Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

zdenek305

Dozajista jedna z nejlepších a nejznámějších filmových sérií z boxerského prostředí, kterou proslavil Sylvester Stallone a která proslavila zároveň jeho. Strhující příběh Rockyho, který se z boxování ve staré tělocvičně a náhodnými pokoutními zápasy vyšplhá až na boxerského mistra světa, je více než skvělý a dobře obsazený - neumím si ani představit, že by roli Rockyho ztvárnil někdo jiný než Stallone, nikdo jiný by ho tak skvěle neztvárnil jako on. ()

mstychov

Tak todle je ma srdcovka. Mlady Rocky me pohltil a dostal. Sylvestr je zkratka borec. Film je napinavy, provazany neznymi zacatky Rockyho a jeho budouci pritelkyne....I kdyz je to o drsnem sportu, jako je box, tak to neni podano drsne, surove a nekoukatelne. Navic je to provazano zajimavyma lidskyma pribehama. Hudba je skvela, hlavne nejznamejsi hlavni znelka. Za me super. ()

v.indruchova

Hlavní hrdina je fešák, ale nikdy jsme tenhle příběh moc neprožívala. Protože je Rocky jednoduší týpek sice s dobrým srdcem, ale. ROckyho jsem nikdy nedokázala pochopit.. ()

Ace.A.T.L.

Hodnoceno zpětně. Pro mě první film o boxu a užil jsem si ho na plno a i teď, kdykoliv se na něj kouknu, mě to baví. Je to první díl a nemá se v něm na co obracet a tak je svůj a je skvělej. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Sunwheel

Príde mi, že odkedy som to videl naposledy ako dieťa, tak to citeľne zostarlo. Na druhú stranu skvelá hudba a hlavne boxerský zápas a tréning stále na vysokej úrovni. Dodnes nechápem ako tie Slyove dialógy dostali Oscara. No zrejme si mysleli, že ten jeho jednoduchý jazyk je skutočne hraný...((-: ()

PanPyzamo

Rocky... jak legendární to film. Začátek hvězdné kariéry Sylvestera Stallona začal prostě zde a není se čemu divit. Film je skvělý. Teď ani tak nemyslím to, že jde o zápas v boxu, ale mám na mysli to, že prostě film motivuje cvičit, což je jedině dobře. Moc k tomu nemám, co dodat. Skvělý film, který byste prostě měli vidět. Jedná se o klasiku. 8/10 ()

david141474

První díl jsem nikdy moc nemusel, ale teď na druhé nebo třetí zhlédnutí musím říct, že jsem se mýlil a tenhle počin je klenot kinematografie, i když jsou následující díly za mě ještě lepší. Tenhle film jsem nemusel hlavně kvůli pomalýmu nezábavnýmu ději, teď jsem se na to podíval znovu a musím říct, že to není tak špatný ani tak nezábyvný. Celým filmem panuje skvělá atmosféra, která dosáhne svého cíle až ve finále filmu. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý. Scénář je skvělej. Soundtrack je božskej, Bill Conti je bůh. A finále filmu je opravdu skvělý a nikdy se neokouká. Díky tomuhle filmu se stal Stallone hvězdou a já se ani nedivím. Ze svých původních 6/10 měním na 9/10! ()

Dvojirakri

Správně je u žánru uvedeno na prvním místě drama a až pak sportovní. Říkám si že by v souhrnu žánrů u tohoto dílu série mohl stejně svítit i romantický... První epizoda představuje boxera se špičkovými předpoklady ale nízkou morálkou. Ta mu musela být dodána, trenérem, životem, a právě toto je momentum pro všechny díly. Souboje v ringu jsou vedlejší, důležitější je ta cesta. Není vždy stejná, proto jsou některé díly slabší, jiné silnější.  Apropo, pokud si stáhnete jakýkoli z prvních tří filmů o Rockym v mizerné kvalitě, vůbec to nevadí, je to jako u porna, čím míň toho vidíte tím víc si toho musíte domýšlet a mozek si vždy domýšlí to zajímavější... :))) ()

PTuranyi

V podstate je to romantický film o zaľúbenom buranovi, ktorý nič nevie len boxovať, ale nakoniec na sebe zapracuje a hoci nezvíťazí, dokáže sebe aj ostatným, že nie je nikto. Príbeh síce je tuctový, ale jeho spracovanie vyznieva netuctovho hoci hlavný hrdina a ľudia okolo neho sa správajú úplne hlúpo. Staloneho spôsob balenia je úplne na hlavu rovnako ako správanie jeho kamaráta a brata Adrian. ()

werxix

Nehynoucí klasika, která odstartovala legendu. Z dnešního pohledu však může na diváka působit lehce zdlouhavě. Některé scény či obsazení vypadají dokonce až úsměvně. Vše je však poplatné době vzniku snímku. ()

Xylobalsam

Stalloneho nejznamejsi role, nicmene lepsi herecky vykon predvadi v Rambovi I. Celkove film pusobi ucelene a nema nejake velke trhliny. Dnes jedna z nejznamnejsich klasik. ()

De Large

Davam 5* pre obyčajnosť námetu, pomerne dosť reálny scenár i za celkom dobré herecké výkony. Rocky I. je legenda a tak to aj ostane. ()

DaveManiak

Podle mně jasně Sylvesterův nejlepší film, ke kterému se už nikdy ani nepřiblížil. Sám se ujal scénáře a hlavní role. Obojí zvládnul na jedničku a byl za to po právu oceněn. Je to příběh těžce pracujícího mladíka, který dostane životní šanci boxovat o titul mistra světa a skvěle ji využije. Stallone hraje de facto sám sebe a na jeho postavě to je vidět. Skvělé boxerské scény, ačkoliv někdy trochu přehnané, doplňuje nádherná hudba a zejména pasáže, kdy Rocky trénuje patří k tomu nejlepšímu, co lze ve filmech se sportovní tématikou vidět. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers