Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

MiCM

Sylvestr napsal za 3,5 dny scénář ke všem 5 dílům rockyho a obcházel producenty dokud mu to někdo nepomohl natočit. Původně od něj chtěli scénář odkoupit a do hlavní role dosadit jiného herce, na to ale Sylvestr nepřistoupil a dobře udělal.. Film se stal kultovním a Sylvestr který možná tak trochu stvárnil i část svého života vše zahrál naprosto dokonale, přesně jak to asi mělo vypadat. Rocky snad nemá ani nejmenší chybu.. ()

lennyd

Rocky Balboa (Sylvester Stallone) je obyčejnej chlapík, který pracuje jako výběrčí daní a bouchač pro místního mafiána a ve volných chvilkách se snaží (neúspěšně) boxovat a přitom nadbíhá nesmělé Adrian, prodavačce ve zverimexu a sestře Rockyho přítele. Když jej vyhodí z tělocvičny, kde celé roky trénoval, vypadá to, že Rocky s boxem nadobro skončil. Ale pomůže mu náhoda - obhájce titulu Apollo Creed by měl boxovat o titul mistra světa, ale jeho soupeř se zraní, a tak Apollo hledá někoho, s kým by mohl boxovat. A náhodou mu padne do oka Rockyho jméno. To co je pro Apolla jen žert a zábava, znamená pro Rockyho životní příležitost (a možná poslední možnost jak se vrátit k boxu).... Přiznám se, ač je film starší než já, dařilo se mi mu úspěšně vyhýbat. Boxerské filmy dvakrát nemusím (pokud nejsou podpořeny zajímavým příběhem okolo, jako např. Těžká váha), a od Rockyho (resp. Stalloneho) jsem to rozhodně nečekal. Ale nutno přiznat, že jsem se pěkně sekl - Rocky má rozhodně svoje kouzlo (a nebojím se napsat, že je to z větší části zásluhou samotného Stalloneho). Dokonce (a to je taky překvapení) se skvěle podařil i český dabing (hlavně pomalejšího Rockyho). Jako fakt dobrý ... ()

kurcatovium

Snad vše, co bych chtěl napsat, tu už napsali jiní. Konkrétně Tosim + Isherwood. Film jsem viděl poprvé 33 let od premiéry a tak se mě netýká žádný nežádoucí efekt nostalgie. Proto musím konstatovat že je to vcelku nuda a nic objevného, vysoká hodnocení nechápu. Sestříhat to na třičtvrtěhodinku, mohlo by to být hodně slušné. ()

tomxxx

Stallonův herecký výkon vypatlance s velkým srdcem si zaslouží obdiv. Ten box už je horší: "Rocky zvedni ty blbý ruce a trochu si kryj ksicht, když tě do něj neustále mlátěj. Nemusel bys pak vypadat jako by tě opíchaly vosy." (Edit: "Rocky omlouvám se ti i profík Briggs se proti Kličkovi neuměl krejt. Asi před zápasem zhlédl tvůj zápas pro inspiraci.") ()

BS

Nesmrtelná klasika o jednom splněném americkém snu. Mimochodem, jsem jediný, kdo má raději tréninky před zápasem než samotný box? ()

anli

Na to,ze Sylvester napsal scenar za nekolik malo dni-tvrdi,ze za 3-je film o americkem,presneji receno,boxerskem snu,velmi dobre napsany,zahrany a zrezirovany.Myslim,ze tenhle film uz Stallone nikdy neprekonal,jen se k nemu trochu priblizil.Oscary tu kvalitu tentokrat potvrzuji a televize to davaji porad a porad,protoze se lidi na to porad a porad divaji.A davat to porad budou! ()

ywo666

Čo ja viem až tak ma to netrklo. Solidný film, patrí sa vidieť, ale nič viac. Niekto možno oceňuje podmienky v akých Rocky vznikal, ale pre mňa takéto kvality nehrajú rolu. Pre mňa je dôležitý výsledok. Pradoxne prvý najúspešnejší Rocky my prišiel ako jeden z najhorších. ()

T-pack

Film Rocky má dnes naprosto legendární status, hromadu fanoušků hltajících každý díl, scény, které zlidověly a které umí prakticky každý zařadit, byť by třeba Rockyho neviděl, což byl po dlouhou dobu i můj případ. právě proto mě hned na začátku snímku překvapilo, že scénář napsal Sly sám. Na začátku jsem byl překvapený, pak ovšem méně. Příběh je totiž průměrný, skoro až otřesně průměrný, ale na průměrné hodnocení by tady nemohla bejt taková řádka kladů. Tak za prvé je to příběh o vážně jednoduchém třicetiletém boxerovi, kterej má jedno z největších srdcí, který jsem na obrazovce kdy viděl. Rocky je sympatická postava v každym momentě snímku, neni to drsňák, kterého byste možná čekali. Ačkoli film tak trochu kýčem zavání, vlastně kýčovitý ani není a o tom přesvědčí i závěr. Ale největší pozornost si zaslouží Avildsen za skvělou režii, která právě tenhleten kus hmoty přetvořil v něco nejen koukatelného, ale dost snadno obdivováníhodného. Film je stejně jako protagonista černej kůň - když ještě sedí v rohu, tak vypadá jako ten nejprůměrnější, vleze do ringu a nechává si dávat jednu ránu do palice za druhou, ale tančí tam vokolo, vrátí těžkej úder a hned je jasný, že to s nim nebude zas tak jednoduchý. ()

pytlik... odpad!

Fajn zjištění, že i my retardovaní máme šanci prosadit se na poli umění! Zároveň mě děsí, kolik po naší republice pobíhá schizofreniků, kteří dokážou dát tomuto velefilmu čtyři až pět hvězdiček a dílům, jako je např. Samuela či jak se ta telenovela jmenovala, které kýčovitostí, hereckými nevýkony, nedějem a neinteligentními dialogy stojí na úplně stejné úrovni, pak odpad či maximálně jednu. No a ještě k tomu přidejme téma boxu, u kteréhožto "sportu" jsem nikdy nepochopil, co je na tom obdivuhodného či zajímavého zmlátit druhého tak, že se nezvedne. Mně tato zábava přijde dost odporná. Jediné plus má u mě Stalone za to, že nedávno v jednom rozhovoru přiznal, byť jen tak na půl pusy, že ty taneční kreace v závěrečném souboji s tím černochem obšlehl pěkně pohyb od pohybu od Luďka Soboty, jak v roli Koudelky mlátil s těma protivníkama na judovém turnaji o žíněnku. Ale Svěrákovi a Smoljakovi prý platit nic nehodlá, škrt jeden. Ale abych jen nekritizoval, není Rocky jako Rocky, třeba tenhleten fakt nemá chybu. ()

noriaki

Rocky je často zmiňován mezi těmi nejlepšími boxerskými filmy, ale kdyby skončil v momentě příchodu do ringu, případně se točil okolo jiného tématu, na jeho vyznění by se toho moc nezměnilo. Síla výpovědi by také zůstala stejná, protože pointa stojí na přerodu druhořadého flákače na cílevědomého dříče, překonávajícho své vlastní, dříve trestuhodně nízké limity. Koneckonců samotný zápas ani nestojí za řeč. Divák si z něho moc neužije a to málo co je k vidění není vůbec strhující. Zbytek je ovšem vynikající a to včetně precizního Stalloneho, který nominaci na Oscara nedostal pro nic za nic. O zbytek dojmu se postarala parádní hudba Billa Contiho a Burgess Meredith. ()

Fleetguard

S.Stallone jako scénárista ze začátku nesklízel žádné velké úspěchy, ale postupem času se mu podařilo prodat scénář k filmu o boxerech "Hells Kitchen". U boxu nakonec zůstal a začal pracovat na scénáři k filmu Rocky, kde si nakonec vybojoval i hlavní roly. No a jak to dopadlo? Komerčně nejúspěšnější film roku s 9 nominacemi na oscara. S.Stallone ve své životní roly, která takřka kopíruje jeho vlastní život a ve které nám ukázal, jak se z absolutního outsaidra lze dostat až na absolutní špičku. ()

dANo

Nie je to síce moja obľúbená filmová kategória, ale v tomto filme je oveľa viac pozitív ako v iných akčných boxerských filmoch. Je to ozajstná dráma s celkom dobrými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov. ()

Brandon

Snad pro ty Rockyho neustálý žvásty a nepovedený vtipy, snad pro jeho loserovství, snad pro jeho tvrdou palici, snad pro jeho vítězství....pět hvězd ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers