Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Anduril

Aj tento diel je ešte dosť v fajn. Aj keď s tu otvárajú témy, už pre starších. Napríklad téma rasizmus, ohovárania a osočovania, vylučovanie z kolektívu, chybného domýšľania si, predsudkov, uzavretosti pred vysvetlením si motívov atď. Viac krát sa tu vyhráža smrťou a ohrozením života, takže naozaj, už je to pre starších. Teda aspoň podľa mňa. A platí, to čo som písal o vysvetľovaní mágii atď, aby to všetko bolo naozaj brané, ako fantasy rozprávka. ()

bolf!k

Kvalitni pokracovani i kdyz zase se u me projevuje rozpor kuli veku ve kterym sem to videl a ted dyz sem to zhlid podruhy a pripadam si kapku moudrejsi a narocnejsi :) ...kazdopadne ne tak kouzelne jako jednicka a uz me to tolik neuchvacovalo spis sem si pripadal proste jako mezi starejma znamejma se kterejma proziju dalsi neobycejne dobrodruzstvi ()

Jeand´Boa

Kdepak, ani dvojka mě nepřesvědčila o tom, že by Harry svůj útok na filmové zpracování neukvapil ...nic nového nepřišlo ...knihy o tomto čaroději juniorovi byly jistým průlomem, ale filmy?...kdepak - prostě normální filmy z Továrny na sny ... ()

Kalimero13

Hodně podobné prvnímu dílu, naštěstí knižní předloha zaručuje nové nápady a náměty a neždímá se tak pořád stejný kus pomeranče. Pro mě ale pořád dětské a průměrné. ()

Laca1313

Tady platí to samé,co jsem už psal u Kamene Mudrců. Ale tady mé hodnocení sráží závěrečný souboj s baziliškem,který za nic nestojí. A navíc sám bazilišek se zrovna dvakrát nepovedl. ()

Fat'Fatal

Mohl bych udělat copy/paste z the Sorcerer's Stone. Happily Ever After, ať už se děje co se děje, všichni hodní přežijou, zlí jsou potrestáni (Lucius Malfoy) a dobro zas jednou zvítězilo. Voldemort na Harryho kouká, jak vytahuje nůž z Moudrého klobouku a mohl bych pokračovat v těch logických trhlinách. Chápu, že je to film podle knížky, ale nemusí to být tak strojené a nepřesvědčivé. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

jurca

O trochu tajemnější než jednička, ale více zajímavější. Film pomalu dostává ten správný náboj nových dílů. Stále pouhé začátky :) ()

bif

Atmosféra je velice dobrá, Columbus prostě točit umí, ale tenhle film téměř zabila ta příšerná délka, škoda. ()

Haide

Tento film měl u mě jedno drobné mínus, ještě dříve než jsem ho viděla. Druhá kniha o Harry Potterovi je má nejméně oblíbená. Nicméně film vcelku povedený. Velmi dobré triky a dětští herci, kteří jsou přirozenější než v prvním filmu. Ale i tak, je pro mě tento film jedním těch slabších v sérii. ()

matt85

Je to opravdu skvělé a ani nevím čím to je. Další díly byly skvělé buď osobitou režií nebo osudovostí příběhu. Tohle má trochu od všeho a je to super. Plus poslední opravdový dětský film z Potter ságy. ()

Plechpetr

Další ze ságy Potterů. Znovu jedinečná atmosféra. Můj oblíbený díl jak v knize, tak i ve filmu. Pokud se Vám jednička alespoň trochu líbila, rozhodně si tenhle díl nenechte ujít. ()

Jakubik

Tento komentář nebude zase tak úplně originální ale i tak je to prostě názor. O pokračování se dá napsat to samé co o předchozím dílu protože jsou jeden jako druhej ale k tomuhle napíšu ještě něco víc. Bohužel asi vinou stopáže už tenhle díl trochu zavání nudou a lehkým zívnutím. Závěr ovšem potěší. Takže tady hodnocení ponechám na slušných čtyřech… ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)