Píše sa rok 1893. Nepriebojný anglický právnik Thomas Renfield (Peter MacNicol) práve pricestoval do Transylvánie, kde sa chystá za tajomným grófom Draculom (Leslie Nielsen), ktorému chce predať dom vo svojej domovine. Varovaniam miestneho krčmára, že Dracula je upír, sa Renfield naivne vysmeje a po tom, čo si od veštice Madame Ouspenskej (Anne Bancroft) nechá za pätnásť kopejok vnútiť vkusný krucifix, sa vyberie na zámok, kde ho už gróf netrpezlivo očakáva. V noci po podpísaní zmluvy ho navštívia dve upírske nevesty, ktoré sa naňho lačne vrhnú - a následne i sám gróf Dracula, ktorý z neho po použití svojskej hypnózy urobí svojho otroka a ktorý sa spolu s ním o pár týždňov neskôr doplaví do Londýna! Ibaže pri zakotvení v londýnskom prístave sú už všetci členovia posádky i všetci pasažieri mŕtvi, pretože si na nich kráľovsky pochutil sám Dracula. Jeho krvavé besnenie ale predsa len jeden človek prežil – zotročený a po prežitých hrôzach pološialený Renfield, ktorého novým domovom sa stane blázinec Dr. Jacka Sewarda (Harvey Korman), ktorý sa nie náhodou nachádza v tesnom susedstve nového Draculovho panstva! Krátko nato sa gróf v divadle zoznámi so svojím novým susedom Dr. Seward, jeho krásnou chovanicou Lucy (Lysette Anthony), nemenej príťažlivou dcérou Minou (Amy Yasbeck) a jej snúbencom Jonathanom (Steven Weber). Zdá sa, že Lucy je grófom očarená a že i on sa o ňu veľmi zaujíma – v skutočnosti ho však zaujíma len a len jej krv! V noci sa potom, prevtelený do netopiera, zjaví v jej izbe a uhryzne ju! Keďže kráskin zdravotný stav sa každým dňom viac a viac zhoršuje, rozhodne sa ustarostený Dr. Seward požiadať o pomoc slávneho profesora Abrahama van Helsinga (Mel Brooks), doktora medicíny, metafyziky, filozofie a gynekológie, ktorý ihneď správne vytuší, že Lucyinu chorobu má na svedomí upír! Netrvá dlho a jeho hlavným podozrivým sa stane gróf Dracula... (TV Markíza)

Neezy

Jasně, je to chvílemi dost nepopsatelné, ale takové jsou všechny filmy s Lesliem :) Ale je to fajn film na pobavení, člověk jen nesmí hledat hlubší smysl, proto si vysvětluju ty odpady.. Já bych tuhle parodii doporučila komukoliv! ()

RomanBond007

Klasický žáner, s bravúrne upravenou podobou. Leslie Nielsen je klasický komik, skvelý herec a dúfam, že aj slušný človek :). Film obsahuje veľa slušných gagov, humor nezaprieť a celková výstrednosť filmu je na mieste. Mel Brooks ako herec - fúha, je dobrý, rovnako ako aj režisér. Príbeh je jednoduchý, ale nie skazený trápnosťami. Film sa mi páčil, preto dávam 4 hviezdy aj za Nielsena, nech odpočíva v pokoji - 75%!!! ()

Pythonator

Tento film má jeden problém. Lidé čekají hromadu šílených parodických gagů a ono nic. Jako parodie na Coppolova Draculu je to perfektní a má to i podobnou vybarvenou atmosféru. Bohužel Brooks to pojal trochu decentně a záchvatů smíchu tolik zase nebylo. Osobně bych to natočil spíš jako Zuckerovi a dal bych tam mnohem víc šílených scén, jako bylo bezchybné dorážení kůlu do mrtvé upírky. Leslie Nielsen naprosto perfektní a Mel Brooks jako Van Helsing snad ještě lepší. Škoda jen toho klidnějšího tempa. ()

3k7

Tomuto filmu zaslouženě dávám 4 hvězdy za 3 zajímavé scény, kvůli kterým stojí za to vidět celý film. Bohužel tu budou spoilery. 1) Scéna, kdy Van Helsing je u pitvy se studujícími lékaři. Naprosto legendární scénka, musím uznat, že i tehdejší dabing byl ještě poctivější. 2) Scéna, kdy jde Van Helsing s Jonathanem dorazit dřeveným kolíkem Lucy. Smál jsem se poprvé, směju se tomu i po 10 letech, co to vidím. Vrchol vtipnosti tkví v tom obřím proudu a v "profesionalitě Van Helsinga". Následující scéna s otázkou "A jaktože není od krve i Van Helsing?" "Já už za ta léta vím, kam si stoupnout." 3) Scéna tance "před zrcadlem", předtím scéna "Nežárlil byste příliš, kdybych ji snad šel požádat o taneček?" ... Tu scénu jsem viděl asi 10x a nevidím tam žádnou chybu, naprosto perfektně zahrané. Teď k samotnému filmu. Já chápu a nechápu, proč tu tomu lidé občas dají 1 hvězdu, nebo odpad, či 2 hvězdy. 3 hvězdy bych pochopil a minimálně jednu hvězdu dám za zcela imbecilního, trapného, otravného Petera MacNicola. Ten byl tak trapný, až to nebylo vtipné. Na druhou stranu byla vtipná jeho přítomnost v závěru filmu, kde jsem ho nečekal. To byla hezká myšlenka využít největšího retarda, kterého po celý film nenávidíte k tomu, aby nakonec zvrátil dějovou linii. Jinak co se týče střihu, tak řekněme že byl průměrný, nic mě tam nenadchlo, nic mě tam neurazilo, kamery taky zcela v pořádku. S tímto filmem musíte počítat, že je to bláznivá komedie. Není to thriller. Je to na odlehčení a kvůli těm 3 scénám stojí za to film vidět. Jestli máte rádi Leslieho Nielsena, Patricka Stewarta a další herce a herečky, tak tenhle film si nemůžete nechat ujít. Za mě 4 hvězdy, možná časem dospěju k názoru, že 3 hvězdy max, ale podle mě je film podceňovaný. Zábavností film řadím někam k bláznivému příběhu Robina Hooda. Finální hodnocení? Je to nadprůměrná bláznivá komedie s menším počtem bláznivých prvků, zato o to povedenějšími. Občas se objeví trapný lacinný vtip, ale od toho je to bláznivá komedie, kde se každý vtípek nemusí líbit každému. ()

MarekT.

Je to šílené, je to neskutečně debilní a je to Leslie Nielsen tak jako ho mají všichni rádi. Kdo nečeká nic světoborného, překvapí ho příjemných 88 minut, u kterých se hodně nasměje. Komu nesedí Nielsenův humor, rozhodně nedoporučuji. ()

jeany23

Pár dobrých hlášek a asi tak dvě vtipný scény (hlavně ta s pitvou), jinak ale nuda, nuda, nuda !!! Když se u parodie usmějete asi tak dvakrát za celý film, tak je někde chyba... ()

soukyd33

Super parodie na filmy s Draculou jako upírem. Povedené scény, krásné ženy a super kostýmy či rekvizity, dělají z filmu dobrý film. O zábavu není nouze. Poznámka: Některé scény se ženami jsou až příliš sexy. Poznámka: Úvodní titulky vypadají jako z hororu. Hvězdiček 4 ()

baron156

„Jak v ní mohlo zbýt tolik krve? Udeřte víc. Je už téměř mrtvá. Mě to stačí. To je svinčík. Měli jsme pod ní dát aspoň noviny.“ ()

Imperator

Film mě velmi příjemně překvapil při prvním sledování jsem dostal nesčetně záchvatů smíchu a i po opakovaném zhlédnutí mě film neomrzel. Musím říct že toto velmi originální ztvárnění Drákuly je velmi dobře natočeno, film v zásadě nemá slabé části a udržuje si hladinu humoru po celou svou délku. Jediné co mě jako čtenáře knižní předlohy dráždilo byl až moc velký zásah do postav a jejich příbuzenských vztahů. Jinak za mě velmi doporučuji. ()

BONOBON odpad!

Trapná hororová parodie, při jejímž sledování se budete smát pouze jejím tvůrcům a v té době už značně přesluhujícímu Nielsenovi. Děs... ()

pitrisp

teda tohle mě hodně zklamalo. Mel Brooks po skvělých Spacebaals a Bl příběhu Robina Hooda, tady hodně polevil. A Leslie Nielsen má snad kromě tohoto filmu a Pana Magora nejlepší parodie ( kromě Žhavých výstřelů) . Prostě někdy člověk šlápne vedle. ()

Wlashack

O trochu slabší než Robin Hood a mnohem slabší než Spaceballs, ale stále jedna z nejlepších parodií. Scény jako pitva V. Helsinga nebo hypnotické ovládání osob či pojídání hmyzu mě vždy zaručeně pobaví. Nielsen je sice někdy hodně křečovitý a jeho poskok působí jako pěst na oko, ale přes tohle všechno - tři. ()