Cahit žije v Hamburgu a zo svojho života odstránil všetko, čo by mu pripomínalo jeho turecký pôvod. Zo stredu klubovej a drogovej scény, kde prežíva zo dňa na deň, sa ocitne na psychiatrickej klinike, kde sa zoznámi s mladou Sibel, ktorá sa pokúsila o samovraždu, aby unikla obmedzovaniu zo strany svojej konzervatívnej tureckej rodiny. Hoci sa najskôr bráni, napokon podľahne prosbám Sibel, aby ju zachránil fingovaným manželstvom.. (RTVS)

HanaM.

Když pečlivě střežená turecká holka potká zoufalého a ožralého "undergrounďáka", nedopadne to dobře. Sonda do turecké kultury a zvyklostí v Německu. Moderní, ostrá hudba v pozadí tomuhle turecko-německému guláši pěkně dodává šťávu. ()

adriane9

"Láska je jako kolotoč,vrazíš tam prachy a ono se to točí pořád dokola a tvůj kůň je jen ze dřeva.." Dle ohlasu jsem čekala sexuální jízdu a nic víc, což je hluboký omyl. Pro mě je to film který se řadí na vysokou příčku lepších dramat, ten, který si absolutně na nic nehraje a prostě je... Výborní herci, hudba, atmosféra a reálné ztvárnění o citech, které jdou tíž chápat a jsou jedny z nejsilnějších. ()

Mlle odpad!

Totální zoufalost. Jaký div, že vznikla v "subkultuře" Berlína, a u hudb s podpisem Alexandra Hackeho, který si voj své komety, s níž zazářil před dvěma desetiletími, promítá nejspíš stále dokola na stěnu, aby se kochal jejím odrazem. Což je ale asi výsměch, mezi Sisters of Mercy (ad). a tureckými šlágry je prostor pro co, pro pauzu? O Turky nebo nějakou otázku imigrace tu nejde ani trochu, nenechte se zmást. Autor si dal záležet na velkém výskytu slov "šukat" a mnoha zbytečných záběrech toho nejhnusnějšího, co je tak možné v životě (či v Berlíně) potkat - bordel, zvratky, sračky, lidé, kteří v nich žijí... Tam, kde Trainspotting nabízí nezapomenutelnou poetiku, důvtip i hluboké emoce, přichází ale Fatih Akin jen s další hnusnou dírou plnou odpadků. Poselstvím filmu je bezcílnost aktérů, nad kterou má divák ... plakat? Litovat je? Těžko říct. Inu, co je lákavé v pubertě okusit pro rozšíření zkušenosti, stačí na celý život málokomu. A když už, tak z toho vznikají jen takovéto břídilské kousky a nové generace dětí rodičů, kteří si neví rady sami se sebou. A to je další "pozitivní" zpráva díla. Teď zjišťuji, že Fatih Akin režíroval Im Juli. Vědět to předem, nedám tomuto dílu ani minutu... ()

Vesecký

Trochu zklamání proti očekávání spojené z Fatihem Akinem a právě tímto filmem. Postava Cahila mi byla dost nepříjemná, mnohem více bych ocenil výkon Sibel Kekilliové. Na můj vkus tam bylo až dost zakrvácených obličejů i oblečení, v istanbulském prostředí byla Sibel vážně poraněná do břicha, ale na to, aby tgo scénář řešil, už asi místa nebylo, že se uzdravila, museli jsme brát jako fakt. ()

vojo

...niekedy sa inak nedá, než naplno si v aute vyhuliť Depeche Mode a rozbehnúť sa proti múru... Tento impulz nie je koncom, lež začiatkom príbehu silnejšieho než turecká káva. ()

tragos

Pokud měl Fatih Akin v plánu věnovat svůj film problematice turecké menšiny v Německu, tak rozhodně minul. Ta totiž slouží hlavně jako kulisa příběhu o mladé ženě, která je ochotna jakkoliv bojovat za svoji nezávislost, a to s kýmkoliv, včetně sebe samotné. Útěk do fingovaného manželství rozehrává prapodivnou lovestory, která je jako vystřižená ze života. Mám ale výtky k těm podřezaným žilám, spoustě ran, kopanců, zkrvavených tváří, tvrdých drog a kudly v břiše -- proč to všechno? První polovina filmu se táhne, druhá je zajímavější. ()

chrispe

Tento film bych rozdělila na dvě poloviny SPOILER před tím, než se Cahil dostane do vězení a potom. // První polovina je prostě skvělá, má spád a šmrnc. Druhá polovina je pro mě slabší, ale jen o trochu. Birolu Ünelovi sedla role Cahila jak hrnec na prdel a Sibel Kekilli vyzařuje něčím, co vás donutí se zamilovat stejně jako Cahila (i kdyby jste se bránili :) Je to drsný příběh, kterému bych SPOILER přála konec s pořádným happy endem. Fakt moc. ()

Wolvie

Akina jako režiséra velmi uznávám,ale Proti zdi mě navzdory skvělé pověsti nevzalo a je pro mě typickým nevzrušivým evropským artem,který se snaží z ničeho dělat velké haló. ()

Soul

Život není jednoduchý a to teprve, když ho máte takový jako zlomený čtyřicátník Cahil, jenž marně hledá smysl dalšího bytí. Mladičká Sibel si naopak chce bezmezně užívat, ale v tradiční turecké rodině si o takovém způsobu života může nechat jenom zdát. Řešení je prosté a dva životy najednou dostanou nový smysl a šanci. Každý se ale ubírá jiným směrem... Drsná a sladkobolná "Pretty woman" naruby. ()

efim

Výborný film, silný příběh, k nejvyššímu hodnocení se však neuchýlím, neboť na můj vkus byl film prosycen několika příliš naturalistickými scénami. ()

siloalampa

Tak hnusné, odporné a pritom nesmierne očarujúce zároveň... Presne ako hlavní hrdinovia tohto silného filmu, ktorý je určený skôr pre tvrdšie voľnomyšlienkárske povahy ako pre bežného konzumenta komerčného filmu. Plné hodnotenie dávam z toho hľadiska, že som po zhliadnutí tohto snímku zostal pevne prikovaný o posteľ s otvorenou hubou, neschopný zaoberať sa niečím iným než spätnou reprodukciou filmu v mojej hlave. Dostal som omnoho viac, než som čakal a to priamy úder čelom proti stene... ()

Biopler

Režisérova invencia je nespochybniteľná a na nej stavia snímok. Film okrem drsne zobrazeného príbehu sa snaží nepriamo opísať mentalitu Ázijčanov, Turkov a ich asimiláciu v Nemecku. Myslím, že sa to podarilo, osobne moc nemusím tureckú hudbu a prežil by som ju vo filme, ale čo mi vadilo, bolo tuším 5x intermezzo so 6 muzikantmi a jednou speváčkou, ktorá tam čosi štebotala. A pri každom ďalšom a ďalšom prerušení mi to len pílilo uši a vytrhlo ma z pozornosti. ()

kersten

Silný film, ktorý Vás určite bezpodmienečne zaujme. A netrebalo k tomu žiadne oplakávané scény ako z amerických filmov. Koniec ma tak trochu naštval, čakala som lepší koniec. Nuž taký je život a tak to dopadne keď idete "proti zdi". ()

MeaCulpa

Říkal někdo, že němci neumí natočit pořádný film? Líbilo se mě to, nečekal jsem absolutně nic, ale po pár minutách mě to absolutně pohltilo. Do konce jsem koukal s pootevřenou pusou a ani nemrkal a to ten film skončil až hodně dlouho po půlnoci. ()

Trias

Během sledování tohoto filmu jsem neustále čekal nějakou velkou scénu či moment, který by celý děj poslal výrazně kupředu. Nestalo se tak a já místo toho dostal vcelku obyčejný příběh s celou řadou nedotažených náznaků. Určitě se na to dívalo dobře, na druhou stranu se ale nejedná o snímek, který bych si měl za týden pamatovat. ()

Theker

Ak si myslíte že nemecký film o a.) nemeckých Turkoch čo nechcú byť Nemcami, b.) nemeckých Turkoch čo zabudli byť Turkami, c.) o turkonemeckých sebevrahoch, v hlavnej úlohe s bývalou pornoherečkou nemôže byť dobrý, tak sa mýlite: 80%. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz