také 4) hodiny..John Dunbar je v mých očích nejosobitější postavou filmového westernu..osud koně Cisca a vlka Two socks, ale především volání ze skály Wind in his hair na Dances with Wolves mi rvalo srdce..jediné slovo, které by to dokázalo popsat, je HARMONIE..I had never really known who John Dunbar was. Perhaps because the name itself had no meaning. But as I heard my Sioux name being called over and over, I knew for the first time who I really was.. ()

Revolver

Co tomuhle filmu vytknout? Nenapadá mě absolutně nic. Nádherná výprava, překrásná hudba, skvělá kamera, kvalitní herecké výkony.......Ale především Costnerova dokonalá režie. Při pohledu na jeho další filmy nechápu jak mohl natočit něco jako je tohle. ()

wosho

Silný film plný lidskosti v té nejčistější podobě (další pokus s Postmanem nedopadl už tak dobře). Filmu snad lze vytknout příliš dlouhou stopáž. A to jsem ještě díky bohu neviděl ty speciální verze. Kdyby filmu ubral takovou půlhodinku, nebylo by to naškodu. Přesto film nenudí jak by se mohlo zdát, ale jsou v něm zcela zbytečné scény co děj nikam nerozvádí, pouze tlumí. Přesto se Costnerovi podařil malý zázrak a natočil jeden z nejsilnějších westernů a filmů vůbec, se spoustou silných míst (pro mě je to Dunbarova eskorta pryč u pevnosti- těch 10-15minut je prostě strašlivě smutných). ()

Saboter

Kevin Costner předvedl že umí. Režíroval snímek, který mě bral pořád víc a víc. Čím déle jsem na to koukal, tím víc jsem si pomalu začínal myslet, že patřím taky mezi indiány. A Tančí s Vlky dokonale zahrál hlavní roli jen tak dál. ()

ruhebitte2010

Jeden z nejkrásnějších filmů a to po všech stránkách. Když si vzpomenu na tento film nebo na film Misie vždycky se musím zeptat zda by nebylo indiánům bez nás lepé? Bylo a nejen jim. ()

thorewi

Kevina Costnera moc nemusím, právě proto ale dávám nejvyšší hodnocení, neboť tady se mi opravdu líbil. Zasloužených 7 oskarů a režíjní prvotina zvládnutá na jedničku. ()

Pretender

Director's cut. - "I had never really known who John Dunbar was. Perhaps because the name itself had no meaning. But as I heard my Sioux name being called over and over, I knew for the first time who I really was." ()

Ripley

Má srdeční záležitost již od prvniho vydání na VHS.Dle mého nejlepší western s indiánskou tématikou a jeden z nejkrásnějších filmů vůbec.Zaslouženě zaujímá vedoucí pozici v mé Top 10 nejoblíbenějších filmů.Viděna i verze "Director's cut". ()

Petr.Kocfeld

Vynikajici westernovy film.Davam 95 procent.Kevin Costner je zde vyborny.Tento snimek je drzitelem 7 Oscaru.Rezie i herecky vykon Costnera vyborny.5 hvezd si urcite tento film zaslouzi...Film ke kteremu se rad vracim a videl ho jako dite.Tento film pobavi i potesi i po letech.I indiani zde hraji a vypadaji velmi dobre. ()

Ještěřák

Je spousta důvodů, proč mám DANCES WITH WOLVES ve své osobní TOP 10. Předně jde o film s nejlepším rozkreslením toho dobrého v indiánech, s jakým jsem se kdy setkal. Ano, celý film je rozhodně takový černobílý, ale snímku to jednoznačně prospívá. Fakt nevím, jaké větší znechucení z interakce rudoši vs. takzvaný civilizovaný lid bych mohl kdy v nějakém filmu pocítit - leda že by mě někde nechali vlítnout na plátno. ___ Scéna, kdy Costner s klackem z ohně "tančí z vlky", je geniální. Dialogy mezi indiány o "bílém muži, v němž je něco kouzelného" taktéž. No a o konci, kdy Ten Bears stojí na skále a řve a řve a řve, ani nemluvě. Sice tedy záležitost nejmíň na 3 a 1/2 hodiny, ale zároveň tak vysoce lidská, že jsem nepronudil ani vteřinku, protože kde většina filmů končí, vlci teprve začínají kousat - 10/10. ()

Ondis

Opravdu úžasný příběh. Costner, který se jako americký voják spřátelí s jedním indiánským kmenem a najde si zde svoji lásku. Nakonec je štván svými vojáky, protože nedokáží pochopit, že se dal k indiánům. Mimo jiné skvěle zvládlá režie, úžasná příroda, dojemné scény se zvířaty=5*. ()

Haymar

Mějte mě za filmového analfabeta či za debila (jak je libo) ale mě 3-hodinové komorní drama o muži, který "tančí s vlky" prostě k smrti nudilo... Těch 7 oskarů je mi záhadou a osobně toto považuji za jeden z největších omylů v dějinách filmové akademie ()

Prochy38

Netradiční western, který svými skoro čtyřmi hodinami prostě neuspí! K. Costner jako začínající režisér, za což jedině klobouk dolů, i ve své životní roli, asi:). 90% ()

shimpy(CZ)

I přes šíleně dlouhou stopáž (4 hodinová verze) se film nevlekl a svižně ubíhal. Dostalo mě pár momentů, které hrají na city, ale kupodivu na konci to se mnou skoro nehlo. Možná to bylo tím, jak jsem byl unaven z těch 4 hodin v jedné poloze. Ale jedná se o skvělou práci a vyzdvihuji především hudbu. ()

kobe6

Pro mě nečekaně příjemny film. Charaktery postav a vztahy mezi nimi prakticky udělaly celý film. Těžko uvěřit, že někdo dokáže natočit své životní dílo hned napoprvé. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)