Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

blondboss

Stallone je opäť v akcii a tentokrát sa ho snaží okašľať americká vláda v útrobách tajomnej džungle. Opäť skvelá dávka akcie, vzrušujúci hudobný sprievod a zaujímavá dejová linka. Škoda len toho vizuálu a samotných akčných scén, ktoré neboli až tak premakané, ako tomu bolo v prvom dieli. Inak ale je toto akčná klasika, ktorú musí každý vidieť. 70 % ()

Mikecat

Rambo vyslaný vlastným velením na istú smrť vo vietname. Spoločníčku mu robí krásna mladá miešanka. Rambo okrem svojho povestného noža či skôr mačety, ktorým blíska v noci vo svete mesiaca na celý vietnam, lebo ho musí držať  ako fakľu pribudne aj kúzelný luk s protilietadlovými výbušnými šípmi. Ako inak ho zajmú, potom sa mu podarí oslobodiť a prenasleduje ho celá vietnamská armáda spolu s ruskou a vrtulníkkom. Až na tie nezmyslené výbuchy celkom fajn akčák. ()

Salus

Akční spektákl. Nic víc. Scénář spíchutý dost naivně a důvěryhodnost slušná jen pro jedince s IQ pod 80. Ale podívaná - slušná. A Sylvester nám pěkně narostl. ()

pleassurew

no jo no hold Sylvestr Stallone......2 mimiky za film,a nalíčená vietnamská vesničanka, která se do Ramba zamiluje po pár okamžicích s ním(samozřejmě že kvůli jeho pěkným očím)...za každou Rambovu mimiku jednu hvězdičku ()

collapse

Po psycholickém thrilleru Rambo I je trochu těžké hodnotit dvojku, která jedničku v jistém ohledu nemůže nikdy předčít. Jediné co ale mají tyto dva filmy společného je hlavní hrdina a jeho minulost. Dvojka je akční smršť a hlavně zábava. Druhý a poslední díl Ramba, který má svoji hodnotu a baví mě i po X tém shlédnutí. ()

Insomniac

Ak neočakávate nič duchaplné, len pokračovanie jednotky v duchu nezastaviteľného hrdinu s pokriveným úsmevom a veľa akcie - nech sa páči! Klasika, ktorej som sa ako decko nemohol nabažiť. A nebol som sám!:) ()

Amatér1921

Hvězdičku za výpravu... celkový dojem otřesný, to málo, co bylo v Rambovi jedničce teď úplně poslali do kytek. Nejnesnesitelnější byl poslední rozhovor mezi Trautmanem a Rambem, který potřel většinu jedničky a začátek dvojky. A heroický cajdák na konec: "We give our hearts, we give it all...." ()

pcarogers

Tož pořád ještě hodně dobré, ale na konci měl tu základnu zdemolovat, rozstřílet nebo něco takového. To jediné mi zkazilo naprosto jinak výbornou zábavu. ()

XI-XAO

Pro dnešního diváka to je jistě jen bláznivé "béčko" se špatnými vizuálními efekty. Pro mě to je ale jedna z akčních legend mého dětství, po jejímž shlédnutí jsem běhal venku po zahradě s šátkem kolem hlavy a plastovým kulometem jsem kosil nepřátele po desítkách, stejně jako John Rambo. ()

Gynekolog007

Úplně jiný film než jednička. A mnohem horší. Filmaři asi chtěli kritizovat vládu, která se nezajímala o osudy amerických zajatců ve Vietnamu. Z Ramba tu udělali stroj na zabíjení. A ty Rusáci ve Vietnamu :D Vypadá to na velkou komunistickou solidaritu. Ve skutečnosti se ale tyto státy příliš v lásce neměli. Stejně jako SSSR a Čína, kteří spolu byli dokonce ve válečném "komunistickém" konfliktu. Ostatní komunistické státy pouze do Vietnamu dodávaly munici a zbraně, aby zajistily porážku USA a nadřazenost komunismu. Stejně jako USA podporovali Afghánistán proti SSSR, aby si pojistili jeho porážku. A hele za 10 už jsou sami proti Afgháncům. A nesnášim tu trapnou hlášku Trautmana o tom, že válka je pro Ramba domovem. Celej film je dost trapnej a s jedničkou se nemůže rovnat. ()

Trinculo

Zbavme se ho dřív než se zbaví on nás. Tohle je hlavně o střílení a dávání přes držku v pralese. Ale základní rozestavení figur je zachováno - tragický hrdina divý muž, sestřelený vrtulník, banda rádoby protivníků a nakonec moralistické zúčtování v hangáru plném televizí (snad). I čas na lásku se najde ... ()

Pjotrik

Je zajímavé, jak Sláj dokázal v prvním Dílu Ramba i Rockyho tak nějak nevtíravě a vkusně poukázat na určité vrtochy člověka či společnosti. U prvního Ramba je to opravdu sympatická podívaná s psychyicky výborně labilním Slájem:) Druhý díl je jednoduchoučký jako Rambova stolice. Johnny prostě všechno co je špatné "po kemrovsku" roffílí na fufky...Aby nám poukázal na bezohlednost a antihumánnost techniky, málem se nechá rozsekat vrtulí, pak všechno ztratí a vystačí si se svým páračem prasat - model 2000, stačí se zamilovat či co a pak se mstí a zároveň osvobozuje - prostě najednou je to bohapustá akčňárna. Vyvrcholení s rozstřílením počítačů je tak upřímné a naprosto všeříkající až je to naprosto debilní. 60% ()