Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Adaamos21

Ještěže Sly tenkrát trval na tom, že bude hrát hlavní roli. Po pár štěcích v jeho filmových začátcích stvořil ikonickou a teď už i legendární postavu boxera, která ho provází celou kariéru a když se třeba trochu nedařilo, natočl dalšího Rockyho nebo Ramba a bylo opět o úspěch a přízeň fanoušků postaráno. Pro mě jedno z nejlepších sportovních dramat vůbec. A nesmím zapomenout na další skvělé herce ve vedlejších rolích a perfektní hudební složku filmu. ()

Wormboy

Vyborny film s vybornym Stallonem. Dost nezvycajna kombinacia, avsak je to tak. Sly sa postavy Rockyho zhostil skutocne vyborne, vety, ktore predvadzaju hrdinovia su napocudovanie vobec nie smiesne a k tomu sa pridava este vyborna ustredna Contiho melodia. Skoda, ze reziser nemal viac napadov pokial sa tyka akcnych scen, pretoze tym ako spominal Jojinecko chyba akcia a dynamika. Inak je pre mna Rocky velmi velkym a prijemnym prekvapenim. ()

danecek24

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - cena (1) - *Nejlepší film (drama) + nominace (5) - Nejlepší herečka (drama) - Talia Shire, Nejlepší herec (drama) - Sylvester Stallone, Nejlepší režie - John G. Avildsen, Nejlepší scénář - Sylvester Stallone, Nejlepší hudba - Bill Conti ()

kvasiva

Výborný film, nejlepší z celé série o Rockym Balboovi a jeden z mých nejoblíbenějších vůbec. Skvělý příběh o americkém snu z boxerského prostředí, vynikající hudba, úžasné herecké výkony - nejen samotný Rocky, ale i jeho trenér Mickey, láska Adriana a její vždy si naněco stěžující bratr Paulie. Tento film je prostě dokonalost sama. Můžeme jen děkovat Stallonemu, že dal filmovému světu něco tak dokonalého a to Rocky bezesporu je. ()

tormento

Pre mnoho chlapcov, sa stala jeho postava vzor, a čo robí celú túto sériu silnú, že ešte aj dnes má vplyv na každú generáciu. Jednoduchý príbeh muža ktorého nezlomná vôľa drží na nohách aj v tých najťažších chvíľach. Rocky má niekoľko špecifík, ktoré z celej série robia nenahraditeľný kúsok svetovej kinematografie . Možno Slyho charizma, duch vtedajšej doby, trafené soundtracky, Rockyho charakter(typický hrdinsky)...a možno sa chcem iba vrátiť o pár rokov späť. 95% ()

Hrůša7

Miluj tu hudbu, miluji ten příběh, muluji Rockyho Balbou a Apolla Creeda a jejich stvárnitele. Miluji celý tento film a proto se na něj dovedu dívat zas a znovu. Příběh Rockyho a jeho cesta na vrchol za chodu skvělé hudby ve mě vyvolává dojem plný emocí, zážitků a sportovního nadšení. Rozhodně je tento film vzorem všem ostatním sportovním filmům a patří k mým top. ()

Juto

Rocky je skvelý film o Popoluške všetkých čias, ktorého stvorením je hlavná postava, ktorá do tohto filmu vložila dosť svojho srdca a získala pre seba kariéru. Žiadny z nasledujúcich Rockyho filmov sa kvalitou ani zďaleka nepriblížil tomuto. A samotný príbeh filmu je neskutočne očarujúci, sladký a povznášajúci, čo je hádam všetko, čo má mať skvelý film. Nehovoriac o tom, že je to pravdepodobne najikonickejší film za posledných štyridsať rokov, keďže každý filmový fanúšik pozná a vie kto je Rocky. Predstavenia od Stallone, Shire, Young, Weathers sú proste geniálne. 10/10 ()

Šimpy

Nikdy bych si netipnul, že tenhle film ohodnotím až tak dobře. Když jsem byl menší, tak se mi vůbec nelíbil, ale je to klasický příběh o vytrvalosti a nezlomnosti osobnosti. ()

Maty85

Nejlepší co mohl Stallone v te dobe vymyslet,jak jednoduchy a efektivni dej,tak jak od prvniho natoceneho dilu r.76 rostla slava a zlepsovala se Rockyho financni situace,tak tomu bylo zaroven u Slyho i ve skutesnosti.Je to hlavne kvuli dvoum faktum - za prvy sen,kdy z mladika,jenz je na dne a nema nic vzroste diky bojovnemu duchu a dobrem srdci sampion a za druhe je to kvuli zaverecnemu souboji v ringu,kde inkasuje Rocky mnoho tezkych ran,ale nakonec samozrejme zvitezi a stane se hrdinou,proste zaver na ktery divak ceka uz od zacatku filmu a vzdycky ho rad shledne. ()

WolfR

Filmová klasika. Naprosto bezvadný film! Řekl bych, že je to určitě nejlepší sportovní film všech dob! Film o americkém snu, ve kterém vydrží amatérský boxer v ringu s mistrem světa celých 15 kol. Skvělý děj se super scénami, perfektními dialogy, naprosto úžasnými hereckými výkony a senzační hudbou! Příběh o tom jak jeden bezvýznamný muž zvítězil sám nad sebou a splnil si svůj americký sen. Určitě Stallonův nejlepší film! 5 hvězd. PS: Ty Oscary získal film po právu. ()

Carrie_3

Stydím se, ale musím to přiznat, tento snímek jsem poprvé viděla po 36 letech od jeho vzniku. A musím říci, že se mi líbil. Líbil se mi fakt, že i když se jedná o příběh ze sportovního prostředí, sport ale není dle mého názoru ústředním bodem děje. Příběh zachycuje snahu, sebepřekonání, ale i obyčejnou lidskost. Velmi oceňuji práci s kamerou, dokáži ocenit, když se režisér nezaměří pouze na příběh, ale věnuje i čas samotnému vyznění filmu. Velmi se mi líbila hra se světly a stíny a výběr jednotlivých exteriérů stál také rozhodně za povšimnutí. V neposlední řadě musím vyzdvihnout herecký výkon Sylvestera Stalloneho, ale i dalších. A pochválit dále musím hudební doprovod filmu, který byl excelentní. Shrnuto a podtrženo - nevím, na co jsem tak dlouho čekala, že jsem si tento film nepustila dříve, každopádně jeho volbou jsem byla velmi příjemně překvapena. ()

mortak

Každý z nás může napsat dva filmy. Jeden odvozený ze svého života, jeden odvozený ze svých fantazií. Stallonemu se podařily obě filmové projekce - Rocky i Rambo. Objektivně Rocky jako film neobstojí - postavy jsou jednorozměrné, dvě třetiny filmu Stallone banálně mluví a mluví s těžkým italským akcentem, ale protože je to vlastně jeho život, z outsidera hvězdou, nikdy tu sociální pohádku nezničí něčím směšným.Na druhou stranu ze sebe dělá až svatého - nezlomí prst, i když to má nařízeno, miluje psy, a vůbec všechna žvížátka, či dokáže v utlačované hospodyňce probudit vášnivou ženu. Až jsem čekal, že ho na konci filmu svatořečí. Tři hvězdičky za stvoření hrdiny, ale že by to byl nějak extra sportovní film, to ne. ()

animaxis

Film o tom, že když něčeho opravdu chcete dosáhnout a děláte pro to maximum, tak toho taky dosáhnete. Skvělá filmová klasika, ke které toho už dnes snad ani není potřeba říkat víc. Stallone si prostě šel za svým a vyplatilo se mu to. ()

majo25

A Balboa sa stal nesmrteľným. Legendárny príbeh o niktošovi, ako ho niekoľkokrát postavy oslovia, ktorý si prežije svojich 5 minút slávy. Boxérske súboje sú naivné (žiadna obrana, každý z borcov vydrží stovky priamych úderov do hlavy) a z dnešného pohľadu aj slabo natočené (zaľuftovanie každého úderu je nemožné si nevšimnúť), ale našťastie, dráma a životy bežných ľudí niekde od giet fungujú skvele a divák si nemá šancu nevytvoriť ku nim vzťah. A kedže scenár písal sám Stallone, rola mu ani nemohla viac sedieť. ()

MJMilan

Startovací jednička byla pro celou filmografii a pro sport obecně velikým přinosem, vznášedlem pro hvězdu příštích dvaceti let Sylvestra Stalloneho. Celkem se mi líbí, že poukazuje na výhody populárních a bohatých lidí ve společnosti. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers