Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

unclejack

V čomsi je Tajomná komnata iná od Kameňa mudrcov. Je temnejšia a Columbus u tak dostáva priestor ukázať, že vie budovať napätie. To sa mu vcelku darí a som rád najmä za to, že sa atmosférou Tajomnej komnaty nenechal uniesť a svoj film vybavil značnou porciou potterovského čara z jednotky. Scenár je o poznanie lepší, než dostanú do rúk Columbusovi nástupcovia a knihy sa drží vcelku presne - tu treba pochváliť vynaliezavosť špeciálnych efektov v prípade Zúrivej vrby a pavúka Aragorna, k tomu samozrejme patrí aj vtipné autíčko Ford Anglia. A čo sa týka hereckých výkonov, Rupert Grint podáva spolu s trojkou svoje najlepšie výkony z celej série - aj vzhľadom na svoj vek - a zvyšok hlavných hrdinov je stále nadpriemerných. Svoju vlastnú ligu hrá Harris - pre mňa tisíckrát lepší Dumbledore ako Gambon, snád s výnimkou trojky - Smithová, Rickman - zrejme titul najlepší herec celej série by patril jemu - poteší Richard Griffiths, ktorému sa ušiel opäť dostatok priestoru a cast dostal podarenú konkurenciu v osobe Kennetha Branagha. Je veľkou škodou, že sa Lockhart už do série nevrátil, pretože úprimne pobavil a jeho herecký predstaviteľ podal nenútený a prirodzený výkon. ()

robfi

Filmu dávám tři hvězdy jen a jen proto, že údajně Rusko zvažovalo protest, že Dobby má být údajně digitální karikaturou prezidenta Ruské Federace - Putina. Tak jsem si dal před sebe fotky Dobbyho a Putina a srdečně se tomu zasmál. To bylo asi tak poprvé a naposled u tohoto filmu. Mám opravdu velké výhrady k výkonu Harryho - Radcliffa a k souboji s baziliškem ve stokách Tajemné komnaty. Ostatní jsem jakž takž přetrpěl. ()

Ace.A.T.L.

Tenhle díl už začíá bejt temnější, než ten první a začíná rozjíždět tajemno a ukázku vnitřního boje Harryho. Zpracování je skvělý, atmosféra úžasně zvolená a člověk na konci ani nechce, aby to skončilo a už už se těší na další díl. Za mě 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

ioope

Harry Potter a Tajemná komnata byl podle mě stejně vydařený jako předchozí díl. "Bez tebe by to nebyly Bradavice." - Harry Potter na Hagrida ()

Wourly

O pár neviditelných bodů lepší než první díl. Herecké výkony se trochu zlepšují, jak herci stárnou, avšak to na mě stále působí dost infantilně. Opět mě překvapil poslední souboj, kde by měl být Harry opět naprosto neschopný, ale "čirou náhodou" (ne ve skutečnosti ho Harry přivolal svou kuráží [myslím]) přiletí fénix, který jeho nepřítele znatelně ochromí tak to stále nestačí - nepřítel ho naprosto šetří a i když Harryho nakonec přece jen smrtelně zraní, opět však přiletí ptáček, zahraje trochu sentimentu a můžeme se těšit na další díl. (Proklínejte mě za vyzrazení konce, normálně bylo zřejmé, že Hawlett Packard umře.) ()

Kozlowski8

Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic za svými kamarády. Ve škole se však objevují záhadné nápisy na stěnách a tajemný přízrak napadá studentky... Natočeno v podobném duchu jako první díl. Tento je trochu temnější, akčnější a napínavější, ale pořád až moc dlouhý a rozvleklý. Také Daniel Radcliffe a jeho mladí herečtí kolegové pokračujé ve velice průměrném hereckém projevu. 70%. ()

Skylwalker42

Úplně filmařsky totožné co předchozí film. Jen druhá knížka. Columbus se zhostil opět kormidla, takže výsledek neurazí a dospělého nenadchne. Skladatel John Williams recykloval svůj předchozí soundtrack, jen složil pár nových skladeb. Ale musím napsat, že na samotný poslech velmi líbivých. Stejné hodnocení. ()

PanPyzamo

Harry Potter a Tajemná komnata je přímé pokračování na předešlý díl a je vynikající. Příběh je ještě lepší oproti minulému dílu. Zápletka je též lepší. Dokonce podle mě jedna z nejlepších z celé série. Efekty opět vynikající a konec je vynikající též. Zkrátka povedené pokračování se vším všudy a jeden z nejlepších dílů ze ságy Harryho Pottera. 8,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

Harakiri13

Druhý díl ságy jsem viděl ještě jako dítě a vlastně jsem s celou ságou vyrostl stejně  jako jejich hlavní představitelé. Harryho opět čeká dobrodružství, ale  tentokrát bude  mnohem temnější a strašidelnější než v prvním díle a opět to bude mít co dočinění s Voldemortem. Opět se ale může spolehnout na přátele.  A pamatujte nikdy nekoukejte Baziliškovi do očí! 8/10 ()

Lendak

Chris Columbus síce so sériou sekol, ale nedá sa uprieť to, že prvá dva diely zrejú ako víno, a to hlavne vďaka jeho magickej réžii a hravosti. Neskutočne underrated pecka, ktorú odporúča 10 hopšup práškov z 10. ()

Bestfan112

Harry Potter a Tajemná komnata je další nejlepší film ze série Harry Potter ( ale samozřejmě není lepší než Fénixův řád a Ohnivý pohár ), který se snaží napodobovat stejnojmennou knihu, náhodou napodobuje docela dost správně, sice v tomhle filmu nebyla například scéna ve které Skoro bezhlavý Nick oslavoval výročí svého úmrtí. Ale relativně to zapadá do knihy. Co se týče kvality, tak očividně, jak tenhle díl vychvaluju, tak vás nepřekvapí, že kvalita je vysoká. Co se týče herců a jejich výkonů, tak si celkově vedli všichni dobře. Děj: Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... Asi už nemám co říct, tak se vrhneme k shrnutí, takže... Shrnutí: Na to že to je nejdelší film z celé série ( Nejkratší je ( pokud nepočítám obě části ( A rozdělíme to na jedno místo dvou ) Relikvií smrti ) Fénixův řád, ale i tak jsou oba díly nejlepší ( Jako Fénixův řád a Tajemná komnata, a ne obě části Relikvií smrtí ) tak simusel režisér Columbus hodně záležet, a za to mu dávám všech pět hvězdiček, tenhle film síto zaslouží. Film 10/10 Kniha 10/10 ()

Lester

Vzhledem k tomu,že to točil Chris Columbus,občas překvapivě ponuré.Atmosférou mi to připomnělo Jméno růže.Být rodič dítěte předškolního věku,asi bych si rozmyslel jestli ho nechám dívat. ()

OnCal

Druhá kniha o Harrym Potterovi je pouze zopakováním úspěšné receptury prvního dílu. Tomu odpovídá i filmové zpracování, kde se Chris Columbus (resp. scénárista Steven Kloves) zase snažil ukázat vše, co bylo v knize. Díky tomu si můžeme užít vyučování kouzelnických předmětů stejně tak jako turnaje ve famfrpálu, i když pro hlavní dějovou linii jsou nevýznamné. Mám ale jednu výtku: Proč při tak dlouhé stopáži byla vystřižena zrovna scéna s Harrym a Hedvikou nad jezerem, kde se Harry ptá Hedviky: "Kdo jsem? Co jsem zač?" Tento záběr byl snad ve všech trailerech, přesto ve finálním střihu vypadl. ()

Belerofonu

Druhý díl je o něco horší než první, ale jen díky zpracováním režiséra Columbuse.Víceméně udělal film stejný jako první. Nic nepřidal nic neubral, což je obrovská škoda. Děj je o něco složitější a postavy jsou víc "vyhrané" to sice ano, ale jinak si budete říkat ten had byl v jedničce nebo ve dvojce??Což je trochu škoda. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)