Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Dyas

Dokonalé sportovní drama se skvělou hudbou, díky kterému je dnes Stallone hvězda. Geniální film vyjadřující cestu za titulem mistra světa v težké váze, o kterou bojují dva nebojácní boxeři... Zde Bill Conti opravdu nezklamal a dal nám, co u takového příběhu potřebujeme. ()

J*A*M*A*L

Tohle je prostě již kultovní záležitost.Je už málo lidí kteří by neslyšeli jméno Rocky Balboa.Já jako fanoušek sportu a také bojového umění jsem se prostě bavit musel.Výborné obsazení bez Slyho by tento film prostě nebylo ono skvělé romantické a smutné scény a také výborná režie.Tento film jsem si zamiloval už od svého dětství.Film jsem viděl už asi 10x, ale vždy jsem byl napjatý a nikdy jsem se nenudil.Zakončení filmu bylo famózní, ale i scény které někdy byly ne zas tak důležité měli něco do sebe.Jo a soundtrack tak o tom ani nemluvím jestli lidi neviděli tuto legendu song Gonna fly now snad už slyšeli všichni.100% ()

Hanes88

Naprosto úchvatný příběh o skoro pouličním boxerovi, který dostal možnost bojovat o boxerský titul v těžké váze a chopí příležitost za pačesy. Opravdu povedené navíc se v hlavní roli blýsknul ten, kdo to všechno napsal - Silvester Stallone. 95%. ()

Lefty86

Rocky vs. Apollo !! Stallone napsal scenar na bedne od pomerancu ve skladu kde pracoval,film byl nizkorozpoctovy nemeli ani na dalsiho krocana ktereho paulie vyhazuje ze dveri na dvur! :-) museli to natocit na poprve! dnes je to boxerska i filmova legenda ktera se v roce 1976 stala nejlepsim filmem na oscarech. pro me je to top film,na ktery se kouknu vzdy zas a znova! Klubový průměrný boxer dostane šanci na zápas proti mistru světa v těžké váze, který bere celou záležitost na lehkou váhu a nevěnuje přípravě dostatek usilí ,ztratil už štávu a "pohled tigra" . Za to zarputilec Rocky ucítí svou životní šanci a pustí se do přípravy s vervou. Zatímco šampion vykřikuje že soka složí po třech kolech, vyzyvatel ho hned v prvním kole pošle k zemi a šampion je počítán. pak se strhne souboj "jaký svět boxu ještě neviděl" Rocky splní ukol který si dal a to vydržet celý zápas a nebýt knockoutován . Sportovní drama jak má být!! ()

Paldiny

Stallone je Rocky a Rocky je Stallone. Ten svojej najznámejšej postave prepožičal tvár, charizmu a životný príbeh. Každý z filmov o Talianskom žrebcovi opisuje Sylvestrovu aktuálnu situáciu a prvý nie je výnimkou. Rocky, klubový boxer a príležitostný vymáhač, bojuje s neľahkým osudom, chýba mu vzdelanie, býva v smradľavom byte a vytrvalo sa dvorí sestre svojho jediného priateľa. Nečakaný zlom prichádza s pozvánkou postaviť sa majstrovi sveta. Znie to ako rozprávka o americkom sne, pričom pre Sylvestra sa stala skutočnosťou. Začínajúci herec mal dovtedy na konte filmy o ktorých nikto nepočul vrátane lacného porna, o ktorom by Stallone najradšej už nepočul. Keď chýbali doláre na nájom prespával na lavičke autobusovej stanice a v časoch najhorších bol vraj nútený predať psa. Nehovoriac o tom, že sa celoživotne vyrovnával s paralyzovanou polovicou tváre, aká bola terčom posmechu a akú si v detstve kompenzoval pláštenkou Supermana. Slávu Slyovi nikto nepripravil, činkami získal fyzické proporcie a využil talent na písanie a keď mu televízny program "Rozdajte si to“ vnukol nápad, aký údajne zrealizoval do výslednej podoby v priebehu troch dní, rozprávka mohla začať. Žiadna istota Sylvestrovi nestačila, bol si príbehom taký istý, že odmietol 200 tisíc za predaj a trval na stvárnení hlavnej postavy za obmedzený plat a minimálny podiel zo zisku. A tomu no name pánovi to vyšlo a ešte sa mu podarilo to čo pred ním iba Charliemu Chaplinovi a Orsonovi Wellesovi, a teda byť nominovaný za hlavnú úlohu aj scenár. A nech ukápne aj posledná slza, spomínaného psa po gigantickom úspechu nenechal v štichu a odkúpil ho späť. Čo sa týka filmu, ten svojim komorným vyznením a veľkými sympatiami k Rockymu okamžite vtiahne a až do gongu nepustí. Casting je bezchybný a postavičky točiace sa okolo žrebca nemožno nemilovať, nech sú akokoľvek hamblivé, odporné alebo cholerické. Creed, predobraz Aliho do snímku vnáša potrebné korenie, aké je pre vývin deja nevyhnutné, no film si paradoxne na konfrontácii v ringu ani nezakladá. Veď nie náhodou sa hovorí, že najlepšie boxerské filmy by obstáli aj bez boxu. Ďalším silným aspektom je melancholický Contiho motív, aký každou scénou dokresľuje atmosféru a samotným tréningom rozozvuční nestarnúcu melódiu. V ringu zaznie ďalšia klasika. Dosť ale rozplývania, tento rok som ho ešte nevidel, tak to treba napraviť. ()

Honzeek95

Nezlobte se na mě, ale mě to vůbec nechytlo. Asi to bylo také způsobeno naprosto katastrofálním českým dabingem, který bych označil za nejhorší, co jsem kdy slyšel (ale asi až po Rain Manovi). Stallone mě zde vůbec nepřesvědčil o jeho hereckých kvalitách (které samozřejmě má a prokázal je třeba v Rambovi o 6 let později). A ty souboje v ringu? Těšil jsem se na epické scénky a ono se ve filmu skoro neboxuje. Je zde zachyceno pár kol, pak konec boje a šlus. Ke konci přijde Shire k polomrtvému Stallonovi, obejme ho a film končí. Žádný emoční dopad. Vývoj postavy Shire byl také velmi zajímavý, jednou se vyspí s chlapem a z holky, která se bojí mluvit, je najednou alfa samice... Nakonec jen dopíšu, že Rockyho hodnotím po zhlédnutí filmu Těžká váha, který je úplně někde jinde.. Kdyby lidi nehodnotili tento film podle názvu a z nostalgie, nedostane se přes 80 % ani náhodou. ()

orkadimenza

Tak teď opravdu nechápu, co všichni vidí na tak tuctovém a obyčejném filmu jako je Rocky. Co je zajímavého na filmu, kde se v první polovině vůbec nic neděje, kde se postavy baví o šatní skříňce, otřesu krunýře, o tom jestli je v želvím žrádle víc molů nebo mušek, nebo jestli je dvanáctiletá holka kurvička? Vážně si nedovedu vysvětlit, jak tolik lidí mohla uchvátit nevkusná stydlivá Adriana, hipsterskej mafián nebo starej venca jako boxerský manažer. Jediné scény hodné Oscarového filmu byly tříminutová motivační scéna s ústřední znělkou a závěrečný zápas, který byl i tak hodně přemrštenej. Asi za vším stojí ten Stalloneho americký sen a akademici skočili na špek, protože jinak pro mě Rockyho úspěch v celém světě zůstává záhadou. P.S. Žánr romantický je snad myšlen ironicky. Věta "Nelíbí se ti moje žáby?" je opravdu "top" balící hláška. ()

Rozjimatel

"You sure your sister knows I'm coming?" "Yeah, yeah, yeah. She's very excited."     Z dnešného pohľadu už dosť otrepaná športová dráma, zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, ktorej sa oscarové nominácie len tak sypali. Tú jej vysokú úspešnosť v USA pripisujem z veľkej časti tamojšej popularite boxu, akurát tá extrémna adorácia snímky v našich končinách je pre mňa tak trochu záhadou (ešte vyšších 87% na ČSFD oproti 81% na IMDb). A keďže ale ja box nemám rád, idú u mňa tie percentá skôr nadol ako nahor, aj keď sa, samozrejme, snažím pristupovať k tomuto dielu nezaujato a posudzovať hlavne jeho filmové kvality. Ide v podstate o klasický príbeh outsidera, ktorý má šancu dostať sa až na samotný vrchol. Sylvester Stallone (Rocky) je v role nedbalého frajera celkom fajn a výborne mu sekunduje aj Talia Shire (Adrien) ako hanblivá "stará dievka". Celkom pekne vykreslený vzťah medzi nimi (hlavne jeho vývoj) považujem za to najlepšie z celého filmu. Výborné sú scény ako Rockyho dvorenie, "vohľady", prvé rande na korčuliach, či hanblivá ľúbostná scéna ("I think we make a real sharp couple of coconuts - I'm dumb, you're shy, ..."). Z hereckej stránky ide inak skôr o priemer, pomerne dobrý je Burt Young (aj keď jeho postava Paulieho mi dosť liezla na nervy), naopak Carl Weathers (Apollo) pôsobí dosť toporne (on je inak taká dosť zvláštna gumená maska). Za klad filmu by sa ešte dala považovať jeho hudobná zložka (Bill Conti), najmä ten ikonický ústredný motív. A pokiaľ ide o športové scény, nepovažujem ich za nič mimoriadne, videl som aj podstatne lepšie nakrútené (ten rozhodujúci zápas má svoje lepšie momenty, ale aj slabé chvíle).     "He doesn't know it's a damn show! He thinks it's a damn fight! Finish this bum and let's go home!" ()

willis

Dobrý film s dobrou atmosférou menšinové komunity a s morálním poselstvím.:) Co mi na celé sérii Rocky ale nejde do hlavy jsou boxerské zápasy. Kdo viděl alespoň jednou profibox ví, že to vypadá jinak. V Rockym si boxeři vyměňují v každém zápase desítky smrtelných úderů na hlavu aniž by se kryli a aniž by to na ně mělo fatální následky. Oklepou se a jdou dál. Inu ať žije stylizace. ()

Damielka

Pokud chce někdo kritizovat Stalloneho toporné herectví, tak by si měl uvědomit, že k postavě Rockyho to prostě patří. V jednoduchosti (ducha i scénáře) je síla! ()

dehlie

klasika od slya, film od ktorého vlastne myslím možno počítať jeho kariéru. síce jednoduchý príbeh ako sa z obyčajného boxera s podpriemerným intelektom stane z večera na ráno svetová superstar, napriek debilnému dabingu bez ktorého som rockyho ešte nevidel, napriek tomuto dám 5*, už len kvôli tomu, že rocky je ten najobyčajnejší, najjednoduchší, najčistejší a najskutočnejší superhrdina akého si len možno predstaviť. ()

Granade

Jestli v něco věřím tak to není církev, ale Balboa. Myslím, že snad každý po shlédnutí tohoto filmu dostane novou sílu a elán do života. Asi málokdo neměl chuť si zajít někam zaboxovat nebo někomu v ringu pěkně namlátit. Pro mě je to nejjednoznačněji nejsilnější a nejmotivnější film, jaký jsem kdy viděl. Nikdo by se na hlavní roli nehodil víc jak Stalonic, klobouk dolu před jeho výkonem.. Ve Filadelfii, odkud Rocky pochází je málo lidí, co by si nevyběhli schody,(kam rocky vybíhal ke konci své přípravy k zápasu), na jejichž vrcholu jsou zvěčněné Rockyho podrážky od converse tenisek a jeho jméno.. ***** * ()

spiritus

Po dlouhé úvaze (a posledním zkouknutím) měním své hodnocení Rockyho o jeden stupínek nahoru. Přeci jen je ten příběh velmi zajímavý a holt ve mě uzrál jako zraje kvalitní víno. ()

Jorge-Z

Nebýt zápasu tak je to docela nuda. Zuřící býk od Scorseseho je úplně někde jinde. Fakt nevím co na tom Rockym všichni vidí. ()

simply

Říkejte si, co chete ale tohle je ten nejlepší sportovní film. Sylvestr Stalone jako Rocky a Talia Shire se na plátně skvěle doplňují. ()

Ollie235

Film o hlupákovi, který netuší, do čeho se namočil i o tom, že vítězství v souboji není tím hlavním. Stallone pojal scénář vcelku obyčejně, nic zde diváka nepřekvapí, ale ani to moc nevadí. Celý film je kus poctivé práce, který sice místy nudí, ale po konci přijde pochopení, že své poselství předal výborně. Rocky sice nepatří k mým oblíbeným filmům, ale jako předchůdce dalších povedenějších sportovních dramat ho beru. ()

patrik221

Rocky je film ktorý má obrovské srdce a má čo povedať aj po 40tich rokoch. Je to najlepší diel zo série šiestich filmov na ktorých som vyrastal. Hned po jednotke je paradoxne najlepšia šestka(z môjho pohladu), ale to je jedno pretože ani jeden diel nespadol pod priemer ba naopak je súčasťou jedného úžasného príbehu a dôkazom toho že každý z nás môže v živote niečo velké dokázať. Najlepšie zahranou a najuveritelnejšou postavou je samotný Rocky ale bez ostatných hercov ktorý ho doprevádzajú skoro po všetky filmy by to nešlo - Adrian, Paulie, Apollo, Mickey, Robert - syn, Duke...Rocky je jednoducho legenda tak ako jeho samotný soundtrack. Inšpiratívnejší film nepoznám. Je to viac než film. http://youtu.be/3gVPkaZykK4 http://youtu.be/3zQiHQrFMlM ()

Yardie

Dneska už klasika. Ale dá se na to koukat pořád dokola, když to běží. Příjemný, řekněme komorní obyčejný snímek o člověku, který jde za tím, co chce. Na filmu není nic extra, ale svým pojetím a atmosférou vstoupil mezi legendy. Je to až s podivem, protože, když se člověk nad tím zamyslí, film ničím extra nevyniká. Ale má prostě jisté kouzlo. Howgh! ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers