Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Martin741

Prvy Roky Brambora, pardon, Rocky Balboa v rezii John G. Avildsena je splnenim americkeho sna Rockyho Balbou /Sylvester Stallone/. Scenar je jednoduchy, priamy a uveritelny, dostali ma aj aj herecke vykony Stalloneho a Talie Shire. Rezia Johna G. Avildsena taktiez na urovni. Podla mna kultovy film a najlepsi zo Serie Rocky 1 - 6 . Keby si seria udrzala takyto vysoky standard, kvalitnu reziu, kvalitne herecke vykony ...... mozno by som sa aj stal fandom. Mam ale svoje serie, ktorym fandim. 100 % ()

zdenotvor

Športová klasika ktorá inšpirovala mnoho ďalších filmov. Sylvester Stallone sa zmocnil svojej role precízne a film bol plný emócií. Niečo mi tam však na tú piatu hviezdičku chýba. ()

rakovnik

Těžko hodnotit z dnešního pohledu legendu, protože za posledních 40 let bylo natočeno mnoho dalších filmů s podobnou tématikou, ale v době, kdy jsem film viděl poprvé, podruhé atd. jsem byl nadšený. Škoda jen, že když jsem byl v Phile, sochu Rockyho jsme ani nehledali. ()

Vyhy

Celou tu dlouhou řádku let, kdy se stal film o Rockym kultovní záležitostí, se mi nějak vyhýbal. A s ostudou musím přiznat, že jsem k němu dozrál až nyní. A hořce toho lituji. Opravdu zasloužené místo v síni slávy kultovních filmů. Jednoduchý příběh vyšperkovaný dobře napsanými postavami. Sylvester jako obyčejný buran byl naprosto boží. Jeho výroky a hlášky nejednou pobavili. Samotné finále se asi dalo čekat, ale přesto jsem si celý film náramně užil. ()

Rocky88

Příběh o nule, která si vydělává vybíráním dluhů a boxováním v amatérských boxerských zápasech, která se zamiluje do ošklivého a plachého káčátka, aby nakonec dostal šanci bojovat v životním zápase. . . No co dodat - Rocky mě naprosto uchvátil a stal se mojí modlou. Sice je to sem tam sentimentální až hanba, ale Rocky je už zkrátka takový - hodný hlupák. Avildsen zrežíroval svůj jediný počin, který si může říkat film. Sly napsal zajímavý scénář a zahrál svou životní roli. Zároveň s Weathersem bojovali v jednom z nejemotivnějších filmových boxerských zápase všech dob. A Bill Conti ze sebe taky vytáhl to nejlepší, co uměl. . . Samé plus, takže s hodnocením netřeba se dlouho rozmýšlet. ()

Jino

Srdeční záležitost. Nejlepší film z boxerského prostředí .... a to navždy !!!! Film není slaboduchý a nicneříkající... Je to o bežném člověku, kterému se naskytne šance být úspěšným a on ji využije. No řekněte, kdo z Vás nechtěl být aspoň jednou jako Rocky??? Zlomová role v hereckém životě Sylvestera Stalloneho. ()

Bay_watch

Outsider Rocky Balboa proti namachrovanému mistrovi Apollu Creedovi. film s úžasně rvavou atmosférou, kultovním soundtrackem a prostým geniálním příběhem, kterému odpustíte i dosti patetické dialogy... americký sen nikdy nebyl lépe ztvárněn. klasika ()

Petoss1

No povedzte pravdu kto z Vás keď počul niekde Eye of the tiger si hneď tak trošku neposkočil a neuštedril len tak pár boxerských chvatov.Toto dielo ma donútilo sa nad sebou zamyslieť a niečo zo sebou robiť, dokonca som začal behávať a aj to svedčí o tom aká sila spočíva v tomto filme. 90% ()

MrPierc

Sociální drama, kde je sice hlavní rolí box, ale o ten tu vůbec nejde ! Člověk, který má svůj život za půlkou a žije na nejnižším sociálním žebříčku ve špíně, v chudobě a dělá práci vymahače. Dostat najednou šanci po tolika letech je pro něj jako sen, kterému nechce uvěřit. Moc dobré herecké ztvárnění Stallonem, který ukazuje boxera, jako člověka, který moc chytrosti nepobral, ale má alespoň zásady a není to křivák - jeho mimika primitiva, gesta a mluva jsou skvělým doplňkem postavy. Hrdina chce to co každý člověk, žít v klidu, dosáhnout uznání a mít druhou polovičku, která by ho podporovala. Finále vyjadřuje tu nezkrotnou touhu člověka něčeho dosáhnout a nevzdat se za žádnou cenu !!! Sice nevyhraje, ale ukáže, že podceňovat se nemá a protivník je značně vyveden z rovnováhy. Je to lovestory, ale je tak dobře podaná a zabalená v ošustěném papíře, že je neodolatelná a bude mít vždy co říct divákům i za 50 let. ()

WoWoW

Těžko tady napíši něco převratného, protože o tomhle úžasném sportovním dramatu je tu už řečeno snad vše. Takže jen souhlasím s tím co zmínil TheMaker. Stallone si Rockym zajistil nesmrtelnost. ()

O´Neill

Nejlépe hodnocený díl celé série je pro mě paradoxně jeden z nejslabších. První díl spolu s druhým totiž hrajou hodně na drama, a to co mě zajímá nejvíce - trénink, lehce nechávají pozadu. To ovšem nikterak hodně nevadí, protože i přesto je Rocky neskutečně záživnou podívanou, a bezpochyby ji řadím mezi nejlepší sportovní drama, pravděpodobně mezi nejlepší drama vůbec. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl). ()

cariada

Sportovní filmy mě nikdy moc nebrali a ani Rocky není vyjímka, zvlášt, když mě přijde box jako hodně tvrdý sport. Přesto je to příběh pěkně napsaný a zahraný. Ale nikdy jsem se nepřinutil kouknout na další díly. Nejlepší na téhle serie je hudba písně od skupiny Survivor nemají chybu!! ()

Mefistofelle

Zpětně vůbec netuším proč jsem se Rockymu tak vyhýbala, protože tohle je jedno z nejlepších sportovních dramat a právem vyneslo Stalloneho na výsluní, protože svoji postavu ztvárňuje způsobem, který je nezapomenutelný. A ani k tomu nepotřeboval kdovíjak složitý příběh... vlastně je to docela profláklé téma - chudý sportovec, kterýmu nikdo nedává šanci, zvítezí, všechny tím posadí na prdel a získá si nehynoucí slávu. V žánru sportovního dramatu nemůže být nic klasištějšího. Rocky ale není klasickej nasranej tvrďák, je to zároveň dobrák, kterýho prostě člověk musí mít rád. Filmu by se sice dal vyčítat jednodušší scénář, některé repliky jsou skoro až směšné, ale tak nějak to do celkového konceptu zvláštně zapadá, že mi to ani nevadilo. Trochu zklamáním byl finální zápas mezi Rockym a Apollo Creedem, protože jsem možná čekala něco mnohem epičtějšího, ale v zásadě nespokojená nejsem. ()

bourec

Ten film je dnes už legendární, ale mezi zlatý perly a klasiky mého mládí nepatří. Co by se stalo s filmem Rocky, kdyby tam nehrál Stallone, kterej má svým způsobem podobnej osud jako herec. Taky se z ničeho škrábal na vrchol. Podle mě by po filmu ani pes Neštěknul. Boxu ve filmu je málo, máme tady romantickou linku, která je hodně v uvozovkách. Trénink je složenej z pár záběrů, běhů po schodech, a to je vše. Ani samotnej zápas není nic moc. Zbyde je to odhodlání a vůle Jinak nic. 60%. ()

ad

Jo jo, tohle je jeden z mála (co to plácám JEDINEJ!) film S. Stalloneho, kterej žeru ještě dneska... I když Oscara měl tehdy dostat (přinejmenším) Taxikář, tahle pohádka měla hlavně zvednout sebevědomí a to se musí nechat... I když tak, jak jsem si v mládí mnohokrát přál, určitě bych ty čtyry nedal ()

DruidKarel

Podle mě je tohle nejlepší sportovně akční film všech dob. Sly byl sekáč za každejch okolností. To, co některým připadá jako špatně zahraná scéna, to je účelový výkon. Kvalita je kvalita a tohle je gigant. Rocky forever... 5* ()

JohnRambo

Stallone a jeho prvý (poriadny:) film ktorý ma chytil za srdce a vďaka nemu je Sly môj obľúbenec. Rocky je klasika a vždy ho budem obľubovať. čo mám viac dodať? 105% ()

Amroth666

Dnes jsem si film po delší době oprášil, protože jsem si ho už moc nepamatoval. Vzpomínky dorazily... pořád stejně skvělé. Rocky je má nejoblíbenější série(společně s Pánem Prstenů a Star Wars) ()

C0r0ner

Cesta je cíl. To je tak všechno, co jsem si z Rockyho vzal. Jinak to byl naprosto průměrný příběh, který byl předvídatelný od začátku do konce. Člověk, který trénuje, aby zmlátil jiného týpka, což se mu ve finále povede. Konec. Emoce žádné, překvapení žádné, napětí žádné. A ještě ke všemu nemám rád box. 55% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers