Geoff (Christopher Masterson) je osirotený, ale vyrovnaný a pokojný chlapec žijúci v kláštore, ktorý objaví posledného draka na svete (jeho hlas nahovoril Robby Benson). Geoff si uvedomí, že po boku s drakom, s ktorým sa skamarátil a ktorý mu veľakrát zachránil život, by sa mohol splniť jeho tajný sen stať sa rytierom. Čoskoro sa obaja drak i Geoff postavia tvárou v tvár výzve, ktorá ich zmení na hrdinov, ktorí necítia bolesť. Avšak akonáhle podľahnú vzrušeniu z ich nového života a žiarivej budúcnosti, nezbadajú skryté nebezpečenstvo, ktoré ich čoraz tesnejšie obklopuje... (oficiálny text distribútora)

vlcekmirek

Po přečtení komentářů k Dračímu srdci dvojce si nejsem jistý, jestli jsem se díval na stený film. Ano, na jedničku to sice nemá (která "dvojka" dosahuje kvalit úspěšného originálu?), ale narozdíl od jiných amerických pohádek to mělo hlavu i patu, dalo se to pochopit i dokoukat. Triky vypadaly sice trochu jako z Troškova Z pekla štěstí, ale neurážely. Nemám pocit, že bych sledováním dvojky zbytečně promrhal čas. Po pravdě jsem, podle kritiky, očekával něco mnohem horšího. Odpočinková pohodička bez přehnaného patosu a frází. ()

Tayen

Jestli se mi jednička aspoň trochu líbila, tohle je pro mne slátanina, kde se mísí britský středověk s asijským Kung fu. Film na mne působí novodobým ochranářským dojmem, což nenávidím. Příběh nic moc, a to nemluvím o postavách (mladý bojovník, z kterého se nečekaně vyklube dívka - to snad ne. Kde je originalita?). Raději si přečtu nějakou pěknou ruskou pohádku o bohatýrech. ()

drankeryth

Jednoznacne slabsi film, ako jednotka. Je to viac pre mladsie publikum a obcasne boje smrdia nizkorozpoctovym dojmom. Jedine co ma najviac zaujalo bola premena toho chlapa na taky ekvivalent cinskeho draka. Boj nebol prilis dlhy, co mi aj vadilo. Lepsie by sa na to pozeralo, keby to aj malo nejaku znamku po krvi:) ()

Ravi

Čím déle jsem na to koukal, tím více jsem byl zklamaný - subjektivně proto, že s prvním filmem to nemá skoro nic společného, jen extrakci jeho nápadů a prostředí. Bylo sice pěkné, jak se autoři vypořádali s náplastí východní kultury, ale proč někdo zaplácává minuty fantasy filmu vysvětlováním a vysvětlováním, to teda nevím. Příklon k pohádkovosti a interiérům mi také nesedl. 40% = 2/5 ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +hudba, postavy -některé bohužel nevyužité/// První dračí srdce byl překrásný film, přesně takový jaký má fantasy pohádka být. Pokračování příběhem navazuje tam kde jednička skončila a všeobecně působí levněji a tváří se jako menší film. Říka se, že 2x nevstoupíš do téže řeky, ale já jsem vstoupil rád. Skutečně, téměř vše kopíruje jedničku. Má to i výhody, nádherná hudba zůstala, příběh ústí celkem logicky, postav je hodně a mají zajímavý charakter...ovšem tady snad zamrzí nejvíc, že jejich potencíal nebyl využit uplně naplno. Ale i tak se jedná o pěknou fantasy, klidně si to dám potřetí, jen trošku velkolepěji.///Celkem 72%/// ()

• Drake je jediný filmový drak chrliaci ľad. (H4ku11)
  • Bolo natáčané na Oravskom podzámku na Orave. (andykovac)