Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

blixadovan

Vynikající psychologická studie chlápka, který byl "sežrán" vlastní prací. Mistrovský výkon Gene Hackmana a skvělá hudba a zvukové efekty. Jak strašně těžké je číst mezi řádky, když spousta lidí není schopna přečíst metrové nápisy. ()

P1tr

Těšil jsem se na kvalitní zážitek od Coppoly ve vrcholné formě, ale dostalo se mi místo toho velmi pomalého a nudného zážitku, který nemá nosný příběh, který by utáhl dvouhodinovou stopáž ve zvoleném šnečím tempu. Kdyby byl film kratší, byl by jistě zajímavější, jenže tvůrci se rozhodli pro mnohem pozvolnější přístup, který se jim bohužel vymstil a ačkoliv je film formálně silný a dobře zahraný s pár dobrými momenty, po většinu času se bohužel nelze zbavit pocitu nudy, což kvůli zúčastněnému talentu obvzláště zamrzí. ()

ZinedineCR7

Takže tento film inšpiroval rok 1998. Zatiaľ čo Nolan si Rozhovor zobral ako inšpiráciu k svojmu debutu, tak Tony Scott neváhal rovno aj ukradnúť si hlavného protagonistu z tohto filmu :) Ale aj Following aj Verejný nepriateľ dopadli veľmi dobre ()

Arkanoid

Dávajte si pozor, o čom, s kým, kde a za akých okolností hovoríte. Lebo my vieme, že to viete a vo vašom vlastnom záujme vás budeme sledovať. Film zo začiatku nezaujímavý ako každodenná rutina Harryho Caula od minimálnych pochybností, nevyrovnanosť a zanedbateľnú mieru úzkosti krôčik po krôčiku pomaly prerastá cez krízu stredného veku zapríčinenú hlbokou prázdnotou a výčitkami až k totálnej paranoji zmiešanej s bodavou bolesťou hlavy, ktorú budete cítiť tak intenzívne ako hlavný hrdina v podaní výborného Genea Hackmana, čo mu nedopraje ani len moment oddychu a už vôbec nie pokojný spánok. Toto nie je Jimmy Doyle, no zážitok je to rovnako napínavý, ba až lepší. Dobrá rada na záver: úprimný, uvoľnený rozhovor veďte zásadne v kúpeľni pošepky za neustáleho splachovania záchodu. Ale bacha na to, keď vám z neho začne vytekať krv. ()

Sdoom

Docela zvláštní thriller, u kterého jsem se bohužel nudil častěji, než bych chtěl. Že není vše, jak se zdá, jsem tak nějak tušil, každopádně rozuzlení mě docela překvapilo. Gene Hackman byl vynikající, hudba přidávala na hustotě atmosféry, ale celkový dojem pokazila přepálená stopáž. Hodinka a půl by bohatě stačila. (Blu-ray, orig.) ()

darwin

Výborný Gene Hackman v komorně laděném snímku o osamělém expertovi na odposlouchávání, který je konfrontován s hrozivou situací vyplyvající z jeho práce. Zvítězí pracovní etika nebo spravedlnost a lidskost? ()

klúčik

Výborný film s výborným G.Hackmanom. Coppola trafil do čierneho, "veľký brat " všetko počuje a dnes už aj vidí !! Film hodnotím 80%. ()

Devadesát Dva

Člověk musí mít slabost pro tyhle věci, a chtít je zkoumat. Harry (Gene) se zamotává a padá hlouběji a hlouběji, do čehosi, o čem nemá ponětí. Snaží se bránit pásky a materiály, protože se bojí jejich zneužití, hnán pocitem viny, upadá do kafkovsky podivné taškařice s druhou stranou. Pokud jde o muže za kamerou, jde vidět, že 'The Conversation' je cosi osobnějšího. Kamerově se mi to moc líbilo. S propiskou jsem to věděl hned od začátku. Ale co je pozoruhodné je spíš to ostatní, jak číst to ostatní, co se přímo před vámi odehrává? Jak Hackman, tak Coppola se tu zjevují v netradiční poloze. Jediná chyba tohohle filmu podle mě je, že se v poslední čtvrtině příliš odhalí. Vše, co následovalo po krvavém záchodu bylo svým způsobem krokem zpět, pokud jde o mysteriózno celého snímku, ale samozřejmě se na to můžeme dívat i z mnoha jiných úhlů. Solidní překvapení, nečekal jsem snímek takového náboje. "I'm not afraid of death... but I'm afraid of murder." ()

klukluka

Zajímavý... Takhle už by to dnes nikdo nenatočil. Ne snad, že by to nikdo nedokázal, ale takhle už se to dnes prostě nedělá- to down tempo, dlouhý, pooomalý záběry, v podstatě bez hudby... Ale přišel jsem tomu na chuť, bylo to zase něco jinýho, poučná sonda do sedmdesátek. Příběh byl slabší, některý situace mi přišly nelogický- zejména pak party u suchoprda a tajnůstkáře Harryho v jeho království plném technických vychytávek, které se snažil držet v tajnosti, nebo jeho setkání s jediným zamestnancem v barvách konkurenční firmy- to by se v reálu nejspíš dozvěděl mnohem dřív, že ho parťák zradil a opustil..? Ale jak říkám- vtáhlo mě to, časové investice nelituju. ()

Han22

Coppola v nejlepší "kmotrovské" formě, 77% na ČSFD. Těšil jsem se a výsledek? Bezbřehá nuda. Hackman zde hraje specialistu na odposlechy, ošklivého uťáplého človíčka, který si k sobě nikoho nepustí. Hraje ho dobře, ale ta jeho postava moc sympatií nevzbuzuje. Bohužel tak 80% filmu se soustředí na jeho psychiku a život. Zbylých 20% je ten thriler - Hackman analyzuje stále dokola nahrávku běžného rozhovoru mladých lidí... člověk se těší co z toho bude, jenže režisérovi je to  fuk a nakonec přijde s tím nejbanálnějším vyústěním. SPOILER: Nevěra a asi vražda? Nebo to bylo jen v hlavě hrdiny? KONEC SPOILERu. Každopádně Hackman dobrý, ve vedlejší roli překvapivě slizký Harrison Ford, zajímavý pohled na dobovou techniku a závěrečné paranoidní šílenství, za to slabé 3*, ale výborný thriler vypadá jinak. ()

Zagros

Rozhovor je drama o odposleších a především o bezpečnostních expertech, kteří se na odposleších a sledování lidí podílí. Hlavním hrdinou je Harry Caul (výborný Gene Hackman) pracující na dalším případu, kdy ho dožene jeho svědomí a je vystaven vnitřním morálním volbám. Bohužel stejně jako zastarala forma sledování lidí, zastaral i tenhle film a jeho filmové postupy. Nějak mě nedokázal naplno napnout a i přes zajímavě vystavěný děj, položené otázky a morální nadstavbu mě moc nebavil. Solidní tři hvězdy zůstávají, nicméně téma sledování lidí se dá uchopit ještě lépe. Třeba z pohledu sledovaných, lepším prokreslením postav a jejich motivací, zobrazením následků sledování… apod. Tady je vše jen naznačeno a všechno se točí kolem hlavního hrdiny. Po filmu ve mně ale několik silných myšlenek zůstalo. Už v sedmdesátých letech, když chtěli člověka sledovat, dokázali o něm zjistit vše. V dnešní době je tohle ještě mnohem dál. Pokud někomu vlivnému a bohatému stojíte za námahu, zjistí o vás opravdu vše. To je přímo děsivé! Zejména morální aspekt toho, co se dá se získanými informacemi udělat. Jak lze člověka zdiskreditovat, poškodit, nebo přímo spáchat nějaký zločin. ()

cab

Harry (dobra prace Gene Hackman) je workoholic, ale predevsim expert pres sledovani a odposlouchavani lidi. Na zaklade jednoho z jeho slideni ma prijit nekdo o zivot, coz Harry nechce pripustit. Ale kdyz nakonec po marnem usili prohraje boj s vetrnymi mlyny, psychicky se zhrouti a uzavre se do sebe jeste vice nez pred onym odposlechem, kdy mel problemy komunikovat se svym okolim. Pro me velmi neosobity film, ktery me podobne jako Taxikar nikterak nenadchl, ale spise nudil. Starsi rocniky natocene v tomto duchu mi nejdou pod kuzi. 40% ()

Revolver

Tak tohle bylo něco. Originální a velice depresivní krimi Rozhovor, je jasný důkaz, že Coppola prostě umí a pod jeho taktovkou podává Gene Hackman v na něj trochu nezvyklé roli opravdu nezapomenutelný výkon. Přál bych si spojení Coppola/Hackman vidět víckrát. ()

Ezekiel1

Opravdu nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Dlouhé minuty jsem se nudil, nudil a nudil. Pak však přišla závěrečná pointa, která mě vytrhla z letargie a příběh tím dostal nový rozměr. Coppola v tomto filmu dokazuje svoji tvůrčí genialitu v 70 letech. Gene Hackman zde zahrává roli samotářského špicla na jedničku. ()

Ještěřák

I přes jistou utahanost a zastaralý obraz (DVD + plátno) nemůžu říct, že bych nebyl napjatej. Proslýchá se, že se na tento film hodně rád díval exprezident Richard Nixon a, světe div se, pochytil v něm pár blbých manýrů. ()

Schuldiner

No, moc dlouho na tento film asi vzpomínat nebudu. A za nějakou dobu asi zapomenu, že vůbec existuje. Vcelku nevýrazný počin, kde sice člověk ocení myšlenku, nápad, i Genea Hackama v hlavní roli...a to všechno není málo, jen je to utopeno v takové skoro nudě.... Bohužel! Rozhodně zklamání, čekal jsem o hodně víc, větší zábavu, větší dramatičnost.. --- 55% --- ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů