Tí druhí

• Česko Ti druzí (viac)

Je konec druhé světové války a Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká v Jersey na manželův návrat z bojů. Děti trpí alergií na sluneční světlo - jejich rozlehlý dům je proto celý potemnělý a v jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího... Alejandro Amenábar, režisér španělsko - chilského původu, jehož celosvětově úspěšný snímek Otevři oči (Abre los ojos) s Penelope Cruzovou z roku 1997 se dočkal americké coververze pod názvem Vanilla Sky, dokončil snímek Ti druzí už v angličtině a v americko-francouzsko-španělské koprodukci. Film s Nicol Kidmanovou v hlavní roli se prvních osm týdnů udržel v první pětce US BOX OFFICE a jen v USA vydělal přes 96 miliónů dolarů. (oficiálny text distribútora)

JohnMiller

Prekvapivo strašidelný horor. Od Nicole Kidman som to nečakal. Film som videl v období keď som hltal slashery a inú odnož gore hororov . Snímka bez krvi bez efektov , ale z riadnou dávkou atmosféry. Páčilo sa mi to a možno by som si to zopakoval. ()

gegina31

To je přesně ten typ hororu, který mám ráda. Celý film jsem napnutá a potentěná strachy a ani tam nikdo nikomu nemusí řezat nohy, ruce a kdovíjaké ještě orgány. Je málo takových hororů. Dnešní tvůrci neumí natočit horor bez toho, aniž by tam vylili hektolitry krve. Tady nebyla jediná kapka a bála jsem se víc, než u nějakýho trapnýho texaskýho masakru. ()

Skip

Velmi dobré herecké výkony, chvílemi dost hutná atmosféra a jako třešnička na dortu velmi zajímavá a nečekaná pointa. ()

kajas

Děti, které nemůžou na světlo? Tak to bude opravdu temný počin. A taky byl, napětí se dalo krájet, konec se také nadmíru vydařil. Výborný horor, ale "Šestý smysl" nepřekonal. ()

Aleee89

Tohle mi nepřipadá jako horor, moc jsem se u toho nebála. Vyvolává spíše tísnivou atmosféru než strach. Je to film s bravurní Nicole Kidman, s dobrým dějem, je takový nadprůměrný, takže dobrý, člověka udrží u dívání a nenudí. ()

Eldrick

Příliš zdlouhavé, málo napětí, ohraná pointa a hlavně: bát se nebudete. Inspirace od SHINING. Netrpělivé povahy by u toho nemusely vydržet. ()

Reesam

Film tvoří atmosféra, hudba a herci, a v tomhle filmu jelo vše na 100%! Nápad se světlem svíček dodal filmu tajuplnost, trochu té hrůzy a očekávání, že na nás každou chvíli něco vyskočí. Hudba, která doplňovala film a dostala ho na úplnou špici, byla tajemná a dechberoucí a výkon Kidman, která byla naprosto přesvědčivá a do role sedla, byl jako třešničkou na dortu. K tomu všemu úžasný příběh, který nás do úplného konce nechal si myslet úplně něco jiného, než byla pravda. Prostě zážitek. Tenhle snímek dokazuje, že výborný film nemusí být založen jen na efektech a počítačových programech, stačí znát tajemství výborné režie a máte to v kapse. ()

jezurka42

Tady žádní druzí nejsou! Byla jsem vyděšena, překvapena a unešena. Já naprostá nežroutka hororů jsem z tohoto snímku byla úplně mimo. Klepala jsem se na celém těle a husinu jsem měla až na zadku...přitom tam neukápla jediná kapka krve, nikdo nešel na někoho sekerou, aby ho pak rozsekal (nebudu do toho počítat brokovnici na obranu). Byla to čistá psychologie, bez krve a efektů. A přesto, nahánělo to neuvěřitelnou hrůzu. ()

GILLWANDER

Tí druhí alebo kto je v skutočnosti mŕtvy si zistíme samy až pri konci, kde sa všetko pekne pomaly vyhrotí. Neistý štart, miestami znesiteľná nuda, ktorú sem tam strieda bezúčelový krik, Nicole Kidman záhadná a zvláštna, nevieme o nej veľa, vieme, že je chorobne starostlivá a čaká na manžela, ktorý (ne)príde. Dom kde tí druhí prebývajú je buď ich alebo (ne)mŕtvych, je starý a má mrazivú históriu, je to miesto posmrtného života. Zoznamuje me sa s Victorom, ktorý zatiaľ nemá podobu no rýchlo si začneme myslieť, že je parazit, no ironicky ním nie je. Veľa toho nevieme, členíme si kúsky vopred rozbitej vázy, ktorú napokon zlepíme dobre, no pri konci to je ešte len zlepenec neistých myšlienok a ukvapených záverov. Atmosféra mierne bledá a nefarebná, popri zatiahnutých závesoch a lampášoch, v ktorých slabo prebýva oheň, sa atmosféra vyšplhá na zimomriavkami naskákanu bez krvi zloženú pasáž, ktorú strieda o level lepšia. Až prídeme k záveru, ktorý nebude potrebovať závesy ani lampáše, len čisté denné svetlo, ktoré rozhodne o všetkom. Že má Boh s nami ďalšie úmysly alebo sme po smrti uviazli na mŕtvom bode medzi svetom živých a mŕtvych. Miesto, ktoré nie je reálne ale tak tiež nie je nereálné. Sme prekliatí alebo sme dostali ďalšiu šancu, i keď neporovnateľnú so živým životom odčiniť v skutočnom živote neodčiniteľné a smerovať iným smerom ako predtým. Čaká to len tých čo v živote vykonali veci, za ktoré by boli potrestaní vyhnanstvom a večným zatratením? A takto dostali len príležitosť zmeniť svoj osud? Svoju cestu a nasmerovať ju lepším smerom. Bude vlastne ozajstný koniec večnosti? To ja neviem, určite (smiech), no film The Others má bližšie spojitosti s oným životom, možno nie na druhej strane, ktorú si myslíme, že po smrti navštívime. The Others, či Sci-fi, ktoré nie je fantáziou zas tak linčovaný, je stredne reálny, miestami až veľmi reálny, žiaden scare face, z ktorého tečie krv, ani tri končatiny alebo dve modré hlavy len poctivá ducharčina, ktorá má reálne rysi a začína sa podobať na dnešné prípady obývania živých s mŕtvymi. Pre mňa osobne delikatesa v žánri horor, veľmi blízky námet s reálnymi prvkami a vieruhodným posolstvom, ktoré je prinesené až k bránam života. Výsledok je obrovský, nejasný no prijateľný. Viac som od filmu neočakával. Druhá projekcia už len potvrdí svoj celkový potenciál a ja mu dám za to maximálne hodnotenie. Zatiaľ 85% ()

sofiapetra

Díky nadšeným komentářům jsem se tedy také podívala - a i když dávám čtyři hvězdy, neb tak nějak tuším, že je to asi jeden z lepších kousků (nemám srovnání - horory opravdu nevyhledávám), můj šálek whisky to nebyl. Nebavilo mě to sledovat a dokonce jsem se ani nebála, což by mělo být u tohoto žánru patrně žádoucí. ()

maverick10

K natoceni dobreho hororu, jak je vidno, neni treba, aby krev strikala az na strop, krasne hrdinky nekrici az divakovi trha usni bubinky. Konecna zapletka je tedy opravdu hodne shodna se Shyamalanovym "The sixth sence". Nicole Kidman je bozska, bez ni si to nedovedu predstavit. Krasny a inteligentni horor. 90% ()

SonG

Mrazivý film. Můj zážitek jen podtrhuje výborná pointa, a i když je celkem průhledná už v průběhu filmu, stejně jsem byl ke konci velmi spokojen. ()

Fíla

Při nejmenším fascinující příběh matky, dvou ratolestí, otce a služebnictva složeného ze tří lidí. Fascinující byla i Nicole Kidman, která mě nadchla. Vynikající netradiční lahůdka. 8,5/10 ()

ilemas

Velmi trapná duchařina bez napětí, ukecaná, nudná, ale s krásnou Nicole Kidman, která celý film táhne. Názorná ukázka, jak film dělá z diváka idiota. ()

HappySmile

Naprosto skvělý thriller, velmi napínavý. Nicole Kidman odvedla opravdu skvělý herecký výkon, vlastně ona sama jako ustrašená matka tvořila s pomocí dramatické hudby tu velmi tíživou až hororovou atmosféru. Film skvěle utáhla, nezaznamenala jsem tam ani jedinou nudnou scénu, pořád jsem byla v napětí. Pointa byla opravdu nečekaná. (SPOILER) Přřirovnala bych to k Šestému smyslu. ()

Meridius

Ze začátku dost pomalý, nezajímavý...postupně to ale nabírá tempo a ke konci už je to celkem fajn. Viděl jsem to s nepříliš povedenym dabingem, věřim, že v originále to může bejt mnohem lepší. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (viac)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (viac)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)