Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

Saur.us

Základní myšlenka o vlastním soukromí je jasná a spíše než o příběh zde jde o vnitří morální hodnoty hlavního hrdiny, který ač dělá odposlechy, jeho soukromí nechává ostatním uzavřené. Výborný špionážní thriller s ještě lepším Genem Hackmanam a nádherným klavírním podkresem Davida Shirea. ()

sandinista

Nebylo to zlé, i když, věru, čekal jsem více. Nebo spíš něco jiného. Gene Hackman zahrál fakt dobře, hodně se mi líbila ukázka tehdejší špičky odposlouchávací techniky. Ale ten konec byl opravdu trochu moc minimalistický. 720p ()

Helldo

Filmařsky i herecky brilatní psychologické krimi-drama... Do plného hodnocení chybí jen "little less conversation, little more action please". :) ()

Lyžař

Odposlouchávání druhých je prvotním tématem tohohle filmu, zdálo by se..někdo v něm však objeví daleko víc. I přesto..od filmu, který byl nominován na Oskara jsem čekal daleko víc. Kdybych z úvodních 90 minut jakýchkoliv 80 prospal, téměř nic by se nezměnilo. Děj bych patrně pochopil také. Tvůrci ale chtěli dát snímku ještě druhou "lajnu" a ta mě právě zklamala. No a i když režie je na sedmdesátá léta spíše nadprůměrná, dvě hvězdy ze mě Rozhovor vyloudil jen a jen pěkně gradujícím závěrem, kde je vše objasněno. Přesto přese všechno se už nikdy k tomuto snímku s hlavní roli Gene Hackmana již nikdy nevrátím. Téměř dvě hodiny můžu prožít daleko líp. Bohužel. ()

Rokle

Odosobněné, monotematické a hlavně příšerně nudné. Natočit ve stejný rok Rozhovor a Kmotra 2, tomu říkám paradox! ()

GOREGASM

Již první záběry napovídají, že půjde o "Rozhovor", ve kterém obě strany volí jednotlivé slovní obraty a vazby s nevšední přesností a rozvážností. Rozhovor je dokonale promyšlenou thrillerovou kompozicí, která je ve svém úvodu studená jako psí čumák. S každým dalším záběrem na soustředěného Hackmana se dostává hluboko pod kůži a výsledná paranoia hlavního hrdiny zanechává silný dojem, stejně jako vyvrcholení celého filmu. Francis Ford Coppola sklízí kontinuálně ovace za Kmotrovskou trilogii a Apokalypsu. Rozhovor bude stát logicky vždy v jejich neprostupném stínu.Nicméně jde o skrytý klenot, který Mr.Coppola natočil právě mezi prvními dvěma Kmotry a kde společně s Genem Hackmanem přetavili do výsledku svá nejlepší léta. 95% ()

MickeyStuma

Velmi depresivní snímek zabývajícím se odposloucháváním a vlivu této činnosti na psychiku pracovníka ony odposlechy vykonávající. V podezření po mnohaleté činnosti přišla už téměř naprosto každá banalita, což vedlo k velmi nebezpečným milníkům daných skutečností. Snad nepřekvapí na režijní stoličce Francis Ford Coppola a v hlavní roli Gene Hackman, který se uměl do takových postav dokonale vžít a vytvořit tak svůj nezapomenutelný herecký koncert. Psychologický příběh plný tajemství a vražd představuje hlavně reálné riziko vzniku nahrávek odposlechů a jejich případné zneužití. Téma, které by mohlo jako varování posloužit i dnes. Coppola tento snímek natočil mezi svými významnými počiny ´Kmotr´a ´Kmotr II´, takže byl ovlivněn onou atmosférou, což je ve výsledku velmi dobře znát. Jaké jsou morální hodnoty soukromí a bezpečnost odposlechů? Lepšího snímku na toto téma snad už není. ()

Raziel_cz

Někde v tom ten thriller schovaný je, pro mě bohužel utopený pod příliš rozvláčnou charakterovou studií člověka, který ani není extra zajímavý. Těch nemnoho zvratů, co to má, jsou fajn, Harrison Ford skvělý v záporné roli, stejně jako umírněný Hackman a vyústění je velmi efektivní, ale popravdě si myslím, že nejlepší, co z tohohle filmu vzešlo, je Hackmanova role v Nepříteli státu. ()

Geoffrey

Vláčné tempo a neměnná tvář Gene Hackmana slouží psychologické sondě do vědomí viny k podání sugestivní výpovědi, jejíž obsah je sice naoko řídký, ale jinak hluboký, třebas namnoze těžkopádný. ()

Biopler

Geniálny Hackman oblečený v nevkusnom kabáte. Rozhovor, na ktorý sa nedá zabudnúť. Nekľudný klavír. Paranoidná psychodráma, ktorá prináša v závere nečakané rozuzlenie. Coppola sa pohráva so zvukom, úvodné zábery sú lahôdkové, to ako sa kamera približuje do dejiska a s ňou i zvuk sa akoby "zaostruje" je nádherná režisérska hračka. ()

PEZ

Scenar, produkcia a rezia Francis Ford Coppola. Dve vitazne ceny v Cannes, 3 nominacie na Oscara (za najlepsi snimok Oscara Coppola nedostal, lebo ho v tom roku vyhral iny jeho film - Godfather Part II). S odstupom casu Coppola aj Hackman tvrdia, ze je to mozno ich naojblubenejsi film. A musim uznat, ze je to film kvalitny, s odkazom aj pre sucasnost. Gene Hackman priam Oscarovy (Coppola nanho prezradil, ze mal obrovske problemy sa vzit do role, kedze v tom case bol v sukromi presnym opakom postavy, ktoru hral - kazdopadne pred kamerou neboli jeho problemy vobec badat). Tema tiez dobra, zapletka vyborne vymyslena - skvela studia samoty a narastu moznosti jednoducheho odpocuvania. Napriek tomu "len" tri hviezdy - dovodom je ozaj pomale tempo a trosku dlha stopaz. Keby bol film o pol hodinu kratsi, hodnotim prudko vyssie. Takto som pocitoval isty zub casu na tomto diele. Inak za pozornost stoji mala, ale vydarena rola mladuckeho Harrisona Forda. :) Este jedna vec mi napada - uplne iny rozmer dostava postava Gene Hackmana vo filme Enemy of the State. Je jasne, ze tam hral postavu prave z The Conversation, o com napovedaju aj viacere odkazy vo filme z roku 1998. Dalo by sa povedat, ze sa jedna o nepriamy sequel. ()

Hightower

Uznávám, že toto je dosti povedený morálně bijící snímek. Tímto snímkem se F. F. Coppola dotknul věčně živoucího tématu: osobní svoboda, soukromí. Navíc také ukázal, že každý člověk, který je podřízen jakékoliv technice je sledovatelný. Tudíž časy svobody jsou ta tam; skutečná svoboda a čistá zůstala v ně nás, v tom, co si myslíme. Tím, že jsme sledováni a tím, že se necháváme záměrně sledovat (Facebook, mobilní telefon, atd.), tím necháváme ostatní, aby s námi mohli manipulovat, vnucovat nám věci, jež nepotřebujeme. Človeku pak v této svazující a deprimující situaci nezbývá, než si najít svůj prostředek, který nás vzdálí od skutečně mnohdy děsivé reality - viz Harryho záliba v hraní na saxofon. ()

ecis

Po prvotriednom Das Leben Der Anderen som si zaumienil ziskat a vidiet dnes uz Coppolovu klasiku The Converation. Konecne som sa dockal a po precitani vsemoznych komentarov, clankov a hodnoteni som bol namlsany velkymi chutkami na dalsi prvotriedny kusok. Moje chutky boli zazehnane bohuzial len na 50%. Coppola sa zameral skor na akusi utiahnutejsiu psychologicku studiu hlavneho hrdinu, ktory vie o nechcenych informaciach a konfrontuje to so situaciou, ktora moze vzniknut po ich odovzdani ich vlastnikovi . Hackman je bezchybny. Napriek nazvu Gene vela pocas filmu nehovori (a prave vie vela povedat len pohladom). Hovoria skor ini. Velmi mi chybala ale stranka napatia a atmosfera gradacie deja. Milym prekvapenim bol velmi depresivny a skvele zvladnuty zaver. ()

bono22vox

Rozhovor bych bez obav oznacil jako jeden z nejvydarenejsich spionaznich filmu 70. let. Vice nez o akcni snimek jde spis o hlubsi psychologickou studii cloveka, ktery se zivi kradenim ciziho soukromi. Ve vysledku tak mohu film vrele doporucit, vyborny film s vybornym G. Hackmanem a dalsimi hvezdami tehdejsi doby... ()

markotter

Film se dost vleče a hrají v něm docela nesympatické postavy (včetně Gena Hackmana - tím neříkám, že by hrál špatně - jen ho nemám rád). Přesto je to zajímavé a s přibývajícím časem stále napínavější. Protože jsem na to koukal spíš unuděně, závěr jsem nečekal, příjemně mně překvapil a vlastně strhl celé hodnocení filmu na tu pozitivní stranu. Hodně se mi líbilo používání "sofistikovaných" odposlouchávacích metod - 40 let a technika ušla obrovský kus cesty. Bohužel ale i pro nás, protože sledovat a odposlouchávat teď může skoro každý každého. ()

BigBang

Hlavní protagonista tvrdí, že mu je 42, ale vypadá spíš na 60. Když přijde za milenkou v baloňáku, ve kterém sedí na lavičkách po bezdomovcích a jezdí v busu, tak v tom kabátu a botách si lehne k ní do postele a jí to nevadí. Ale to jsou pomíjivé časové zvyky. Celkově je film pěkný, nadčasový. Vydařená je hlavní scéna, kde skupina profesionálních špehů popíjí na špionském veletrhu. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů