Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Deyw

Nejlepsi film co sem kdy videl ...mozna nejlepsi film se Slym ...cela serie Rocky je pro me povinost ale jednicka je neprekonatelna - ikdyz 4ka je taky perfektni a to hlavne diky hudbe a tim jak je pojata jinak 2ka,3ka,6ka taky dobra (pro me vic nez dobra :D ) a jedina 5ka mi prisla nic moc bylo to docela onicem ale dalo se na to koukat. ale ROCKY 1 je srdecni zalezitost !!! ()

reky

Nejspíš nejlepší díl, tohle drama oproti pozdějším pokračováním spíše komornějšího ražení se mi líbilo i víc než nadupaná čtyřka. Oceňuju i závěrečnej zápas, kterej je prvním a zároveň možná posledním z celé série (do čtyřky včetně minimálně), kde jsem schopnej jakž takž uvěřit tomu, že by ty rány, které Rocky inkasuje, i ve skutečnosti někdo ustál. Dobře funguje i chemie mezi Stalonem a Shire. Hudba jako vždy (až na pětku) výborná. 85% ()

tom88

Stalloneho veľká úloha a legenda vo filme. Skôr ako športový film je Rocky skôr silnou drámou točiacou sa okolo boxu. Na tú dobu je film dosť záživný s dobrým dejom a so všetkým čo k dobrému filmu patrí. Tiež potešil výkon samotného Stalloneho, ktorý mi ako extra herec nikdy nepripadal. Film som videl s veľkým odstupom času a možno je hodnotenie trocha poznamenané, no aj tak mi do plného hodnotenia chýba viac, ale dávam celkom silné 4*. 80% ()

HorrFi

ABSOLUTNĚ NEMÁM CO DODAT :)AŽ ZEMŘE SLY, UMŘE I KUS MĚ :(MŮJ NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM, KTERÝ JSEM VIDĚL ASI 15X A NIKDY MĚ NEPŘESTANE BAVIT :):) ()

Nivenx

Klasika, která ovlivnila mnoho filmů do budoucna. Začátek začíná boxem, který Rocky ještě moc dobře neovládá, rozhodně ne na nejvyší úrovni a těžko hledá soupeře jelikož je levák. Do toho přijde suchá a stydící Adriana a cholerický její bratr. Rocky je zároveň svým způsobem hloupý a má z prdele kliku, jelikož šampion Apollo Creed si ho vybere pro příštího soupeře díky přezdívce Italský hřebec. Celé je to svižně natočené, nenudící a napínavé. Prostě parádní podívaná. 80% ()

otík

Jednička Rockyho je naprostou klasikou, která potěší každého, kdo má Sylvestra rád. Ještě tu není tak strašně nabouchané hovado jako ve čtverce, už ale poznáváme naprosto klasickou Rockyho užvaněnost o ničem a filozofování, na druhé straně ale také pořádnou makačku a urputnost. Výborný začátek série. ()

maxxxim

Tati, tati už vidíš nějakého křupana? Po zhliadnuti celej minisérie som bol svedomím prinútený zmeniť názor. Doteraz bolo moje hodnotenie veľmi záporné, čo bolo vyjadrené, tým že som dal Rockyho a jeho priateľov zrecyklovať. Teraz, keď som si uvedomil, že film má mnoho pozitív a hlavne mnoho, mnoho čŕt komédie udeľujem 20%. Ale vysvetlíme si, ako som sa k ním dopracoval. 1. Karikatúra boxéra je zobrazená grandiózne, aj keď som bol doteraz hlboko presvedčený, že boxéri nie sú žiadnými kandidátmi na Pulitzerovu cenu alebo Nobelovku, Sylvester mi to nevyvrátil, hoci pokusov mal viac než dosť. Týmto chcem povedať, že jeho správanie a myslenie nebolo určite košer. Má to hlavne na svedomí perfektne zvládnutý český dabing a vonkajší vzhľad- apartný kožený kalap a bunda. Toto určite nebolo zámerom tímu z krajiny pôvodu. 2. Viem "dielo" nie je školskou pomôckou ani elaborátom KNASTu, ale určité konvencie dobrého snímku mohli byť dodržané aj tu. Napríklad si mohli odpustiť predvídateľný sled udalostí, zakončený vydretým víťazstvom opakujúcim sa v celej minisérii, to je dosť málo na upútanie pozornosti. 3. Český dabing dodal dielu cveng takým spôsobom, že Rocky je vykreslený ako jednak karikatúra ako som sa už zmienil, a jednak ako riadný nezbedník, ktorý uvažuje skôr päsťami ako orechom na krku. 4. Aby som to zhrnul, film je určite, podotýkam určite vhodný pre všetky vekové kategórie (od 6 do 18 mesiacov), ale každý má na film subjektívny názor, ktorý vám určite nebudem brať ani zazlievať. Na samotný záver už iba replika z piateho dielu: Svetr a tak, je to dobrý, nevím, proste svetr a tak. Ešteže sa prekladatelia, tlmočníci a znalci reči dokázali vysporiadať s kulišárnami, ktoré im maestro dokázal pripraviť, lebo neviem, neviem ako by to dopadlo, keby tomu tak nebolo. Svetr a tak. ()

hans500

Dost dobrý film, který má dobrý scénář, režii i herecké výkony. Dále stojí za pozornost atmosféra 70. let a boxerského prostředí a hudba. "Zuřící býk" je ale o trochu lepší. ()

LeoH

Nesnáším box, z přihlouplých ranařů je mi úzko a k pojmu „americký sen“ cítím vrcholnou nedůvěru. Tenhle film mě ovšem vždycky znovu přesvědčí, že box je prima, hlupáček Stallone se srdcem na dlani je můj životní vzor a americký sen existuje. Ta syrová opravdovost (v žádném dalším Rockym už není)! Ta atmosféra noční i denní Filadelfie! Ty smyčce (chápete to – jedna nebo dvě písničky a vedle nich komorní smyčce, v boxerském filmu, koho tohle napadlo)! A obecně – ten promakaný zvuk, hlavně v zápasové scéně (když si ovšem pustíte originál a ne dabing)! Ta gradace! Vždycky jsem překvapený, jak moc dobré to je. ()

Triple H

Klasika ako prasa! Dnes to už nikomu ani nepríde, ale všetky tie ikonické a univerzálne známe scény predsa len raz museli vzniknúť a niekto ich kedysi videl iba prvý krát. Rockyho tréning podfarbený nezabudnuteľnou hudbou Billa Contiho je jedna z najnotorickejšie známych scén v histórii. Čo však žeriem najviac je, že Rocky vôbec nie je o nejakom boxe. Je to príbeh o v podstate loserovi, ktorý dostal jednu šancu zažiariť a využil ju do mrte. Je to jednoduchý príbeh, ale práve tu ukážkovo platí, že v jednoduchosti je sila. Geniálne napísané postavy Rockyho, Adrian a Paulieho, zahrané hercami, ktorým to bolo hádam súdené. Nechýba tomu vtip, šarm, dráma a povznášajúci pocit na konci. Pokiaľ vás aspoň trochu nedostane a nenakopne príbeh nešťastníka, ktorý to nakoniec vyhral tým najkrajším možným spôsobom, tak snáď máte srdce z kameňa. Zaslúžené Oscary (sorry, ale ja som rád, že vyhral Rocky a nie depkou presiaknutý Taxikár) a Stalloneho lístok k nesmrteľnosti. Pre mňa proste bomba. ()

kjakob

Italský hřebec v životní formě! Je úplně jedno, že Stallone neumí hrát. S Avildsenovou režií totiž ani moc nemusí. Rocky je velmi sympatická postava, které prostě chcete držet pěsti zatnuté po celý film. Sdílíte jeho motivaci vyhrát a něco dokázat - ne ostatním, ale především sám sobě. Scénáři by se dal vytknout vtíravý patriotismus a patos, ale výsledný dojem je natolik pozitiviní, že to Stallonemu promíjím. ()

Vecko99

Příběh o americkém snu v nezapomenutelným filmu, který se musí líbit i těm, kteří nemají rádi filmy o sportu. Film, který proslavil italského hřebce Stalloneho a katapultoval ho do první ligy. Výborný soundtrack a nezapomenutelná tréninková scéna. Lepší 4 hvězdičky ()

chelseaman22

Nuda (dle golfisty je to ale skvělé!). Rocky podlejzá ošklivce ze zverimexu, protože doufá, že by mu snad mohla tzv. "DÁT". Po zjevně uspokojivém koitusu jde Rocky namlátit hřbety hovězímu dobytku. BBC přenáší "nakládačku" živě, a tak celé Spojené státy vidí, jakou Rocky má kuráž, když obětuje i své opečovávané klouby. Dva týdny jezdí Rocky "NAHORU A DOLŮ" a pak snad nikoho nepřekvapí, když toho šaška afroamerickýho naklepe jak vepřový řízky na Boží hod. 60% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers