Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Astaroth12

Áno toto dielo ešte viac poteší oko detského diváka ako dospelého aj keď je tu par temnejších scénok ale sú konfrontované tými srandovnejšími,a musím dodať že tu ich je dosť.Lebo ako prišli nové postavy,tak s nimi prišli aj komické situácie ako napr.škriatok Dobby s tím čo chytil tak to si obúchal o hlavu,bolo dobré spríjemnenie a nemožem zabudnúť na Zlatoslava Lockharta - čarodejníka najvyššej kategórie to jeho čarovanie bolo poučné,že keď to neviete ani to nerobte.A z tých temnejších by som vyzdvihol pavúkov,ako sa znášali nad ústrednou dvojicou tak naháňali zdesenie,ale ten boj s hadom bol slabučký,od toho som čakal viac.Podarené triky,príbeh a dosť dobré zvolené vedlajšie postavy.A SLOVENSKÝ DABING JE VYNIKAJÚCI V TEJTO SÉRII. ()

draggo

Jak jsem již zmínil v komentáři jedničce, tak Harry Potter je moje srdcovka a tak k tomu i přistupuji. Dvojka se nese v podobném stylu jako jednička, akorát je to přeci jenom trochu temnější. Přesto nemohu dát plný počet. Tak trochu zmizelo to kouzlo prvního dílu, a neobjevilo se nic co by ho nahradilo. Takže je to "jen" velmi dobrá fantasy s několika skutečně skvělými momenty (souboj s baziliškem je síla) a strhující atmosférou. Jsem velmi spokojený, ale zase ne nadšený tak, jako jsem byl z prvního dílu. /viděno v kině: 85% a 4*/ ()

fannah

Tahle část Harryho Pottera je trochu zajímavěji udělaná, než předchozí, ale stejně to na mě pořád působí tak nějak málo atraktivně. Je to pořád víc rodinný film a pohádka, než mysteriózní dobrodružný film. ()

agentmiky

Další díl slavné ságy se mi velmi líbil,možná i o trochu více než první.Bylo v něm podle mě hodně akce a to filmu prospělo.Závěrečný souboj Harryho Pottera a baziliška mě v tomto tvrzení jenom utvrdil.Příběh byl taky povedený a velmi dobře rozložený.Tento díl byl taky poslední pro skvělého Richarda Harrise,který zemřel po natáčení.Myslím si,že svoji roli zahrál skvěle.Takže když to shrneme:film se mi líbil.Hodnocení:80% ()

Turiec

Film sa podobne ako HP1 pridržiava knihy natoľko, že mu to až škodí. Asi sa však ťažko vybočuje z mantinelov. Režisérsky zámer by totiž mohol pozmeniť dej tak, že by to spôsobilo prílišný odklon od literárnej predlohy v ďalších piatich dieloch. Asi len autorka vie, čo sa ďalej bude diať. Plusom je však opäť typovo skvelé herecké obsadenie postáv, hlavne dospelých. Prvý diel ukázal čarodejnícku atmosféru, kúzla, metlobal, hlavné postavy aj školu. V tomto ohľade ďalšie diely už nemôžu prekvapiť a očariť, čo im uberá na príťažlivosti. S pribúdajúcimi pokračovaniami však vyvstávajú aj nasledovné problémy a otázky: 1. Deti dorastajú príliš rýchlo. V siedmej časti by mal mať Harry 18 rokov (11 rokov + 6 dielov), čo môže byť pri súčasnom dospievaní hlavných predstaviteľov celkom sranda. 2. Každé pokračovanie je strašidelnejšie a temnejšie. Je to vôbec pre deti? 3. S hrúbkou knihy rastie aj minutáž filmu. Aký filmový maratón nás čaká v ďalších dieloch? Harry Potter a tajomná komnata by sa dala hodnotiť mierne nadpriemerne, pokazil ju však aj záverečný potlesk, ktorý pôsobil trápne a strhávam zaň pol hviezdičky. Zachraňuje to však „superstar“ ... Dobby. :o) ()

Adman

Bohužel, leč je to tak, že Chris Columbus se holt nenarodil pro to aby zde světu předal první dva díly Harryho Pottera. Spousta diváků se mnou bude jistě souhlasit, že těmto dvěma počátečním filmům narozdíl od pokračování rozhodně něco chybí. Stoprocentně se Columbus od svého předešlého dílka polepšil, ale že by to bylo až tak znát? Nikoliv. Reřisér prostě jen vzal kostru ozkoušenou na Harry Potterovi a Kameni Mudrců a narval do ní příběh knihy druhé Harry Potter a tajemná komnata. A hle, ono to vyšlo, nikdo si ničeho nevšiml. Film je stejně úspěšný jako jeho předchozí, oddechl si Chris. Ale takto by to dál nešlo. Do režisérského křesla usedne někdo jiný a uvidíme jak si stím poradí. Opět je film někde okolo 4*, ale já, jako správný fanda dávám 5* jen z dobré vůle. ()

verbst

Columbus se pokusil o temnějšího Pottera, co se mu ale podařilo byl nudnější Potter. Není špatnej ale radši přeskočím první polovinu a kouknu jen na druhou ()

ArsenalEagle

O něco lepší než první díl. Několik nových vedlejších postav, které děj lehce oživili. Je zde více tajemna, a efektů, které jsou velmi dobře provedené. Dobby je pro děti naprostej idol a režie byla naprosto výborná. I když malinko dětské, ale na to se člověk ani nevzpomene ()

Jillen

Opět to samé jako u dílu předchozího. Atmosfára, efekty a hudba. To je opět jedna z pozitivních stránek filmu. Bohužel naivní režie a pro mě nezajímavý děj to vše sráží na kolena. Jediné co zde opravdu musím ocenit je Famfrpál, který je v tomto díle snad nejpovedenější. Dávám 35% ()

Džejkop

Harry je o rok starší a zkušenější, a tak se dalo očakávát, že příběh bude strašidelnější, a tak se taky stalo. Pro knihu, a tím pádem i film platí, čím je Harry starší, tím jsou jednotlivé díly strašidelnější a více dospělé. Zároveň v nich ale vždycky zůstává dost místa pro vtip, v tomto dílu se o něj největší měrou stará dost povedený profesor Lockhart. ()

Laxik

Tajemná komnata je v podstatě děsná. Hloupé vtípky, infantilita. A ty loutky! Pořád nadávám na počítačové CGI triky, ale jak vidno, když se s modely zachází jako tady, jsou někdy serverovny nad latex. Na druhou stranu si Columbus udržel bradavickou atmosféru prvního dílu, dokázal úspěšně i tak trochu odstartovat přitemňovací tendence celé ságy, no a hlavně - je to prostě Harry Potter. Ty příběhy miluju, britská herecká elita se nedá ignorovat jen tak mávnutím ruky a vůbec... prostě HP. :-) ()

numi

Druhý Potter předčil svého předchůdce. Kámen mudrců byl zajímavý a dobře natočený spektákl pro mladší obecenstvo, který navíc neurazil ani ty dospělejší diváky. Tajemná komnata je temnější, syrovější a údernější. Je jedno, jestli jste fanouškem knížní série, či jestli vám je šest a nebo šedesát - tenhle film si vás získá svou upřímností a svou lehkostí, s jakou posouvá každou scénou příběh dopředu. Pokud jsem jedničce vytýkal to, že se nepodařilo přenést tu lehkost vyprávění, s jakou jsou napsány knížky (opět podotýkám, že to možná přenést ani nejde), tak tady se o to Chris Columbus docela úspěšně pokusil. Líbily se mi jacksonovské nájezdy kamery, líbily se mi velkolepé akční scény, líbily se mi dokonalé počítačové efekty - ale zase na druhou stranu - ubíjela mě dlouhá stopáž. Film sice není nekonečný, už jsme tady měli i mnohem delší věcičky, ale po skvěle rozehraném začátku tempo přece jenom trošku zvolní a ke konci se už může leckdo trochu začít nudit. Ale to je jen malá vada na kráse. Pro skalní fanoušky musí být Temná komnata setsakramentsky dokonalý zážitek. [srpen 2006] ()

Alementina

Uff, tak jak moc me je Harry čtivý, tak moc je pro mě nekoukatelný. Bez knížek bych polovině věcí vůbec nerozumněla. I ty tři hvězdičky jsou moc. ()

erased

Navzdory tomu, že má film málem tři hodiny, se plácá od ničeho k ničemu, z nějakého důvodu přitom stále nedokáže zpodobnit každodenní školní život v Bradavicích, a nakonec bez větší expozice prosviští rovnou k hadímu finále. Sympatický Tom Riddle a jeho deník, které si z knihy pamatuju nejživěji, tak z nějakého důvodu přijdou a zmizí během několika nepřesvědčivých minut. Chamber of Secrets je poslední film Potterské série, který jsem viděl už při jeho premiéře a ačkoliv si nepamatuju, že bych z něj byl onehdá zklamaný, nakonec tedy vlastně není divu, že jsem už po něm neměl chuť čekat na filmová ani knižní pokračování. Navíc je mi dost líto zbytku Harryho školního ročníku, obzvlášť tento film působí tak, že ten kdo nebyl vyvolený nebo jeho nejlepší kamarád, si Bradavice vlastně moc neužil. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)