Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavným hrdinom príbehu, odohrávajúcom sa v desiatom storočí, je rytier Bowen (Dennis Quaid), ktorý je vyznávačom zásad starého rytierskeho kódexu z dôb kráľa Artuša. Získané vedomosti odovzdáva i  svojmu žiakovi, mladému princovi Einonovi (Lee Oakes). Keď je krutý kráľ Freyn zabitý pri vzbure sedliakov, jeho nástupcom sa síce stane Einon, ale sám je v bitke zranený. Jeho matka s rytierom vyhľadá draka a požiada ho o pomoc. Drak výmenou za sľub, že bude kráľ vládnuť spravodlivo, obetuje na jeho záchranu polovicu svojho srdca. Mladík však prísahu nesplní a stane sa z neho krutý tyran. Rytier Bowen je presvedčený, že zlo do kráľovho srdca zasial drak a rozhodne sa mu pomstiť. O dvanásť rokov neskôr je z neho potulný zabijak drakov, ktorý ich za peniaze zabíja. Keď sa  konečne stretne s tým pravým, pustí sa s ním najprv do dlhého nerozhodného boja, ale keď pochopí pravdu, že zlo sa rodí v človeku, spriatelí sa s ním. Uzavrie s drakom dohodu. Spoločne putujú svetom  a  zarábajú si na fingovaných zápasoch. Pri svojom putovaní dorazia až do dediny, kde sa zoznámi s dievčaťom Karou. Einon jej zabil otca a ona sa snaží vyprovokovať sedliakov k vzbure. Dievča rytiera ošetrí, keď je zranený v súboji s Einonom a snaží sa ho prehovoriť, aby sa s drakom postavil na čelo vzbury. (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (436)

otík 

všetky recenzie používateľa

Dobrodružná pohádka po americku o dobrém draku, rytíři drakobijci a králi, který měl tak zkaženou půlku svého srdce, že dokázal zkazit i tu druhou, kterou dostal od draka. Poměrně výpravný film kolísající na okraji několika žánrů (pohádka, dobrodružný, komedie, historický) je naší kultuře stejně vzdálen, jako naše pohádka Za humny je drak pro američany. Ale přesto jde o příjemnou podívanou pro všechny generace. ()

Le_Chuck 

všetky recenzie používateľa

Krásny, jednoduchý rozprávkový príbeh na sobotné popoludnie pri kávičke a vianočnýh koláčikoch. Background v podaní Slovenskej prírody a Spišského hradu, kedy som objavoval miesta, ktoré som pretrajdal s batohom na chrbte milo poteší. Chválim aj prijemný Edelmanov soundtrack. Jeden z filmov, na ktorý mám slabosť. ()

Reklama

Djkoma 

všetky recenzie používateľa

Odpočinkový film s pohádkovým nádechem, který nikdy neurazí. Rob Cohen na začátku své cesty stát se áčkovým režisérem, která mu o jeden stupínek nevyšla, a především sázka na jistotu v podobě úsměvu Dennise Quaida. Osobně ho mám rád, je mi sympatický, takový filmový pan hodný/taťka, kterému nikdy nepřeju smrt na plátně. Dračí srdce má svou fantasy rovinu, která je načrtnuta ideálně i pro menší diváky. I po 14nácti letech bych na efektech nechtěl vůbec nic kritizovat, což mě trochu děsí. Takže všichni zapomeňte na "moderního" Eragona a paskvily s draky a vraťte se ke klasice, jakou Dračí srdce je... ()

Ellmariachi 

všetky recenzie používateľa

Jsem na třech. Strašně silnejch třech, ale 4 dát nemůžu. Celý dílko s přihlédnutím na rok výroby byl fajn. Hlavní hero super. Sympaťák. Pohodář. Zrzka fakt pěkná.Naproti tomu mladej král neuvěřitelně škaredej. Drak bez problémů. Celý to ale bylo dost bloudění bez cíle. Najednou kde se vzala tu se vzala vzpoura. Nejsilnější moment pro mě byl uvěznění draka. Jenže nic víc. Nic co by mě chytlo za koule a drželo je. Takže závěrem. Pěkná pohádka, kterou vždy pochválím a doporučím. Mezi mou smetánku se ale nedostane. 69 procent. ()

genetique 

všetky recenzie používateľa

To, že sa jedná o slovenskú scenériu som zistil až neskôr a až potom som pochopil, prečo mi bol film tak úchvatne srdcu blízky. Navyše postava draka na mňa vplýva ohromným kľudom a rozprávkovosťou. Svojou charizmou u mňa predčila aj Falca! A príbeh milý, jednoduchý, zábavný, pekná nostalgia. 80%. ()

Galéria (47)

Zaujímavosti (21)

  • Jména pěti drakobijců jsou Uhlric, Cavan, Ivor, Tavis a Trahern. (KucC)
  • Když Bowen (Dennis Quaid) při závěrečné bitvě v lese propíchne svým mečem jednoho z rytířů, vytáhne z něj poté meč bez jediné kapky krve. (Mia...)
  • Natáčalo sa v roku 1994 na Slovensku. (Greenpeacak)

Súvisiace novinky

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)

Reklama

Reklama